Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz zsombor22 #19563 üzenetére

    Alapvetően nincs baj(om) a nagy táppal, a történet pedig, ahogy Hozzád került, tökéletesen érthető és megérthető (bár szégyen, hogy az 1250-es 2 év után kipurcant, még jó, hogy nem vitte magával a gépet). A hatásfoka persze nem feltétlenül lesz olyan jó, mint egy kisebb teljesítményűnek, de nem hiszem, hogy ezen fog múlni bármi is. Az alkatrészei mindenesetre most kevésbé lesznek terhelve, csúcsra járatva, így talán tovább fogja bírni.

    A fogyasztás mérését is megértem, de huzamosabb ideig akkor sem tartom szerencsésnek egy ilyen drága gépet egy ilyen nevenincs eszközről működtetni. Ki-bekapcsoláshoz viszont semmiképp sem használnám, ugyanis a UPS nem kikapcsolna tőle, hanem átváltana aksira. A gépet meg elegánsabb hálózaton keresztül (pl. SSH-ról vagy távoli asztalról bejelentkezve) lekapcsolni. Bekapcsoláshoz pedig ott a WoL (itthon a NAS-omat szoktam ezzel beröffenteni, amikor nagyobb mennyiségű adat archiválására készülök).

  • PROTRON

    addikt

    válasz zsombor22 #19563 üzenetére

    Ez esetben gratula az új tápodhoz, korrekt hozzállás az adott gyártótól, akinél természetes hogy nem viszi magával a PC-t a táphalál, ezért vesz az ember minőségi tápegységet. Meg persze ezért kerül ugyanaz az 1250W 120k hufba teljes áron míg máshol 50k-ba.
    Anno majdnem olyan 1250-es tápom lett, csak spúrkodtam az adott blackfryday alatt és inkább 1000-es EVGA-t vettem 5k huffal olcsóbban...aminek meg szarul műxik a venti fordulatszám szabályzása, de alapból is túl hangos számomra a venti motorja.
    Szal simán lehet pont egyidőben nézelődtünk, így már duplán vesztettem nézve a mostani VGA-k teljesítmény igényét, mert olyan munkaállomást építek amibe 3 VGA-t szánok, így hosszú távon az 1000 már kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák