Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márk

    senior tag

    válasz szeva000 #1332 üzenetére

    Szeva!

    Csak azt nem tudom, hogy a Back-UPS CS 650 az kváziszinuszos-e vagy pedig szinuszos, ugyanis az APC honlapján nem találok ilyen infót, és a kecskeméti forgalmazónál is csak ilyet találok:

    "Kimeneti feszültség: 225V -+5%( akkumulátoros üzemben), lépcsőzetes közelítésű szinusz hullám"

    Ez most akkor azt jelenti, hogy kváziszinuszos?

    Nekem ez azért lenne fontos, mert nálunk be van vezetve az éjszakai áram, és egy nap 8-10-szer vált, és az én szobám pont rá van kötve arra az ágra, úgyhogy el is szokott menni az áram 1-2 másodpercre, amíg a váltás történik, és akkor bekapcsol a UPS, úgyhogy nálam minden arról megy (TV, számítógép, monitor, DVD, videómagnő, ADSL modem+router, számítógéphangfal).

    Egyébként most vettem ezt a Chieftec tápot pénteken, ennek olyan a hátulján a kapcsoló, hogy világít, hogyha be van kapcsolva a táp(na ezt jól megmondtam :DDD ). Egyébként pedig azt vettem észre, hogyha elmegy az áram és a UPS táplálja, akkor ennek a kapcsolónak a fénye - hogy úgy mondjam - nagyon gyorsan "hunyorog", vagyis erősebben illetve gyengébben világít egymás után nagyon gyorsan, + még a monitor is egy kicsit "hullámzik", mintha valami zavarná, ami azért vicc, mert egy teljesen külön szünetmentesen van rajta mint a gép. Ahogy visszajön a hálózati áram, ez a "hunyorgás" is megszűnik, utána már csak simán világít a kapcsoló, + a monitor is abbahagyja a hullámzást.

    Tehát most azt nem tudom, hogy ez azért van, mert a szünetmentesnek esetleg gyöngül az akksija és nem tud elegendő teljesítményt leadni, vagy azért, mert esetleg a táp nem szereti a kváziszinuszos áramot. :F

    Egyébként ezelőtt is egy Chieftec tápom volt, egy 420W-os HPC-420-302DF táp, aminél ilyet nem tapasztaltam, igaz, hogy annak nemvilágítós kapcsolója volt, de akkor a monitor nem csinált semmit, pedig akkor ugyanazon a szünetmentesen volt a géppel. :F

    [ Szerkesztve ]

    2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Új hozzászólás Aktív témák