Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz BITBOYS #1 üzenetére

    Ez anyagiaktól függ!
    Én AMD-vel kezdtem, de kíváncsiságból lecseréltem P4-re. Szerény tapasztalatom, hogy felesleges volt :U Csak ott jobb, ahol a nyers Ghz-re van szükség, illetve a HT technológia ami esetenként jól jön. Ha viszont az árkülönbséget nézzük, akkor abszolút nem éri meg az Intel az AMD-hez képest :( Én már nagyon várom az S939-es AMD64-et, és 99%, hogy visszatérek az AMD platformra. Az intel nagy hibája, hogy bár magasabb órajelen jár mint az AMD, de a proci adattároló L1 kese baromi gyenge, ezért a bonyolúlt számításoknál nem tud elhúzni jelentősen az AMD mellől. Az L1 kes mindössze csak 12K, az L1, és az L2 kes közötti kommunikáció pedig 8Kb-al történik. Innentől kezdve lehet az L2 kes akármekkora, nem lesz elég gyors a proci. Az AMD ezzel szemben 128K L1 kessel rendelkezik, és 256K L2 kessel, ezek pedig nem 8, hanem ettől magasabb adathalmazzal kommunikálnak egymással (talán 64K-val, de ebben nem vagyok biztos). Ebből azthiszem kitűnik, hogy alacsonyabb órajelen mitől gyorsabb egy AMD, mint egy P4. Igen gyorsabb, mert ha egymás mellé teszel egy 1,5Ghz-n működő AMD XP-t, és egy 1.5Ghz-n működő HT nélküli p4-et, akkor az AMD lesz a gyorsabb, pont az elsődleges kes eltérések miatt. Erre ébredt rá az Intel is, és ezért volt nemrég az a hír, hogy nem lesz 4Ghz-s P4, hanem más módon kívánják gyorsítani a prociaikat :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák