Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz DJ. Ru$y #81124 üzenetére

    Na ez egy igazi, a kérdéseimre választ adó hsz, köszönöm. Most már akkor jöhet a te kérdésedre is a válasz. A gondok a tavaly őszi hálózatfejlesztésig nyúlnak vissza. Röhej, hogy adsl-en 13-as körüli pingem volt Pestre, vdsl-en meg 20 körüli. 6-7 ms nem nagy kunszt mondhatnád, de már ez is sokat bosszantott, mert pont az ellenkezőjét vártam volna, vagy legalább azt hogy ne változzon ilyen téren semmi. A net tele van egyébként olyan külföldi fórumos példákkal, hsz-ekkel, hogy mindenütt máshol az adsl-vdsl váltás csökkentette a pinget, szóval frusztrált, hogy ez nálam pont ellenkezőleg történt. Azért nem akartam belemenni a játékba és a pingekbe, mert egy laikus rögtön azt mondaná, hogy még a 20ms is tökéletes vdsl-en, örüljek legalább hogy nem több. Na igen ám, csak a legközelebbi cs:go szerver nem Pesten van (én Miskolc melletti vagyok, tehát pont ellenkező irányba), hanem Bécsben. Utána Luxemburgban, Madridban és Stockholmban. Nem mindig rak be a bécsi szerverre, akkor se ha megmondom neki, hogy max 40 pinges szerverre rakjon be. Még 1-2 hónapja a bécsi adatközponthoz 30-35-ös pingem volt, de valami miatt ez is elkezdett nőni és már 38-40 oda is a legalacsonyabb érték, de nem tudom miért. Ez lehet a játék hibája is, úgyhogy hanyagoljuk. A többi szerverre, tehát a Bécsin kívüliekre bőven 50 feletti, sőt sokszor látom hogy 60-80 között is van a pingem, ami már egy ilyen játéknál, ahol minden ezredmásodperc számít és minden packetnak nagy jelentősége lehet elég nagy. Ezért érdekel az ipv6, mert ha csak egy kicsit is tudna ezen segíteni, a Nyugat-Európai szerverek felé pl. fixen nem menne 50-esnél fentebb, az érezhető javulást, stabilitást eredményezne.

    Egyébként itt egy tracert a ph felé. Jól látható, hogy engem Miskolc mellől a szolnoki központhoz irányítanak, oda olyan a pingem, mint korábban adsl-es időkben Pest felé. Ott történik valami és növekszik meg a pingem. Ipv6 lehet hogy jobb útvonalat találna még Pest felé is, nemhogy Madridba meg Stockholmba...

    [ Szerkesztve ]

  • Nasuto

    tag

    válasz DJ. Ru$y #81124 üzenetére

    Nekem is van már IPv6 Speedport W724V-n. Legalábbis azt gondolom. Az Internet fül alatt az IPv4 alatt fura számok vannak az IPv6 mellett, alatt. :) Aznap néztem amikor Laci írta. Pest megye, Csobánka.

Új hozzászólás Aktív témák