Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoSSo3

    senior tag

    válasz #41133696 #36197 üzenetére

    Sziasztok!

    Kezdem az elején: nemrégiben nagyobb sebességű ADSL netre váltottunk, múlt héten kaptuk is az sms-t, hogy szolgáltatás aktiválva. Nos, kb 1 nappal korábban úgy lecsökkent a sávszélesség, hogy csak ne, speedtest.net-el 1,2 mbps-t mértem kb, a 20-as csomag helyett. (Tudom, 20 sose lesz, na de azért ez az 1,2 "picit" kevés.)

    Telefonáltam is, mondtak ezt-azt (kapcsoljam ki, áramtalanítsam, két IPTV-+t nyomjam ki, ráküldték az adatokat, menni kell, stb.) Semmi nem használt. ZTE ZXV10H201L típusú modem és egy Linksys router működött ekkor. Semmi nem jött be, tegnap itt volt egy T-s emberke, kicserélte a modemet, mondván ez már nem bírja a 20 mbps-t. (Holott, mikor az IPTV-t beszerelték tavasszal, azért kellett erre a modemre váltani, mert ez bírja a nagyobb sebességet.) Szóval nem értettem, miért kell kicserélni. De kicserélték, és (sajnos) a Speedport W 724V CI típusú modemre, amit olvastam itt nálatok is, hogy semmire sem jó szinte.

    A T-s emberke megmérte a laptopjában, neki megvan a sebesség, a "speedtes.net biztosan hibás eredményt mér". És elment. Aztóta kiderült, hogy nem megy a torrent, és van, hogy a net sem, egyáltalán, így ugye a TV-k sem...

    Kérdésem a következő: milyen hibát jelentsek be, hogy visszacseréljék a ZTE-re, és végre normál sebességem lehessen? Mondjam, hogy nem megy a torrent? Ez így nem gáz? :D A sebességem most is kb 1-2mbps körül mozog, több oldallal is megmértem, közel sincs 20, de még 10 se!

    Köszönöm a tanácsokat! :)

Új hozzászólás Aktív témák