Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz maci25 #10592 üzenetére

    A topiklakók most épp elbeszélnek 1más mellett vagy mi :)) én meg rohadtul nem értek hozzá, csak egy gagyi kváziszinuszos UPS-t használok.

    Az én olvasatomban a villámvédelem NEM a szünetmentes feladata. Az egy kiegészítő szolgáltatás, de a villámvédelem kialakítása a lakás villamos hálózatán egy legalább 2 lépcsős rendszert jelent. Egyrészt az óraszekrénybe is kell egy kismegszakító kinézetű kütyü, meg a konektorhoz is amik levezetik azt amire úgy gondolják, hogy neked nincs szükséged.. Régebben olvastam ennek utána aztán nem foglalkoztam vele komoly szinten (pedig rutinosan cserélek pld 3fázisú fi relét, most épp a garázsom vezetékelem be, földkábel falvésés, minden)

    Szóval szerintem neked a lelked megnyugtatására kell egy villámvédett elosztó, lehet márkás is, ha becsap a villám a házad mellett a villanykaróba attól úgysem ment meg semmi. Nem csak a többezer Volttól kell félni, hanem az érzékeny alkatrészek mit szólnak akkora térerőhöz.

    Meg kelleni fog egy szünetmentes táp akár ilyen 15ezer forintos, hogy pötyörögjön a NAS ha nincs áram. Kváziszinuszosba hagyományos trafós ("nehéz") adaptert nem illik bedugni, de szerintem ezek a könnyű kapcsolóüzeműek mehetnek. Nekem ott van a router, beledughatnám, de fölösleges, ki se próbáltam bírná-e, ha elkezd zengeni az ég kihúzok mindent. Ennek annyi értelme van, hogy nem rozsdásodnak be a csatlakozóim. Úgy értve mindent kihúzok, hogy a PCből az antenna koax kábelt, a gagyi és elméletileg villámvédett szünetmentesből a telefon RJ11 csatlakozót, az összes elosztót a falból, a nyomtató arrébb van, azét is nehogy az USB kábelen beballagjon valami 5Vnál 10 a tizenkettediken nagyobb jel :) Szintúgy a hifit is. Meg abból az antennát.

    Most az hogy kihúzom a TV koax kábelt a gépből és arrébb teszem a gépháztól egy kb 15 centit az maximum egy mosolyt ér meg az a helyzet...

    Azért, mert innen légvonalban 1 km-re egyszer becsapott a villám egy boltba. Mindegy. Egész nagyot szólt és elment az áram, mint kiderült leoldott a Fi-relém. Visszanyomtuk volna de nem ment. Vettem egy másikat az se állt meg. Kiderült, hogy a budiban -- amit a nagyon ügyes villanyszerelő nem kábelcsatornázott be, csak be van vakolva a vezeték a csempe mögé -- na ott a nullavezető és a földkábel két kötődoboz között fémes kontaktusba került egymással. Valamikor. Vagy a villámkor vagy korábban és akkor épp rossz volt a fi-relé ami a villamcsapásra lám megjavult. Azért inkább az első verzió néz ki életszagúbbnak de az se.. Pont ott?? Ha valaki ezt elmesélné én nem hinném el. De én kerestem a hibát aznap, azóta a plafon lámpatestjén nem föld van hanem nulla. Sűrűn nem fogdosom...

    Ez a 80ezres 61ezres APC akkor kellene ha TV-t szeretnél nézni áramszünetkor.
    _SZERINTEM_

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák