Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz nylontacsko #42846 üzenetére

    Hát sajnos én sem a világ közepén lakom. 300 méterrel csúszok le 30/5-ös VDSL2-ről, és kb 34 km-rel a 4G-ről. Hiába van 4G LTE-s mobil Hotspotom, a T ott ahol a legtöbbet vagyok csak 3G-t nyújt jelenleg.

    Igazából mielőtt volt ez a legújabb VoIP-os gond, megelőzte még két másik. Mindegyik a szolgáltatás ezen részét az a VoIP modult érintette. Elsőként jelentkezett, hogy 6-8 naponta ha nem indítottam újra a HGW-t akkor nem tudtak minket sem hívni meg mi sem hívni másokat (nagyjából ennyi időnként oszt a HGW-nek új IP-t a T, és arra tippelnék, hogy ezzel van összefüggésben). A második volt a vonal recsegés, erre mostanában nem panaszkodnak nekem. Volt egy harmadik is de ez inkább technológiai gond, miszerint analógon működött az a szolgáltatás, ha a hívott fél foglalt volt, akkor megnyomták a DECT készüléken az R gombot, és amint szabaddá vált a szám, már hívta is. Ezt rendszeresen használták nálunk, így amikor nem működött nekem szóltak, én megkérdeztem az ügyfélszolgálatot ahol utána néztek, majd elnézést kértek, és közölték, hogy sajnos ez a funkció VoIP szolgáltatásnál nem elérhető.

    Na ezek együttesen olyan szinten elásták az Internetre építek minden szolgáltatást című tervet amennnyire csak lehet, szóval most kb esélytelen. Ha ezek nem lennének megkockáztatom, hogy csontnélkül keresztül tudnám vinni.

    Aztán, az IPTV-hez új STB-k tartoznak, az infrastruktúra ki van építve a lakásban azzal nincs gond, kábelvezető csatornákban minden szobába megy LAN kábel, és minden szobában Router is van. Viszont a lassan 5 éve nálunk lévő Sagem STB-k illetve az egy éve nálunk lévő ADB-t is annyira megszokták, hogy ezek lecserelése is gondot okozhat, mivel megint meg kellene nekik tanulni kezelni az újakat. Nyilván nem rólam van szó.

    De ha az inviteltől bérelne kapacitást, a T, akkor megoldódhatna részben vagy egészben a gond. HGW csere alapból, és akkor talán-talán a SAT TV-re is tudnék egy kísérletet tenni, mondván újabb technológia bla bla, és a sávszélesség is elég lenne. Ami pedig az alapja ennek a bérlés dolognak, hogy én 8 évig volt T-s területen Inviteles, és ebből következik, hogy T-s infrastuktúrán ment a dolog.

    (#42847) Apa+Fia: Igen ez így van, de jobb lenne két legyet ütni egy csapásra vagy még többet :D

    (#42848) Szokenesz: Valaki említette, hogy új SAT tévé szolgáltatást már nem szívesen létesítenek, az is lehet, hogy pár éven belül meg is szünteti a T, és akkor már nem lesz más megoldás. Olyan ez mint az analóg vonal esete, e tekintetben.

Új hozzászólás Aktív témák