Új hozzászólás Aktív témák

  • G@ben

    addikt

    válasz lugosi #95 üzenetére

    Kezdjük a legfontosabbnál, az árnál. 10k fölé nem megyek, ha a fene fenét eszik is, mert nekem nem ér annyit. Túrákon venném elő párszor néhány percre, nem a csillagokat vizsgálnám, hanem esetleg vadakat pár száz méterre, illetve kilátóból körbenéznék kicsit. Ehhez nekem elég egy olcsóbb fajta, azt hiszem, szívem szerint megállnék 5-6k környékén. Azért monokulár, mert az évek folyamán kipróbáltam már egy csomó binokulárt, és mindig körülményes volt a szememre állítani, azaz hogy ne a feketeséget lássam a kép szélén, hanem egy egységes képet. Illetve jobban szeretnék egy kisebb darabot. Jobban bejön a monokulár, na! :D
    37 éves vagyok, nem tudom, mekkora a pupillám, most ismerkedem a témával, úgyhogy sejtéseim vannak csak, mi kell.
    Nagyítást 7-8-szorost olvastam, hogy ajánlott, afölött már remegős a kép. Nappal használnám, az éjjellátásról már lemondtam, mert az nagyon nem ez az árkategória, illetve eddig csak egyszer jött volna jól.
    Most próbáltam egyébként ezt, elsőre nem tűnt rossznak, de olyan játék érzése van.
    Egyébként miért felejtős a zoomos? Ez a Baladeo is az, aztán szépen lehetett állítani, hogy hova akarok nézni. Egy fixnél nem csak egy távolság van, amire jó? Vagy mit értünk zoom alatt? Nem a kihúzható "kalóztávcsőre" gondoltam, hanem a tekerősre. :)

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Új hozzászólás Aktív témák