Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz viktorhu #80423 üzenetére

    Igen, csak az a baj, hogy amikor eldobja magát a hgw akkor hiába, a vpn se megy. Olyankor haza kell menni és újraindítani/újra beállítani a hgw-t. Azért csillant fel a szemem, amikor megláttam hogy valaki wan oldalról eléri a hgw web felületét. Mert ha az menne nálam is, akkor nem kellene elzarándokolni a készülékhez, hanem belépnék és visszaírnám az elfelejtett konfigurációt.
    Egyébként meg ha nincs portforward akkor hogy csináljam meg, hogy aktív legyen a torrent? Portforward nélkül csak passzív módban megy (upnp természetesen ki van kapcsolva), és ezen a vpn sem segít.
    Tervezek én is vpn-t beállítani, a torrentzős zyxel nason lehetne a vége, most nézegetem a dokumentációkat. (bár ez nem a topik témája) De mint mondtam, ha a hgw ledobja a láncot akkor a vpn is megáll, azaz utazni kell, vagy telefonos távirányítás mikor van otthon valaki.
    Egyébként a speedport w724v web menüje tényleg elérhető a wan oldalról a 80-as porton? Mert már ebben is kétségeim vannak, lehet hogy félreértjük egymást gombilaci1-el. Mert én hiába írom be simán a ddns címet ahogy írta, csak timeoutol. A szoftver verzióm ugyanaz mint neki, a menüben nem találtam sehol remote administration beállítást. Ezzel a készülékkel soha nem működött kintről, azt gondoltam hogy a biztonság miatt van így, nyugodt is voltam miatta. Most jöttem izgalomba hogy írta hogy neki simán megy.
    Szóval tényleg nem tiltott a hgw-n gyárilag a remote administration?

    Szerk: Most nézem, ami képet a (#80418)-ban berakott, az nem kintről hanem bentről éri el, mert speedport.ip a cím. Egyre gyanúsabb hogy tévedés. és mégsem megy kintről.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák