Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz PROTRON #19586 üzenetére

    Én ezt az "egyik aksi, másik aksi" módszert nagyon nem tartom valószínűnek. Eddig több aksis rendszerről csak olyat olvastam, hogy sorosan vagy párhuzamosan kell őket bekötni, az pedig nyilván nem teszi lehetővé az akkumulátoronkénti variálható felhasználást.

    Viszont lehet, hogy feladom a kutatást, mert ezek a leírások elég megbízhatatlanok. :( Az egyik kézikönyv 29. oldalán az 1 kVA-es gépre 2 db aksit ír 36 V-tal. A másik kézikönyv ugyanezen oldala már 3 db aksit ír 36 V-tal. A prospektus viszont 2 db aksit ír 24 V-tal. :F Ez utóbbit támasztja alá mindkét kézikönyv utolsó oldala, ami arról ír, hogy az 1 kVA-es UPS-hez köthető MIDRT1KVA EBP akkupakkok 24 V-os rendszerűek 4 db akkumulátorral: 2 db párhuzamosan kötött "csomag", amik mindegyike 2 db 12 V-os sorba kötött aksit tartalmaz. A fenti linkelt prospektus alján lévő hot-swap aksi csere illusztrációja is ezt sugallja: a 24 V-os "csomagok" az előlap leszerelése után akár üzem közben is kicserélhetőek. Tehát szerintem
    - a MID1000RTI 1 db aksi csomagot fogad (benne 2 db sorba kötött 12 V-os aksival: 24 V),
    - a MID2000RTI 1 db aksi csomagot fogad (benne 4 db sorba kötött 12 V-os aksival: 48 V),
    - a MID3000RTI pedig 1 db aksi csomagot fogad (benne 6 db sorba kötött 12 V-os aksival: 72 V). A kiegészítő akku pakkokból pedig
    - a MIDRT1KVAEBP 2 db aksi csomagot fogad (bennük 2-2 db sorba kötött 12 V-os aksival),
    - a MIDRT2KVAEBP 2 db aksi csomagot fogad (bennük 4-4 db sorba kötött 12 V-os aksival),
    - a MIDRT3KVAEBP 2 db aksi csomagot fogad (bennük 6-6 db sorba kötött 12 V-os aksival).
    Mindennek pedig az a lényege, hogy aksi csomagonként a töltő és merítő áram ne haladjon meg egy fix értéket. A modellenkénti nagyobb leadható AC teljesítményt pedig úgy érik el állandó DC áram mellett, hogy a "csomagonkénti" DC feszültség (a több sorba kötött aksi révén) növekszik.

    Egy szó mint száz, szerintem 1 db 12 V-os aksival nem fogsz tudni mit kezdeni ebben a gépben. :N

    Induktív fogyasztók alatt szerintem a nagyobb kiugró áramlöketekkel járó fogyasztókat értik. Egy keringető szivattyú a maga max. 100 W-jával nyilván nem ez a kategória. Míg viszont egy fűnyíró, nagyobb köszörű, ipari varrógép, búvárszivattyú, házi vízmű... vagy a fénycső/higanygőzlámpa a gyújtáskori impulzusaival... a lézeres elven működő nyomtatók és fénymásolók stb. olyanokat vághatnak az AC táplálásra, hogy szerencsétlen UPS azonnal leold (szerencsétlenebb esetben elfüstöl). A max 200-300 W-ot fogyasztó kazánt és/vagy keringető szivattyút tehát nyugodtan ráakaszthatod. :K

    Az ECO üzemmód pedig szerintem azt jelenti, hogy az egyébként online üzemű UPS line-interaktív üzemben működik. A prospektus átkapcsolási idejei is ezt támasztják alá. Normál (online) üzemben az átkapcsolás 0 ms, hiszen folyamatosan az inverter táplálja a fogyasztót, gyakorlatilag nincs is átkapcsolás. A Bypass üzem az, amikor túlterhelés miatt online üzemről átteszi a fogyasztókat az inverterről a hálózatra (ehhez max. 4 ms-ra van szüksége), ilyenkor nem is funkcionál UPS-ként, hiszen kikerüli (bypass) saját magát. ECO módban pedig tradicionális line-interaktív üzemben figyel, nem az invertert terheli, így a saját elektronikájának terhelt fogyasztása nem adódik hozzá az össz. fogyasztáshoz. Áramszünetkor pedig innen röffenti be az invertert max. 10 ms alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák