Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    APC Smart UPS 1000VA (SMT1000I) szünetmentes kapcsán lenne kérdésem.

    Egy ismerősöm gépéhez lett véve, amin Windows 7 SP1 32 bites rendszer van, és elég fura dolgokat művelt a Powerchute Business Edition 9.0.1-es verzió. Eltartott egy ideig beállítgatni, helyi hálózatos címre (192.168.1.*) nem tudta megtalálni a gépen a szerver részt, csak ha 127.0.0.*-ot írtam be, aztán a console program is a gép nevét hozta fel, de hiába állítottam be a hosts fájlba 127.0.0.1-hez hozzárendelve, keresgélte hosszú ideig, de nem tudott kapcsolódni. Végül úgy jött be, hogy a gép neve helyett 127.0.0.1-et írtam, és a jelszót újra eltároltattam.
    Fura az is, hogy a program mappájában van valami Java verzió külön, ami eltér a gépen lévőtől. Ha akarnám frissíteni, akkor oda kellene telepítenem, vagy pedig valahogy megadni a szerver .exe fájlnáknak a service indításához, hogy honnan vegye a Java-t? Láttam ilyen paramétert, amikor próbálgattam valamit mellé írni, és bedobta a paraméterek felsorolása ablakot (-start, -stop, -install, -remove stb).

    Na de nem ez a fő gond, hanem hogy egyszer csak gondolt egyet, és már nem találta a szünetmentest. Unknown device vagy ilyesmi üzenet jött, és a webes agent sem töltötte be a beállításokat, végül is hasonlót jelzett, mint a console program.
    Keresgettem a fórumban, és többen panaszkodtak erre a 3 programos (server-console-agent) verzióra, ami már a 8-astól csinál ilyen hibákat, és valaki azt írta, hogy a 7-es verzió jobb lehet, mert a Win7 csak a 7-estől tudja telepíteni. Próbáljam meg azt valahonnan megszerezni, vagy inkább tegyem fel a Personal Edition-t?

    A másik kérdés, hogy szükség lenne arra, hogy esetleg a szünetmentest távolról lehessen managelni, kikapcsolni, elindítani. Az APC hivatalos oldala szerint ezt csak egy Network Management Card megvásárlásával lehet kivitelezni, aminek a cikkszáma AP9630 vagy AP9631 ([link], [link]). Az első is jó lenne gondolom, csak hát az ára nagyon drága, nem igazán adnánk ki érte 60e Ft-ot. Nincs valami olcsóbb megoldás erre?

    Mondjuk a gép be van konfigurálva Wake On Lan-ra, csak egy idő után valamiért nem akarta fogadni a Magic Packet-et, nem kapcsolt be. Próbáltuk webről, ipad-ról, nem ment. Pedig a beállítások megmaradtak a routerben. Olyan nem lehet, hogy a router, ha több próbálkozás van egymás után, akkor leblokkolja, vagy csak egy portot kell engedélyezni? Mert be van állítva a 7-es és a 9-es is. A Wake On Lan is megfelelne, ha működne, mert akkor ha a gép bejön, akkor lehetne a szünetmentest is kezelni, vagy ha esetleg az agent-et engedélyeznénk távoli elérésre is, a routerben valami port átirányítással, akkor a dyndns-es címmel bejönne.

    Kérem, ha van ezekről valakinek tapasztalata, írja meg!

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Egy kamerás (DCVideo kártyás) rendszert működtető számítógéphez milyen szünetmentest ajánlanátok? APC márkára gondoltam, az van nekem is itthon, és megbízhatónak találtam. Olyan megoldás kellene, amely egy hosszabb áramszünet esetén automatikusan lekapcsolná a rendszert (gondolom ez a Powerchute feltelepítésével működne), de nem tudom, hogy ilyen esetben maga a szünetmentes is leállna, mert nem igazán lenne jó, ha lefogyna az akku, mert az üzemben, ahova lenne a gép, gyakran előfordult, hogy valami miatt lekapcsolták az áram ágat, amelyen volt épp a kamerás gép, és így csak másnap reggel lett visszakapcsolva. Nem tudom, hogy a szünetmentes akkuja fogy-e, amikor maga a rákötött eszköz már nem működik. Régebben láttam olyat APC Smart-tal, hogy a program lekapcsolta a szünetmentest is bizonyos idő után, de nem tudom, hogy egy olcsóbb Back-UPS tudja-e ugyanezt.

    Ezenkívül milyen tápot ajánlotok a gépbe venni, ami úgy ár érték arányban egész jó, és együtt működne a szünetmentessel. Egy szám.tech. boltból gyakran az LC-Power 420-asat vettük, de nem tudom ez megy-e a szünetmentessel, habár eddig a gépekkel amelyekbe szereltük, nem volt gond. Mondjuk egy ilyen gépnél biztosan jobb,ha márkás a táp, nekem itthon Chieftec van.

  • jeffo

    tag

    Sziasztok!

    Van egy APC Back-UPS BK500EI szünetmentesem, ami jó régi kb. 6-7 éves, nem tudom pontosan mikor vettem. 2014. szeptember elején cseréltem benne először akkut, Genesis NP 7Ah 12V-t vettem, azonban az év hátralevő része annyira zűrös volt, hogy elfeledkeztem, hogy érdemes lenne 1-2 havonta lemeríteni, és egészen máig nem volt ilyen lemerítés.
    Áprilisig csak az újabb, nagyobb gépem volt rátéve (AMD Phenom II X4 955 proci, XFX Pro 550W táp), aminek a fogyasztása 80-100W körül van. Utána hogy bekötötték a kábelnetet, rátettem a modemet, és májustól egy kisebb gépet is, ami ilyen HTPC-szerű, a fogyasztása 40W körüli, abban csak ilyen egyszerűbb N-Power 400W táp van.
    Az utóbbi hetekben, talán a nyári meleg és viharok miatt is előfordultak pillanatnyi vagy hosszabb áramszünetek, amit egyeltalán nem tudott áthidalni. Míg a másik gép és a modem egyszerűen újraindult, az XFX tápos gép fura módon nem indult újra, hanem úgymond félig lefulladt, ami a táp miatt is lehet ahogy itt olvasgattam a fórumban, a rendszer nem működött, nem jött vissza a pillanatnyi áramszünet után, mintha alvóban lenne, csak nem lehetne felébreszteni, a hálózati kártya sem villogott hátul, azonban a dvd meghajtó működött, ki-be lehetett nyitni a tálcát.
    Szombat estére lehúztam a szünetmentesről minden mást, csak a fő gép maradt rajta, de így sem tudta tartani az áramot, fura módon, ma délelőtt megint jött egy pillanatnyi áramszünet, de a másik gép, mivel nem volt az UPS-en, nem indult újra, hanem ment tovább, mintha meg sem érezte volna a kimaradást, és a modemmel is ugyanígy volt, de a fő gép az ugyanúgy lefulladt.

    Önmagában a szünetmentes nem tartja az áramot egyik kivezetésén sem, akármilyen kis fogyasztót rakok rá, nem lehet lemeríteni vele, amint lehúzom az UPS tápkábelét, nem továbbítja az áramot a Battery Back Up portokra, olyan mintha Surge Only lenne mind.
    Nem tudom, hogy ez az akku hibája lehet-e, nem tudtam kipróbálni új akkuval, de a kommunikációs kábelt a számítógépre kötve, a Powerchute program jelez akku kapacitást, a tápkábel lehúzása után is megjelent a Discharging, tehát lemerítés felirat, és folyamatosan csökkent az idő. Aztán lehúztam az adatkábelt, nehogy leállítsa a gépet, és önmagában hagytam, de csak nem akart lemerülni, ment vagy másfél-két órát, csipog fél percenként. Hát így nem tudom meddig kellene hagynom, hogy lemerüljön, de közben lekapcsoltam, mert zavart a csipogás. Ugye lemeríteni lehetetlen nagyobb fogyasztóval, ha nem adja az áramot felé.

    Arra gondolok, hogy túl régi az UPS, és talán kiment valami kondi benne, mert az upsakku webshopban is árulnak felújított UPS-eket, szóval lehet, hogy javíttatni kellene.
    Szerintetek mi lehet vele a gond, érdemes javíttatni?
    Mondjuk egy ismerősöm is mostanában vett APC BX500CI, BX650CI modelleket, szóval azon is gondolkoztam, hogy ha sokba lenne a javíttatás, esetleg új akku is bele, mivel a BX-esek olcsóbbak (részben mivel nincs kommunikációs portja), talán a javíttatás meg új akku árán vennék egy olyat.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz *Ropi* #9071 üzenetére

    Köszi a tippet. Az akkucsere után egyből csináltam teljes lemerítést pont ilyen 100w-os izzóval, hogy csak az volt egyedül rajta. Akkor pont olvasgattam e fórumot, és az akkut is ez alapján rendeltem meg azt a Genesis-t.
    Kalibrálásnak ennyi elég lett volna akkor vagy még kellett volna valamit?
    Egyébként ősszel-télen még tartotta a gépet, rémlik, hogy volt egy hosszabb áramszünet is.
    Próbáltam a hátsó fehér reset gombot is nyomkodni, de azzal sem lett jobb, de itt találtam egy reset leírást, megpróbálom így resetelni (lényegében akku nélkül bekapcsolni).

  • jeffo

    tag

    válasz *Ropi* #9074 üzenetére

    Apám megmérte feszültségmérővel úgy, hogy rákötött a mérő két pálcájára egy 20W-os izzót az aljzatból jövő két kis vezetékkel, úgy tette rá az akku saruira, és stabilan tartotta a 12.3V-ot, 1-2 percig is (tovább nem mérte), az izzó pedig erős fénnyel világított. Ugyanígy mérte a régi akkut is, de annál folyamatosan ment le az érték, az kezdetben csak 0.8V-ot mutatott, az izzó pedig halványan világított.
    Eszerint a Genesis akku még jó, ha ezt a tesztet lehet így értelmezni, és valami más gond lehet az UPS-el.
    Esetleg arra is gondolhatok, hogy viharban a villám kisütött benne valamit, habár a szintén APC-s túlfeszvédő elosztóra volt kötve, amit tavaly nyáron vettem. Mondjuk a pár héttel ezelőtti viharnál mintha az XFX tápos számítógép integrált LAN adapterével lett volna valami, lassabb lett a sebesség, meg nem mindig ismerte fel jól a gép, aztán beraktam egy PCI-e LAN kártyát, és azzal rendben van azóta minden.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen UPS típusokat ajánlanátok az alábbi igények, konfig alapján. Árban max. 80-100e Ft körül, vagy talán 100e felett kicsivel is belefér, vagy ha spórolok még 1 hónapig, akkor 120-130e is beleférhet.

    Konfig: BE QUIET! Pure Power 10 400W CM tápegység, Intel Core i7-2600K proci, 8GB DDR3 RAM, ATX Intel H61 chipset alaplap, 1db 500GB SSD, 2db WD Red HDD, Radeon HD 5450 videokártya, Blu-ray író, külső USB hangkártya, Avermedia USB digitalizáló, Samsung T24E390EW LED monitor (opcionálisan rákerülhet egy nagyobb UPS-re)
    Monitor nélkül a Power Supply Calculator oldal ezen értékeket hozta: Idle power: 72 W / Load power: 238 W
    Tápegység talán cserélve lehet a jövőben erre, vagy egy másik gép is mehet erről felváltva: Seasonic Focus Plus ATX 550W 80+ GOLD.

    Igények: Tiszta szinuszos gondolom jobb választás lenne a konfig, az említett jobb minőségű tápegységek, valamint az opcionálisan más eszköz rácsatlakoztatása miatt is. Kis fogyasztású, energiatakarékos legyen, csendes (olykor éjjel is bekapcsolva marad a gép, ezért nem szeretném, ha az UPS-ben lévő ventilátor időnként felpörögne, vagy ha zavaró magasfrekvenciás zaja lenne - ágytól kb. 2.5 méterre lenne elhelyezve a számítógép közelében). A gép nagyobb, hosszabb idejű igénybevétele Blu-ray lemezre való archiválás esetén van, ez esetben hasznos lehet, ha bírná a konfigot akkuról működtetni akár 17 percig, amíg a lemez elkészül. USB-n keresztül szoftverrel figyelhető legyen az UPS, akku állapota, beállítható a lekapcsolás ideje, akár többféle profil közötti választással. Előny ha LAN kábelt is átvezethetnék rajta, és tudna a portja Gigabit-et.
    Új akkuval legalább bírja ki pár évig, és cserélhető legyen házilag is az akku.
    Az áramhálózat viszonylag stabil volt az utóbbi hónapokban, csak ritkán fordult elő áramszünet, akkor is rövid ideig, max. 3-4 percig tartott.

    Ahogy olvastam, gyakran a CyberPower-t ajánlottátok, ami egy modernebb fajta, pl. CP1500EPFCLCD, de nem vagyok benne biztos, hogy kell-e ilyen nagy az én igényeimhez.
    Jelenleg egy APC BX500CI van, amit 2015-ben vettem. Sajnos akkoriban kevés pénzem volt erre, nem tudtam jobbat venni. Úgy tűnik egy ideje, hogy elromolhatott, nem jelez hibát, de szinte egyből levágja a gépet áramszünet esetén. Régebben hosszabb áramszünetnél többször is bosszankodtam, hogy nem tudtam semmit csinálni, hiszen nem volt vezérelhető, így nem tudta szoftveresen leállítani szabályosan a gépet, hanem ha túl sokáig tartotta az áramot, akkor egyszer csak levágta. Monitort rákötve meg csak nagyon rövid ideig bírta tartani a gépet, pedig olykor ez is segítség lett volna, ha gép előtt voltam, akkor rányomtam volna a leállításra. Utóbb találtam ki, hogy valami billentyűkombináció beállításával, segédprogrammal is elindítható lenne a shutdown.
    Egyszer próbáltam 2 gépet is rátenni, de nem bírta el, de az is lehet, hogy eltérő volt a gépek tápegysége, és amiatt szállt el ez az UPS egyből.
    Ennek a BX500CI-nek úgy tudom, nem cserélhető az akkuja. 2015 előtt is APC-t használtam, a Back-UPS BK500EI/CS félét, de ezzel is az volt a bajom, hogy kevés ideig tartotta a gépet.

    Felújított UPS-en is gondolkoztam, pl. APC Smart-UPS SUA1500I, de tartok tőle, hogy hangos lenne, vagy rá kellene kérdezni a webshopban. Ennek az adatlapján feltüntetett értékek alapján elképzelhető, hogy a Cyberpower 1500-as is bírná 35 percig 400W fogyasztással? Bár szerintem Blu-ray írás esetén még monitorral sem fogyasztana ennyit a gép. A napokban lehet, hogy megmérem fogyasztásmérővel, mert van itthon ilyenem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák