Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kidus

    őstag

    Nekem csak egy kérdésem van a szöveggel kapcsolatban:
    Mióta többes szám az hogy police? Mert az egész szöveg alatt úgy szerepel.
    Valamit rosszul tanultam? :)

    Assuming Control

  • Kidus

    őstag

    válasz tildy #494 üzenetére

    Jovan, amerikai pajtasaink rolam is mindig azt hiszik, hogy ir vagyok, pedig azert van mit hallani az ireskes akcentuson kivul is am :)
    Itt annyifele ember el, ebbol ne vonj le semmit, nekik teljesen mindegy, hogy kanadai vagy ausztral.... ezer fele beszed van.
    Hallottam viszont mar olyan arabot beszelni, hogy nem mondtam meg rola, hogy nem Amerikaban nott fel. Meg olyan magyart is, aki itt van 10 eve, es a falat kaparom attol, ahogy beszel. Szarul is meg randan is.

    En spec. tanultam negyedik altalanos ota eleg rendesen az angolt, meg az allando jatek, filmek, aztan kulfold ugye.
    De van olyan, aki hiaba jatszik, meg hiaba olvas, siman aki evek ota itt el es annyira botfulu hogy neha szivesen kiutne az ember, csak csend legyen vegre.
    Van aki meg ugyanigy kulfoldon masfel-ket ev utan olyan szinten beszel, hogy tenyleg nem mondod meg, hogy "most jott".

    Amit en nagyon fontosnak tartok, az mindenek felett a szorgalom. Nyelvtani alapok az elejen, baromi kemenyen, konyvbol/akarmilyen oktato programmal/angol orakrol.
    Utana meg szokincs, minden nap amennyi csak megy.
    Nalam anno a kartyas modszer nagyon jol mukodott, tobbszaz szot meg lehet igy tanulni 1-2 nap alatt. Kis lap egyik felere magyarul, masik felere angolul. Aztan lehet barhol, barmikor elovenni es lapozgatni.
    Es en erre tennem ra a filmeket ( angol felirattal az elejen ), meg a jatekokat ( szinten angol felirattal, ahol lehet ).
    Aztan meg a tv-t, angol nyelvu hireket. Meg ujsagot, akar neten. Mert ugye irasban sem mindegy, hogyan fejlodik az ember, azt sem szabad elhanyagolni.

    En valahogy igy allnek neki.
    Ja, es lehetoleg nem egyedul. Ismerek olyat, aki egyedul tanulgat, amit egyszer nyelvtanilag szarul tanult meg, es rogzult, ugy is maradt. A joisten meg nem mondja neki, hogy az nem ugy van. Foleg ha meg felre is lehet hallani.
    Ha mar valakinek a nyelvtani alapjai megvannak, onnantol lehet egyedul teljesen jol, de addig en nem tennem.

    Na ennyit a nagy tanacsosztasrol :)

    Assuming Control

Új hozzászólás Aktív témák