Keresés

Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6293 üzenetére

    Nem a WAN-ba dugom (kipróbáltam ugyan de akkor az STB nem megy), a LAN1-be dugom a falból, STB-t a LAN2-be, a TV-t a LAN3-ba.

    A routert egy PC-vel próbálom konfigurálni az megy a LAN4-be. De amint bedugom a falból a LAN1-be akkor a routert már a PC nem látja, nem nézetem de gondolom kap új IP-t a 0-ás tartományba(Cisco) és nem látja a 2-esbe levő routert (edimax).
    A DHCP-t a routeren kikapcsoltam eleinte, de itt írtátok nem mindig kell kikapcsolni, kipróbáltam, maradhat bekapcsolva - ha kikapcsolom utána már nem tudok rámenni konfigurálni, mert nem kap a rádugott gép IP címet, így resettel visszaraktam, ha be van kapcsolva a DHCP akkor is megy az STB, TV, WIFI is van, csak hiába csatlakozok rá eszközzel nem tudok vele netezni és érdekes módon a PC-vel sem ami rá van dugva a LAN4-re. Hálózat van, IP-t kap a 0-ás tartományból(mintha a cisco-ra dugtam volna), de nem tudok vele netezni.
    de 2x is kikapcsoltam a DHCP-t hátha azért nem megy a WIFI, mert a cisco eleve WPA2-es titkosítással jött... edimaxon is beállítottam majd töröltem és az edimaxon semmi féle titkosítás nem volt, nehogy az legyen a baj - nem volt hatás, így se ment úgy se... így most van az edimaxon is DHCP.

    Amikor leszakadt a ciscora dugott PC akkor a WAN-t próbáltam wirelessre beállítani, az edimax menüjében találtam ilyet, hogy megnézte az elérhető wifi hálózatokat és azt tudná WAN-nak használni. Lehet majd ezzel tudom működésre bírni, lehet nem.

    Azt nem értem hogy van az, hogy az STB, TV netezik a rádugott PC meg nem(egy TV-nek vagy STB-nek jobb az automatikus beállítása mint egy PC-nek?). mondjuk egy PC még rajta van a Cisco LAN potján.
    Cisconak 4 portjából 2-be van dugva kábel, egyik megy le a TV faliportjába(ez megy be az edimax router LAN1-be) a másik egy PC.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák