Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Ice&Lime #13253 üzenetére

    A kérdéseidre:

    - Ha bekötöd a UPS-t a gép elé, akkor a gépet csak akkor fogod tudni használni, ha a UPS is be van kapcsolva. Ergo a UPS állandóan be lesz kapcsolva, folyamatosan figyel, és ha kell, beavatkozik. Ez történhet áramszünet alkalmával, vagy ha a feszültségszint nem megfelelő. Az ilyen "beavatkozások" azok, amikor beindul az inverter és elkezdi ő maga előállítani a fogyasztók táplálására szolgáló 230 V-ot. Ha áramszünet van, akkor ez kizárólag az akksiról történik, ha nincs (mert csak az AVR érzi úgy, hogy sz@r a hálózati feszültség), akkor az akksi akár ki is maradhat a működésből, bár szerintem az egyszerűbb felépítésű (olcsóbb) darabok ilyen variálásba nem kezdenek. Ezáltal ő maga is alaposan elkezd dolgozni, tehát melegszik. Hogy mennyire az a teljesítményétől függ. Ha ez a teljesítmény nagy, akkor fűt. Ha fűt... :)

    - Lásd előző válaszom.

    Tudomásul kell venni: hiába van full extrás PC-d, ami üresjáratban akár néma is lehet, a UPS-t a csúcsteljesítményre kell méretezni. Ez pedig azt jelenti, hogy ha a UPS nem full extrás (márpedig Te most abban az árkategóriában keresgélsz), akkor az igyekszik majd hűteni magát, valószínűleg bambán, függetlenül attól, hogy neki most csak egy alapjáraton üzemelő Celeront kell táplálnia vagy egy épp csúcson pörgő dVGA-val szerelt gémer pécét.

    Lehet persze trükközni azzal, hogy a UPS egy másik (hangszigeteltebb) helyiségben van, a PC-hez pedig csak egy hosszabbító, vagy a falba behúzott dedikált (a UPS-ből eredő) áramkör fut, amire lehetőség szerint mást nem kötsz, de ez ugye megint hosszas tervezést és előkészületeket igényel.

    Rövidre zárva: az a UPS, amelyiknek van ventilátora, az használni is fogja. És sajnos nagyon sok mindentől függ, hogy mikor és mennyi ideig. Ez a paraméter viszont (sajnos) nem annyira dokumentált, legfeljebb tapasztalati úton lehet utána érdeklődni.

    (#13254) -ZeeZee-
    Én úgy tudom, lehet. De majd a többiek megcáfolnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Ice&Lime #13253 üzenetére

    Tudom a kérdés nem nekem szólt de már igazság szerint válaszoltunk SŐT még frpeter is rábólintott.

    A UPS-ek (Offline és Line-Interaktív) nem üresjáratban vannak hanem "készenlétben" amikor van áram, ilyenkor leegyszerűsítve az áramot a rá kötött eszközök mondhatni közvetlenül kapják az elektronikán keresztül, és ha elmegy az áram AKKOR KAPCSOL BE AZ INVERTER és kezdi el az akkukról szolgáltatni az áramot és ekkor a terhelés miatt kell a hűtőventilátor ami szinte mindegyik UPS-ben benne van.

    Tehát az offline és a line-interaktív típusoknak amikor van áram SZINTE nincs is hangja maximum ha közel hajolsz a burkolathoz akkor hallhatsz némi hangot, esetleg sípoló hangot stb. ez a tekercseléssel is összefügghet. Sajnos erről is volt már szó minél nagyobb egy UPS annál valószínűbb, hogy ez az alapzaj esetleg nagyobb is lehet.

    Úgy tudom van amiben nincs ventilátor de az vagy NAGYON KIS TELJESÍTMÉNYŰ vagy DRÁGA cucc.

    cinemazealot írta, az UPS-ek szinte mindegyikében cserélhető az akku. (nem tudok olyat amiben ne lenne cserélhető sőt ezek szabvány méretezésű akkukkal vannak szerelve tehát nem ördöngösség cserélni)

    HA EZT a gépet akarod védeni és előreláthatóan VGA-val méretezett teljesítményre és biztosra akarsz menni akkor vedd meg ezt: APC Back-UPS 950VA (BX950U-GR) vagy ha ENNÉL is minőségibb és SZINUSZOS UPS-t akarnál akkor ezt: CyberPower CP900EPFCLCD 900VA

    Vagy ha olcsóbban akarod megúszni akkor amiket korábban is ajánlottam, plusz még ez: Gembird EnerGenie 850VA

    Az aljzatok miatt nem kell aggódni veszel égy vag két ilyet és meg van oldva: [link]

Új hozzászólás Aktív témák