Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biacsia

    tag

    válasz Hope08 #9245 üzenetére

    Szia!
    A tapasztalataim alapján ilyen hosszú áthidalási időhöz a zsebedbe kell nyúlnod, ezen érdemes gondolkodni.:
    A konfigodat nézve elég egy 1000VA-es szünetmentes neked, ami olyan 680-700Wattot tud.

    Kérdés, hogy csak böngészni szeretnél-e? Akkor egy 2 akkumulátoros apc smart sua 1000 is jó, vagy akár a kisebb 750-es is, mert ugyanazokkal az akkumulátorokkal vannak szerelve. Ezeket használtan viszonylag baráti áron meg lehet kapni, de fontos az akkumulátorok kora, állapota. Ez így elmegy új aksikkal 20 percet netezés alatt.
    Abban az esetben, ha használod is a gépet (esetleg nem szeretnéd leállítani a futtatott alkalmazást), akkor valami bővített kiadásban kell gondolkodnod akkumulátor szempontjából. Általában XL jelöléssel. Ezeket az különbözteti meg a normál társaiktól , hogy 4db(vagy több) akkumulátorral szereltek(meg persze sokkal drágábbak). Így érhető el az általad kívánt tartási idő, mondjuk 50% os terheltség mellett .
    Természetesen a márka lehet más, az akkumulátorok teljesítményére figyelj!
    Számítógépnek nem kötelező tiszta szinuszos jelalak, így lehet spórolni kicsit:
    Én használtam pl. apc back-et is 1100VA-es változatban.Ez kedvezőbb árfekvésű. Meg voltam vele elégedve, csak figyelj, hogy legyen rajta kommunikációs port. Ez ugyan úgy igaz más gyártók termékeire is.

    u.i: a routert ne felejtsd el rákötni :)

    [ Szerkesztve ]

    "...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

  • biacsia

    tag

    válasz Hope08 #9256 üzenetére

    Google szerint az apc- ben van a "legnagyobb" 9Ah-ás akkumulátor. Az bírhat a legtöbbet.

    "...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

Új hozzászólás Aktív témák