Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz attilav2 #948 üzenetére

    PWM hiánya esetén a ventilátor fordulatszámát csak a feszültség szabályozásával (csökkentés-növelés) lehet változtatni. Az hogy egy alaplap milyen módon tud ventifordulatot szabályozni, az alaplap függő és azon belül BIOS függő is lehet.

    Ha az alaplapod eleve PWM-es ventit hajtott meg, célszerű lenne a PWM-es ventit használni! De az alaplapod BIOS-ában is lehetnek olyan, a CPU hűtő fordulatszámát befolyásoló beállítások, mint pl. legyen-e PWM vezérlés vagy nem. Ha van ilyen beállítási lehetőséged a BIOS-ban, akkor használhatod a nem PWM-es ventit is. Csak ez esetben a venti mindig a legmagasabb fordulaton fog menni, ergo hangosabb lesz, mert nem lesz szabályozva.
    Viszont ha van benne hőszenzor, akkor a hőszenzor fogja vezérelni a venti fordulatát és nem az alaplap. A ventilátor hőszenzorának igazodnia kell a CPU hőfokához és annak hűtési mértékéhez! Általában a kettő és háromeres ventilátorokon szokott hőszenzor lenni (de nem mindig). A négyeres PWM ventikén én még nem láttam. Elméletem szerint a hőszenzoros és a PWM-es egyidejű szabályozás nem lenne hatékony, illetve értelmetlennek tartom.

    Ha lehet, akkor inkább használj PWM-es ventit!

    A tápventinél a legfontosabb, hogy max. +/-10 % eltérés legyen az eredeti venti légszállítása (a táp hűtése szempontjából fontos) között és az áramerőssége (a ventilátor elektronikájának terhelhetősége miatt fontos) között! Fontos még a jövendőbeli tápventi minimális indulófesze is!

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák