Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    válasz norti #55640 üzenetére

    Hétfő óta (lehet, hogy már hétvége óta, csak nem voltam itthon akkor) nálam is akadozik esténként, főidőben (úgy 7-10 közt) a 120 megás netem. Alig töltődnek be az oldalak, vagy nagyon lassan, többszöri újratöltésre. Szóval kissé szakad, kihagy a kapcsolat. Nagyon rég volt ilyen problémám, hiába a csúcsidő, sok user, nem tapasztaltam ilyen betegséget. Ha ma este is ez lesz, akkor én is bejelentést teszek. Csak sajna már van tapasztalatom az ügyfélszolgálattal. Küldenek majd sms-t, amit te is írtál, hogy hibát állapítottak meg, aztán hogy javították. Ez szerintem is valami sablonszöveg. Aztán lehet hogy 1-2-3 napig jó, és ismét jön majd a probléma. Aztán megint telefonálok, és jobb híján mit csinálnak? Modemcsere, mert "biztos az a hiba forrása".

  • dchard

    veterán

    válasz norti #55640 üzenetére

    Az egyetlen dolog ami okozhatja ezt a problémát ÉS távolról is javítható, az a bonding group-ok közötti terheléselosztás hibás beállítása. Ez annyit jelent, hogy hiába van mondjuk 12 csatorna a szegmensen, ebből bizonyos számú (4 vagy 8) csatornára a konfiguráció hibája miatt nem kerül senki, üresen állnak. De erre elég kicsi az esély, mert egy éjszakai leállás/karbantartás után azért meg szokták nézni, hogy az összes csati visz-e forgalmat, és ott rögtön szembetűnő módon látszik, ha egy bonding group-ra nem kerül egyetlen kábelmodem sem. De mondjuk kizárni sem lehet, hogy ez volt a gond.

    Az IP tartomány megváltozásának ehhez annyi köze van, hogy ez jellemzően akkor változik, amikor karbantartás miatt a CMTS-t újraindítják (lehet más oka is, de a hálózat teljesítményének az IP tartományhoz nincs köze, csak indikálja, hogy valamilyen munkavégzés volt).

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák