Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spectrum

    aktív tag

    Tanácsot kérnék:
    adott ez a t-home internet+telefon+tv csomag, egy fantasztikus speedtouch készülékkel.
    Megrendelés előtt direkt rákérdeztem, hogy ha megy a tv és közben szeretnék netezni, akkor az hogy jön össze. Megnézte a címet az ügyfélszolgálatos, és azt mondta, hogy a rendszer engedi mindkettőt, azaz elvileg tvnézés közben simán megy a 8mbites letöltés is. Össze is adta nekem, hogy az gyarkolatilag 12mbit lefele irányú adatforgalmat jelent, és probléma nélkül mennie kell.
    Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a maximum ami elérhető -tv nélkül- az 6,9Mbit. Ha a tv is megy, akkor 3-4Mbit lesz belőle. Ami gyanús nekem, hogy az a bizonyos 6,9 az olyan fix, hogy max 5Kbitet ingadozik!
    Érdemes ezért telefonálnom? Nyílván nem lehet reklamáció tárgya, mert a garantáltat eléri.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz petne #2799 üzenetére

    Sejtettem, hogy így van. Viszont az a furcsa, hogy a 8Mbit nem elérhető, csak a 6,9. Feltételezem, hogy ez egy szoftveres korlát, nem pedig technológiai, azaz messze lennék a fejállomástól. Ki tudja ezt megmondani nekem? Mert ha elérhető lenne itt több is, akkor előfizetek a 25/5-ös csomagra, ott meg nem zavar ha csak 20 a max és abból jön le a tv.

  • Spectrum

    aktív tag

    Egy speedtouch ST780-nál lehet valami olyat beállítani, hogy ne haljon meg 200 kapcsolat körül? Ugyanis olyankor kb használhatatlan a net.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Kobe #2919 üzenetére

    Ez a speedtouch se jó semmire. Szívesen lecserélném, saját költségen, csak nincs mire :(

    [ Szerkesztve ]

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz kew #2926 üzenetére

    Ruterem rá van kötve, de csak utána sajnos, mivel ez egy modem+router+voicegateway.
    Fentebb pedig írtam, hogy 200 kapcsolat környékén leblokkol, azaz semmit sem lehet elérni. Soknak tűnhet, de 5 gép mellett hamar összejön. :O

  • Spectrum

    aktív tag

    Tegnap este itt is a DNS-ek tűntek halottnak.

    Kérdésem lenne, hogy ezek mennyire normális adatok a modemről:
    Uptime: 6 days, 23:01:35
    Modulation: G.992.5 annex B
    Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 513 / 8.101
    Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 1,80 / 79,72
    Output Power (Up/Down) [dBm]: 13,0 / 18,5
    Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 18,0 / 28,5
    SN Margin (Up/Down) [dB]: 29,0 / 14,0
    Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
    Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Signal (Local/Remote): 1 / 0
    Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
    Loss of Link (Remote): 0
    Error Seconds (Local/Remote): 21 / 0
    FEC Errors (Up/Down): 18 / 3.166.792.854
    CRC Errors (Up/Down): 0 / 3.041
    HEC Errors (Up/Down): 14 / 2.713

    Ugyanis elég szar néha a net, de az iptv is. Érdemes bejelenteni?

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz KicsiUbul #11686 üzenetére

    Köszi a választ, sajnos a sebesség csak elméleti, 6800/400 fölé sosem ment az elmúlt 2 év alatt. Ha megy a tv akkor nyílván ennyi sincs.

    A bosszantó az, hogy 4-5 alkalommal próbáltunk magasabb csomagra váltani, de mindig visszadobják pár hét múlva, hogy vonali adottságok nem megfelelőek stb. Pedig az oszlopon ott a VDSL, csak nem kötik át. Ezért most a 8mbites csomagot fizetjük, ami ugyanannyi árban, mint a 15-ös, viszont csak 6,5-tel megy.. Szomszédnak meg 5-ös csomaggal megy 6,5-tel. Hűségidő lejárt és csak az 5-ösre engedik újrakötni.. Egy t-home-os megmondhatná, hogy most leszaggassam a kábelt, hogy átrakjanak vdsl-re, vagy milegyen? ;)

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Spectrum #11697 üzenetére

    Ha rákötöm a telefonkábelt valami nagyobb feszültségre, akkor mi fog leégni, a kábel vagy valami biztosíték az oszlopon?

  • Spectrum

    aktív tag

    Egy jólinformált adjon tanácsot, mert nagyon elszánt vagyok ezzel a lassú, tehetetlen céggel szemben. :(((

    Pont két éve van adsl-em, 8mbites csomag, iptv+ipteló. Megrendeléskor azt hazudták, hogy a netből nem vesz el semmit a tv, se a telefon, sőt ki is mondta egyikük, hogy 12 mbites kapcsolat lesz. Persze lófasz sem volt igaz ebből, a kapcsolat 6,8mbit maximum, tvnézés közben 5, ha felvétel is megy akkor 3. Igen, három Megabit, azaz ~350KB/s.

    Nem lepődtem meg amikor megmagyarázták, hogy kolléga hülye volt, szerződésben ezmegaz stb, ez mind-mind oké, nem vagyok síkhülye, tisztában vagyok a technológiai korlátokkal, tudok olvasni és azt is megértem, hogy egy családiházas övezetben nem sürgős fejleszteni.

    Ez egy ADSL2+ vonal, több kilométerre vagyok a dslam-tól, ennyit tud. DE! Másfél éve véletlenül sikerült megtudnom egy műszakistól, hogy létesítettek közelebb egy végpontot, ráadásul akkoriban vezették be a 25mbites csomagot. Legalább kétszer próbáltam váltani, de mindig leráztak, hogy nem lehet mert műszakilag ígyúgy, biztos rosszul tudja a kolléga. Voltam a t-pontban, ott felhívták a műszaki osztályt, azok visszaigazolták, minden sínen, 30 nap múlva legkésőbb lesz gyorsabb netem. Persze nem lett, 6 hét után kellett telefonálni, nekünk, hogy elmondhassák "a vonali adottságok nem megfelelőek". :W

    A szar akkor kezdett kiömleni, amikor most márciusban egy set-top-box csere alkalmával felvilágosított a szerelő, hogy egy utcával arrébb már réges-rég van egy optikai végpont, gyakorlatilag rálátok az ablakból, onnan pedig VDSL hálózat van az egész környéken.
    Telefonon újabb kísérlet, ahol mindent rendben találnak, megint 30nap mire átkötik. Megint nem sikerült, mert a műszaki feltételek nem adottak.

    Utána pár héttel a szomszéd rendelt 5mbites adslt és iptv-t 2 TV-hez. Pár napon belül bekötötték, természetesen vdsl-t, úgy, hogy miközben megy a tv, az 5mbites net 6,5mbittel hasít. 1 oszlop különbséggel, feleannyiért.

    Kifaggattam a szomszédnál a műszakis kollégát, elsírtam a bajomat. Ő nem fogja csak úgy átkötni nekem a vonalat vdsl-re, majd ha kap megbízást. És mégis hogyan kap megbízást, mert eddig 4-5 alkalommal utasítottak el! Hát, be kell jelenteni valamilyen hibát, akkor majd legpasszolják nekik, kijönnek és akkor. Csakhogy épp most volt settopbox cserélve, mit találjak még ki.
    Telefonos ügyfsz: az elég ingerült beszélgetés végén azt javasolta egy hölgy, hogy panaszlevelet kéne írni és akkor majd intézkednek. Persze arra is 30 nap mire válaszolnak.

    1 héttel a 30napos határidő után megint telefonálás: jahát sajnos elutasították a kérelmet(???), mert a vonal nem bírja. 15 percig próbálták lerázni apámat (ugyanis az ő nevén van a net), de sikerült ami eddig még nem: felhívja a helyi műszaki osztályt és megbeszéli velük és visszahív. Tényleg visszahívott, (ez volt az első és utolsó alkalom, hogy a t-home hívott) és megbeszélte a helyi kollégákkal a dolgot, ugyanis csak 2 szabad vdsl-port van már csak, de az egyiket lefoglalta csak nekünk, sőt egy héten belül felhív egy szerelő aki átköti és hoz új vdsl-képes modemet.

    Két hét múlva megkérdeztük, hogy hol a szerelő/modem, mert a szerződés már megjött. "Elutasítva a megrendelés, mert a műszaki feltételek nem adottak." Ekkor egy kisebb üvöltés után az ügyintéző javasolta, hogy írjunk panaszlevelet. Apám elküldte a picsába és kért egy felettest, aki érdemben is tud tenni valamit.
    Mobilszámot kért, és 24 órán belüli visszahívást ígért. Ez volt múlt szerdán, 5-én, azóta természetesen senki sem keresett tőlük.

    Én nagyon közel állok ahhoz, hogy megfogadva a szerelő tanácsát, hibajelenséget produkálok, például rádugom a modemet a 400V-ra, vagy a telefonkábelt a 230-ra. De gondoltam már arra is, hogy a vezetéket az oszlopról egyszerűen levágom.

    [ Szerkesztve ]

  • Spectrum

    aktív tag

    Friss élményekről számolok be nektek: éjfél óta nincs net, se iptelefon, az iptv meg 10mp után megáll. A modem elvesztette a pppoe kapcsolatot és nem tudott újracsatlakozni. Modemet újraindítottam, utána már a felületét sem értem el.

    Reggel telefon az ügyfélszolgálatra, hogy mégis mivan, erre a válasz "nagy területet érintő központi meghibásodás miatt nincs szolgáltatás, várni kell pár órát". Ó hát persze, én meg jöttem az oviból, biztos a központ gondjai miatt nem érem el a homegateway webes felületét.

    Mostanáig vártam, majd egy tűvel reseteltem ezt szart, majd újrakonfigolás után, láss csodát minden helyreállt. Sehol nem említi egy hír, fórum sem ezt a bazinagy központi meghibásodást. Mégis hogy van képe hazudni csak azért, hogy lerázzon?
    Mellesleg augusztus óta várom a 24 órán belüli visszahívást.

  • Spectrum

    aktív tag

    Lenne egy gyors kérdésem: VDSL mellett tényleg nem lehet használni analóg telefont? Ugyanis az ügyfélszolgálat ezt mondja és 1 hete nincs vonal erre hivatkozva.

  • Spectrum

    aktív tag

    Megosztanám, hogy miként szolgáltat a T-home nálunk:

    Két netszolgáltató érhető el, fibernet(upc) és T, fibernetet soha többet, T marad kényszerűségből. Szentendre, kertes övezet, itt sosem lesz optika, digi meg egyebek. Nagyon simán bekötötték pár éve az adsl-t, megígérték a 12 mbites kapcsolatot amiből 4 a tv, 8 a net stb, nem zavarják egymást még a voip-vel sem. Perszehogy kamu volt, max 6,8mbites net egyből 5mbit lett, ha ment az egy darab tv. Amint megjelentek a nagyobb csomagok, egyből váltani akartam, de kb másfél évbe tellett, mire sikerült kisírni, hogy a szomszédoknál azóta már alapből bekötött vdsl-t ugyan már adják oda nekünk is. Ez külön történet lehetne, kb 12 igénylés, 3 panaszlevél, többszöri személyes megjelenés volt az ára, de sikerült kiharcolni, 25/5-ös VDSL-re cserélték le, jelenleg is ez van. Dsl-telefont használhatatlansága miatt kellett analógra váltani, itt sikerült az inkompetens ügyintézőnek az egész előfizetést visszatörölnie, egy hétre net/tv/tel nélkül hagyva. Ezután következett kb 1 év nyugodt időszak, a net stabil volt, az iptv kezdeti nézhetetlensége megszűnt, a sebesség torrenten kívül 30/6 mbit körül volt.

    Tavaly nyáron kezdődött a gond, net szakad, tv akad, szokásos tünetek. A noise margin 15-ről 5re esett vissza, dsl sync lost, pppoe error, egyszóval fizikai átviteli hibák. Hiba bejelentése után kijön a végpontos, a utcai doboz és hgw között nincs gond, átadja kábeleseknek, azok meg megállapítják, hogy náluk sincs gond és hiba lezárva, ezt a kört kb háromszor eljátszották. Minden érpárt kipróbáltak a dslam és az utcai doboz között, az összes ugyanolyan szar. Szar alatt azt értem, hogy ezresével jönnek a bithibák (fec), néha egy-egy crc is becsúszik. Ezt mérte a végpontos ember az "argos"-szal.
    Kábelesek jönnek egy másik nap és szerintük nincs is hiba. Azt mondja nekem: "hát már rá van kötve 5 perce, lejött 80 ezer bájt és csak pár tucat bithiba van." Ezt lehet, hogy még az egyszeri user sem szopná be, pláne nem én hálózattelepítőként. Nem semmi mérés egy 32 mbites vonalra.
    Nem hagytam annyiban, újbóli bejelentésre sikerült egyszerre kint lennie a kábeleseknek és a végpontosoknak. Megmutogatták egymásnak az eredményeket, hümmögtek kicsit, majd itt következett egy olyan húzás, hogy majdnem fejemet vertem a betonba.

    A kábelesek elővettek egy papírt, amin egy szép táblázatban megmutatták, hogy a vdsl-t nekik csak 650 méterig kell garantálni és az utcai doboz ugyan még csak 610 méterre van a dslam-tól, de az oszlop amiről bejön a kábel a házba, az bizony már 660méter. Tehát minden jól van így, igazából örüljek, hogy van vdsl-em.
    Az nem zavarta őket, hogy ott, a 610 méterre lévő dobozban is egy kalap szar a jel és akik 650 méteren belül vannak szomszédok (ugyanarról a dobozról), azoknak is akad a tv. Azok nem jelentik be.
    Majd jön egy szakvélemény, hogy itt nem tudnak ilyen szolgáltatást nyújtani, ami egyébként kiválóan működött 1 évig.
    A végpontos megsúgta, hogy valószínűleg a környéken sikerült valakinek megrongálni a földben futó kábelköteget, de azt időigényes lenne bemérni. Ez van, még annyit segített, hogy a sok szar érpárból a legjobbra kötött (9-11 dB), így legalább nem szakad a net, csak lagol. Tv meg akad. Arra meg ott van a sattv, ha nagyon zavar.

    Véleményem szerint, ez a gyakorlat nem méltó egy olyan kaliberű szolgáltatóhoz, mint a T-home.

    Az meg szinte már nem is érdekel, hogy az általuk gyártott és kikerülhetetlen speedport egy halom szemét, naponta kell újraindítani és ha valaki elindít egy torrentet akkor teljesen lehal.

  • Spectrum

    aktív tag

    Van valakinek tapasztalata, hogy mire érdemes cserélni a szutyok speedportot? Sajnos viszonylag kevés vdsl2-es modem/router létezik, ennél is kevesebb kapható emberi áron. Ami elérhetőnek tűnik, az zyxel meg zte, nem vagyok benne biztos, hogy jobban járnék velük.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Gabesz84 #18311 üzenetére

    Ez elég szomorú, mert itt nincs T-s kábel amire válthatnék. PPPoE átengedés sem megy ugye, így gyakorlatilag egy nyomorék netelérésért adnak a speedport miatt. Addig tart a névleges sebesség amíg egy gép egy szálon tölt le. Ez 2012-ben enyhén szólva nevetséges.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Gabesz84 #18314 üzenetére

    Még előtte annyit kipróbálok, hogy minden lehetséges funkciót letiltok és egy pc-vel oldom meg (dhcp, nat). Csak kicsit sem elfogadható, hogy nekem kellene beruházni bármibe is, hogy megkapjam a szolgáltatást.
    Ügyfélszolgálat még saját szabályzatát sem tudja, néha nekem kellett felvilágosítani őket, hogy mik a lehetőségei.. Szerelők is csak a munkakerüléshez értenek, 32 Mbites vonali kapcsolatnál vonalbemérés címszó alatt a tesztműszerrel letöltenek 80kB-ot 5 perc leforgása alatt és közlik, hogy minden jó.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz csƵ #18524 üzenetére

    Digitális telefon úgy működik, hogy ha letöltesz közben bármit, akkor nem érted a másikat és recseg a vonal. Sok hasznos T-s tanácsból egy vált be: vissza lett alakítva analógra. Így mindig van telefon, hgw-t függetlenül lehet újraindítani és még fax is van.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz Nietzsche_ #18528 üzenetére

    Sokat volt/van haszálva, paletta xl-lel ingyenes minden t-home és t-mobile szám. Sajnos a hangminőség annyira gyenge, hogy tényleg érthetetlen volt a másik fél. Egynél több készülékkel pedig instabillá válhat.
    Átalakításról annyit, hogy sikerült 1 hétre lekapcsolniuk az egész pakkot, kitörölni az összes email címet a levelekkel együtt és újraindítani a hűségidőt. Sőt, egy ideje nem is lehet csak úgy simán visszaalakítani. Ezek fényében kérdéses, hogy van-e létjogosultsága a voip-nek, miközben legtöbbször pont ugyanannyiba kerül, mint az analóg.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz t-real #19495 üzenetére

    Megbízhatóbb a sat, nem áll meg a kép, nem esik szét percenként, nem veszi el a net sávszélességét.
    "Európa szinten az egyik legjobb". Persze, hogyne, csak azt felejti el megemlíteni, hogy csak nálunk van ilyen szarrátömörített mpeg4-es kásaadás. Igen, fejlettebb, mint az eu-s és usa mpeg2, de rondább is.
    Meg érdekelne mit ért azalatt, hogy "optikai hálózat van kiépítve". Modemig? Oszlopig? Utca végéig? Város széléig? Nagyon nem mindegy. De minőség szempontjából nem hiszem, hogy nagy különbség lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz hackeeeee #19499 üzenetére

    De igen, itt szétesik percenként és néha megáll. Itt is látom az optikát az ablakból, mégis van onnantól 600 méter vdsl a házig. Te talán tudod garantálni, hogy nála nem ez van? Attól, hogy optikát emleget egy telefonos ügyintéző, nem szabad bedőlni. Sima adsl-nél meg igenis elveszi a sávszélt. Vdsl-nél nem, viszont a HGW-t terheli az adatfolyam, ami mondjuk cpu-ban mutatkozik meg.

    "Szarrátömörített, igen, SatTV-n is azt nézed." Pontosan ezt írtam, olvasd el mégegyszer. Nem jobb az analóg adásnál. Nézz egy robbanást vagy vízilabdameccset. Youtube 360p minőség nagyjából.

    Minden T-s óva int az iptv-től, akikkel eddig találkoztam.
    Te is gondold át mielőtt hülyeségeket beszélsz.

  • Spectrum

    aktív tag

    válasz t-real #19495 üzenetére

    Megbízhatóbb meg azért lesz, mert nem hatnak rá a hálózati karbantartások, netezési szokásaid és sokkal kevésbé számít, hogy milyen messze vagy.

    Egy utcán belül házról házra változhat, hogy milyen minőségű iptv-d lesz. Nem tudod előre. Ha többen lógtok egy neten és véletlenül elkezd valaki feltölteni, akkor bizonyos hgw-k összeszarják magukat és akad a tv. Akkor is, ha nem vesz el a sávszélből. Ezt sem tudod előre milyet kapsz. Ha egy szerelő épp karbantart, gondolkodás nélkül kirántja a vezetékedet a dobozból, net és tv elszáll. Visszadug egy másik portba és jobb/rosszabb lesz a tv. (Velem ez történt.) Kiszámíthatatlan.

    Képminőségre nincs különbség, ugyanazok az ip-csomagok utaznak optikán, rézen és mikrón is. Ha túl messze vagy az satos adótól, akkor az is szar lesz.

    Ez persze mind lényegtelen, ha ténylegesen a házadig megy el az optika, akkor nincs miről beszélni, azon nem lesz romlás. Egyértelműen azt kell választani, de ennek mindenképpen utána kell nézni, mielőtt megrendeled.

Új hozzászólás Aktív témák