Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLee

    csendes tag

    Sziasztok!
    Telekom-guruktól kérek segítséget. Röviden: akármiért szükségem van arra, hogy az ip címem időnként változzon. Amikor felmerül ez az igény, a bridge módban működő telekomos eszköz mögötti Asus routeremen negszakítom a kapcsolatot, várok xx sec ideig, majd újrakapcsolódok. Ilyenkor rendszerint ez előzőhöz képest új publikus ip-t kapok.

    Nos, a problémám az, hogy néha - egyre sűrűbben - az újrakapcsolódás sikertelen, mert felhasználónév/jelszó hibát jelez a rendszer. Hosszas folyamat - és egy szokatlanul hozzáértő és intelligens helpdeskes srác közreműködésének - eredményeként kiderült, hogy ez azért van, mert az előző kapcsolat sessionje még él, s mivel újabb kapcsolódás ugyanarról az eszközről már nem ok, ezt írja ki. Állítólag egy eszköről két lehetséges kapcsolat élhet egyidőben, de pl. legutóbb két hajnalban beragadt sessionöm volt 11 óra körül, s a központi rendszergazdának kellett kitörölnie őket, csak utána tudtam bejelentkezni.

    Valószínűsítem, hogy kevés idő telt el a kapcsolat megszakítása és az újracsatlakozási kísérlet között, ezért fordulhatott ez elő. (Gondolom, ezért van, hogy időnként visszakapom a korábbi ip címet, mert ilyenkor a még élő előző sessionba lép vissza.)
    Ez volt a bevezető :)
    A konkrét kérdésem az szakértő kollegák felé, hogy mi az a legrövidebb időtartam, aminek mindenképpen el kell telnie a kapcsolat bontása és az újracsatlakozás között ahhoz, hogy az előző kapcsolat sessionje már biztosan ne létezzen? (A kapcsolat típusa ADSL, sajnos a kertvárosba még nem ért el az optika...)

    Nagyon köszönöm előre is, ha tud valaki tanácsot adni!

Új hozzászólás Aktív témák