Új hozzászólás Aktív témák

  • Capricornus

    aktív tag

    válasz föccer #72 üzenetére

    A tanulás attól függ, hogy hol tartasz most. Mennyire ismered az eget,stb.
    Ha még csak most kezded, akkor kezdetnek elég egy kis binokli is, meg egy jó könyv/csillagtérkép, amivel el lehet kezdeni az égbolt megismerését. Az égbolton való tájékozódás nagyon fontos, először mindenképpen ezt kell megtanulni. Merre van észak, hogyan tudod kitalálni, merre van észak, csillagképek megismerése, későbbre égi koordináta rendszerek megismerése és megértése.

    Annak idején én ennek a könyvnek a segítségével ismertem meg az eget: [link]

    Ahogy mondtam, érdemes ellátogatni a Polarisba, rendszeresen van nyitva tartásuk, ahol lehet távcsövezni, kérdezni veteránoktól, stb.

    A távcsővásárlásban nem adnék bővebb tanácsot, mert annyira már nem vagyok benne a kis távcsöves észlelésben és nem akarok hülyeséget mondani. Ezt mindenképpen egy tapasztalt amatőrcsillagásztól kérdezd meg. De ha hosszú távra tervezel és fényképezni is akarsz, akkor szerintem mindenképpen kell egy jó masszív ekvatoriális mechanika óragéppel és arra utána olyan csövet pakolsz, ami szimpatikus.

    Illetve később a fényképezéshez lehet, hogy nem úszod meg egy vezetőtávcső beszerzését, ami ahhoz kell, hogy stabilan pozíción tartsa a távcsövet nagyon hosszú expók alatt, de ez a jövő zenéje, azt hiszem. :-)

    Per aspera ad astra!

Új hozzászólás Aktív témák