Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • I_Am

    veterán

    válasz #48613632 #2641 üzenetére

    a halványabb árnyalatokhoz keverd be egy kis fehérrel és vízzel és egy 26-os tűvel gyönyörűen lehet varrni. ;)

    ezek a saját tapasztalataim a rajtam lévő tetkók alapján. :) amikor nekem varrta Gabesz barátom a tetkóim, akkor ha fekete kellett 6 kupakban voltak árnyalatok szerint keverve és ahogy figyeltem, mindíg figyelt rá, hogy az árnyalatok között egy tiszta vizes kupakban rendesen kimossa a tubust, igy az egész tetkón egyenletes mindenhol az árnyékolás. :R

    szerk: meg gyakorláshoz lehet venni bőrt, ha jól tudom annyira nem is vészes az ára. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • net84

    őstag

    válasz #48613632 #2641 üzenetére

    Szia!
    Csak érdeklődésképpen kérdezném, miért pont rotary? Míg ezek tényleg cserélendők, ha valami nyűgjük van, addig egy "normál" tekercses/mágneses gép könnyen és 100 Ft-okból javítható, felújítható (feltéve, ha nem az olcsó kínairól beszélünk, aminek a kalapács része menet közben képes leszakadni, kettétörni).
    Festékből az Intenze jó választás. Több mint 2 éve tértem át rá és használom. Eddig semmi gondom nem volt vele, hacsak nem az, hogy kicsiny hazánkban egy normális színsort összeszedni nehézkes és költséges. Feketéből azonban Kuro Sumi. Normál fekete és árnyékoláshoz ajánlott fekete is van belőle. Utóbbi talán egy picivel hígabb is. "Vízzel" hígítható és jól keveredik más színekkel is.
    Tűk: ha jól láttam a mintádon, akkor kör satírt (RS) használtál az árnyaláshoz.Nem rossz, de macerásabb, többet kell dolgozni, hogy szép árnyalást kapj. A magnum tűk laposak, két sorosak. Ebből van az M1, aminél a két sor V alakban elválik egymástól, az M2 pedig szorosan 2 sorban tartja a tűket, emellett az egyik sor rövidebb is szokott lenni. Ezen kettőn kívül pedig van a normál lapos (F) tűcsoport. Ez utóbbit használtam, használom én is a körsatír mellett. Úgy, hogy a kört szoktam meg, kicsit nehézkesebb a laposakkal dolgozni, azonban sokkal egyszerűbb és gyorsabb vele a munka.
    Árnyaláskor mindenképpen kell a keverés. Az, hogy hány lépcsőből oldod meg, az függ a mintától és a technikádtól is. Én 2-4 árnyalási szintet szoktam használni a feketéknél, a színeseknél sötét, sötét-hígított és/vagy sötét-világos kevert, (világos-hígított), világos. Kettőnél több szín esetén pedig mégjobban szélesítem az árnyalási sort, igaz ilyenkor a hígítást mellőzöm és inkább keverem a színeket. Természetesen mindig a világostól haladok a sötét felé, hiszen a világosból lehet sötétet csinálni, a sötétből világosat sokkal nehezebb. A fekete-szürke árnyalásnál pedig ahogyan a minta és az árnyalási szint adja. Van, hogy a sötéttel kezdem, és haladok kifelé, de meg is szoktam fordítani, olyankor a világossal meghatározom az árnyalás végét, és onnan haladok befelé.

    Én is kérdeznék:
    eBay, illetve külföldi rendeléseknél mennyi az átfutási idő és mennyire macerás a VÁM? Mennyire számlaképesek (illetve mennyire szeretnek számlát adni) a hirdetők? Cégeknél gondolom nincs gond ezzel.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák