Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kircsike

    tag

    válasz World-Soft #80437 üzenetére

    Szia!

    Amire te gondolsz az egy régi technika.
    Annó az én TV-m így kommunikált a videómagnómmal teljes bekötésű scart-on keresztül, csatornalista áttöltés, stb., stb.
    Egy szó mint száz.
    Ezt felejtsd el.
    Az egyik (scart) megy a DVD felvevőbe, a másik (HDMI) megy a TV-be vagy a DVD felvevőből (mert úgy emlékszem ezeken 2db scart csatlakoz van) dugsz egy másik scart-ot a TV-be. Így meg is tudod nézni azt amit felvettél, mindenféle átdugdosás nélkül.
    Felvenni azt tudod amelyik csatornára épp az IPTV box kapcsolva van.
    Tehát ha hajnali 2-kor fel akarsz venni valamit akkor a boxot hagyd azon a csatornán bekapcsolva és csak a TV-t kapcsold ki.

    [ Szerkesztve ]

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz World-Soft #80437 üzenetére

    Ha a koax kábelt (DKTV vagy analóg esetén vagy SAT) a DVD-be dugod, akkor ő fog felelni a csatornaváltásért, a TV-n egy bizonyos csatornán lesz az "összes csatorna", mert a DVD-n fogod a csatornát váltani nem a TV-n, na IPTV esetén ez felejtős, ugyanis ott egy HDMI vagy SCART jeled lesz már a boxból, csatornát váltani pedig csak a STB-on tudsz a STB kapcsolójával, vagy betanított távirányítóval.

    Ha jól értem a "problémát".

    kircsike
    Ezt írtam én is még reggel, én is így oldanám meg. Viszont, azt nem tudom, hogy a STB-okban nincs-e időzített kikapcsolás, hogy X óráig nem nyúlsz hozzá (csatorna váltás, stb), akkor nem kapcsol-e ki. Mert, ha igen, akkor hiába nézted délután 2-kor a TV-t és 8-kor fel akarsz venni valamit, ha a STB tétlenség miatt 4 óra után mondjuk kikapcsol. Ezért kényelmesebb és jobb a Telekom rögzítője, persze azért meg fizetni kell tudom én.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Új hozzászólás Aktív témák