Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacielvtárs

    nagyúr

    válasz Gabesz87 #87407 üzenetére

    Naa, új fw?
    Engem is érdekelne hogy javultak e benne a 'tünetek'?
    Épp most írta az iptv box hogy holnap maratoni karbantartás lesz, 0 órától 12ig...
    Szoval lehet egész délelőtt nem lesz net sem.
    Ennek lehet közé ehhez?
    Jah es az fw hogy kerülhet fel a hgwmre?

    [ Szerkesztve ]

    "Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

  • arty

    veterán

    válasz Gabesz87 #87407 üzenetére

    120->250mbit netre váltottam, ma cserélték ki a modemet egy ilyen sagecom 3686-ra...

    Standard Specification Compliant EuroDOCSIS 3.0
    Hardware Version V1.0
    Software Version MAGYAR_2.84.11
    Model Name FAST3686
    Linux S/W Version 2.6.30-1.0.10mp5-svn6992

    első kérdésem a szerelőtől a bridge mód megoldhatósága volt, megnyugtatott, lehet
    de elmondta, hogy ebben van AC-s wifi, stb - nem rossz ez.
    felbátorodtam és nem hívtam azonnal az üszit.... használatba vettem inkább

    - a dhcp fullbugos, elfelejti a statikus címeket (kivéve a cups szerver címét, az mindig ott a listán)
    - néha lefagy a webes felületen mászkálástól(?) (2x ma megtörtént)
    - időnként kikapcs-bekapcs kell neki, mert eldobja a netet (eszközök kérik a dhcp címet, de sose kapnak... wifi és ethernet ue! tehát a lokális háló elhal, wan oldalat nemtudom, ilyenkor kikapcs-bekapcs-megint megy egy órácskát...)
    - manuális/upnp portforward látszólag megy
    - komplexebb dolgokat nem próbáltam, smb-t, stb tiltottam/lekapcsoltam. elég ez is neki, sok is...(fw is off)

    - ip tv-m nincs, telefon se
    - sagecom->tplink switch->pc - 10-20% packetloss, akkor is ha a hgw belső ipt pingelem
    - valami thomson modem->tplink router->tplink switch->pc volt előtte, semmi hasonlót gond nem jelentkezett, éveken át. persze lehet h a switch/kábelek hibásak, mindenesetre fura
    (- switchen elég sokminden van: konzolok, tévék, erősítő. hgw-n direktben csak a nas és a switch és 1 konzol. holnap talán lesz idő részletesebb tesztre: switchen belüli pingelések, nas->hgw ping teszt, nas torrent off, stb)

    első nap alapján ugyan az a retek, mint az a cisco volt anno (modellre nem emlékszem), ami a thomson modem előtt volt és kértem h vigyék a 'csába és kapjak rendes modem-only cuccot.
    telekomnak nem akar összejönni a működő hgw... :( :( (komolyan nem létezik stabil hgw az egész világon?! vagy ezek a magentások ekkora amatőrök és mindig belenyúlnak ezekbe a béta-szutykokba?)

    a thomson modememnek se ártott párnaponta egy reboot, reménykedtem, hogy tovább tudok lépni.
    tévedtem. tesztelem még pár napot, aztán kérem a bridge módot. ha az se válik be, ... nemtudom mi lesz :(

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák