Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz LuckyL #20045 üzenetére

    Valamilyen aggregátorral kombinált megoldás kellene. Tehát nem egy sima UPS.

    Persze lehet elég egy 1000VA-es inverter - az itt sokat ajánlott SPS SOHO - és valami nagyobb akkupakk. Ezek 200Ah-ás akkut tudnak tölteni, de menet közben akár cserélni is lehet tehát 2-3-4db 100Ah-ás biztos elég. Érdemes egy UPS szakboltban megkérdezni ők kiszámolják, hogy mekkora Ah kapacitás kell, hogy 16-24 órát elmenjen az adott eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • PROTRON

    addikt

    válasz LuckyL #20045 üzenetére

    Villamossági szakemberként muszáj vagyok ezt beírni

    "napi minimum 8 órát van áramellátás" nagyon "B" tarifás, vezérelt mérőre utal, amire csak hőtárolós berendezést szabad szerződés szerint kötni.

    Értem én hogy nem a mi dolgunk, de ha arról kerül járatásra bármi ami nem hőtárolós berendezés, előre jelzem hogy ezért durva szerződés szegési büntetés járhat ha kiderül a szolgáltató emberei számára. Mert pl most a változások miatt észreveszik, hogy hirtelen meugrott a fogyasztás az előző évekhez képest, kijönnek ellenőrizni és azt találják hogy a bojler tényleges fogyasztása nem indokolja a megugrást. Gyakorlatilag a 450W 24/7-ben járatva az elmű hálózatról, aksin keresztül, azt jelenti hogy valamikor biztosan fel fogja venni ezt az energiát, csak nem elosztva, hanem az aksi miatt szakaszosan, 8 órán át többet, aztán a kövi 8 órában merít.
    Ez pedig havi szinten 0,45*24*30= kb 300-400 kWh növekmény.

    Nem tudom mi a valós helyzet, de muszáj voltam ezt leírni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák