Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz raider21 #90937 üzenetére

    Azért azt nem árt hozzátenni, hogy egyrészt a németeknél az átlagos hurokhossz jóval rövidebb, ők bő tíz éve elkezdték (már az ADSL2+-szal) az utcai mini-DSLAM-ekkel jóval lerövidíteni a hurok hosszt, másrészt a Vectoring hatékony működéséhez nem árt, ha a törzskábelben egymáshoz közel eső érpárak egy portkártyára vannak kötve, ami meglehetősen precíz kábelezést tesz szükségessé (lehet, hogy ezért sem terjed a vectoring érdemben nálunk...).

    Arról nem beszélve, hogy a németeknél jóval nehezebb ha nem lehetetlen légkábelezni, így ők kénytelenek tovább használni a rezes infrastruktúrát, és költeni a nagyobb sebességre. Nálunk is akkor indult meg látványosan az optika, amikor már fel lehetett pakolni az elmű oszlopaira.

    A hibát valószínűleg ott követték el a telekomnál, hogy nem eleve vectroing képes, vagy arra később szoftverfrissítéssel fejleszthető eszközöket vettek, így viszont kénytelenek előbb kitermelni a meglévő eszközök árát újabb beruházás előtt.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Fücsök007

    őstag

    válasz raider21 #90937 üzenetére

    Egyébként HFC-s rendszerek feltöltése is pariban van a hazai VDSL2 rendszerrel, csak a kisebb helyi szolgáltatók nem mindig adnak 20Mbit-es feltöltést, mert ahhoz már 200-250Mbit-es letöltés dukál. Egyébként nálunk eleve több a HFC-s és FTTx rendszerek aránya mint Németországban, így inkább a kisváros-nagyközség méretű településeken tudna a Telekom versenyképes maradni a vektoringgal még pár évig, ahol idén sem építenek ki optikai (FTTH) rendszert.

  • Livius

    őstag

    válasz raider21 #90937 üzenetére

    Az itthoni T-nek a fejlesztési stratégiája kb az itteni hozzászólások, és saját tapasztalatom szerint egyszerűen megjósolhatatlanok. Ilyenekben szerintem képtelenek gondolkodni, hogy hol minek érné meg (valaki említette mostanában, hogy a nyugger lakótelepre vitték be az optikát, azt 1 év alatt volt 13 bekötés rá, kész vicc az ilyen stratégia :C ), és valahogy optimálisan felosztanák a területeiket, hol egyen optika fullban nyomva, és hol kell még a rezet nyomatni ahogy csak lehet. Ahol régen laktam 22. kerület családi-házas részen a mai napig csak a minimum 30 Mbit/s-es csomag érhető el, úgy hogy a 15-öt se tudja még ottani ismerősöm alapján se ADSL2+-al, mert bizony az van ott még mindig. Ahova költöztem a 11. kerületbe már 9 éve, itt is stabilan csak a 30 Mb/s érhető el, semmi több és 8 év alatt nem csináltak semmit, max annyit, hogy több év könyörgés után adtak egy VDSL2-es vonalat, de addig itt csak 15 Mb/s volt. Annyiból jobb a helyzet hogy a 30 Mb/s az legalább teljesen megvan most 44 Mb/s maximummal, de egy centivel se tud többet a vonal, mint a 5-6 évvel ezelőtt kb, sőt folyamatosan monoton csökken évente a HGW-ben látható profil maximális sebessége, ahogy az előzőekben már írtam egyszer.

    Én úgy látom, hogy kapzsi jelleggel, csak és kizárólag a konkurenciák lépésére próbálnak fejleszteni, vagyis, mintha nem az ügyfelek minőségi kiszolgálása lenne a céljuk, és minél több ügyfél szerzése, hanem csak annyi, hogy az eddigiekből minél kevesebbet veszítsenek, valamint hogy az e-péniszüket tudják valami szinten tartani a többi konkurenciához képest :D .

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Új hozzászólás Aktív témák