Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz BonFire #2166 üzenetére

    Valóban nem sok, de
    - Minden nap megpróbálok 100 pontot teljesíteni a duolingon. (Hétvégén megpróbálom ezt megduplázni).

    - Rendszeresen nézem az english club tv-t. A 6 éveseknek szóló dolgokat szeretem (értem), ill. amikor szájbarágósan elmesélnek egy élethelyzetet (taxit rendel, lemegy a liftel, pénzbedobós távcsövet használ,...) az is érdekes, mikor üzleti, általános, és szleng nyelven mondják el ugyanazt. Utóbbiból sokat nem fogok még fel, de érdekes.

    - Van itthon 2 papír, és egy elektronikus könyv. Ez utóbbit azért kedvelem, mert hangoskönyv is (angolrahangolva) Sajna egyiket sincs időm már kézbe venni, max hétvégente kukkantok bele pár oldalba.

    - 5 perc angol újság (csak a szeptemberi, és annak is még az elején tartok)+ a hírlevélet is elolvasom ha van rá idő.

    Munka után gyakran elég leharcoltan ülök neki. Szóval foglalkozom vele máskor is, de néha eszembe jut, hogy az izmokhoz hasonlóan a túl sok "edzés" sem jó az agynak(nincs ideje feldolgozni, eltárolni?) Lehet kellene 1-2 pihenőnapot beiktatni?

    Ja és a kérdéseimet se szereti a tanár. Pl. ha a welcome az üdzölet, akkor a you're welcome-ból hogyan lesz szívesen. Nagyon fura hogy a holnaputánra van szavunk, nekik meg csak a day after tomorrow. Szóval az idómákkal van problémám. Mindíg azt mondja, hogy ezt jelenti, fogadjam el. Az a baj, hogy megérteni szeretném, mert eddig mindég így sikerült tudásra szert tenni. Ha már értem a logikáját, a működését, bármit megcsinálok vele. Sajna a nyelv az pont nem ilyen. Sokat kell biflázni (nem szeretem, és nincs is bevát módszerem rá).

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák