Új hozzászólás Aktív témák
-
veterán
Az Ai fejlődésével rengeteg munkakörben nem lesz szükség élő emberre. Pár évtizede azt gondoltuk, hogy majd a fizikai munkaköröket váltja ki az automatizáció. Meglepő módon azonban a művészetekben, irodalomban, film és játékgyártásban szorítja ki az emberi munkaerőt az Ai. Szerintem ennek nem lesz jó vége. Megöli az emberi kreatívitást. Egy szuperfejlett Ai a jövőben másodpercek töredéke alatt tud majd írni színvonalas és minőségi könyveket száz, ezer vagy millió számra ellentétben egy íróval aki akár évekig is ír egyetlen könyvet. Videójátékoknál ugyan ez. A hosszú évekig tartó fejlesztések helyett egy szuperfejlett Ai szempillantás alatt legyárt majd egy játékot, komplett sztorival, szövegekkel, stb. Pár generáció múlva már gondolkodni se kell majd az embereknek mert mindent megcsinálni az Ai irányította világ helyettük.
-
Apollyon
Korrektor
Kissé túlértékeled a generatív AI képességeit. Lehet, hogy könnyebb lesz 1-2 feladatot elvégezni adott munkakörben, azonban az embert ez még messze nem váltja ki.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
wolfman
veterán
A számítógépes játékokra is a grafika fejlődésével már tizen éve mondogatják, hogy szperrealisztikus lesz, jön a "metaverzum", valósághű, aztán még nagyon nem vagyunk ott, hogy bármi is valóságos legyen. És bár a grafika tényleg egyre szebb, még mindig ezer sebből vérzik minden ilyen valóságos jóslatoktól ezek a játékok mert sok más momentumban meg elvéreznek rendre.
Így bár igazak lehetnek, hogy az AI majd futószalagon gyártja le nekünk a művészetet, de azokról sütni fog, hogy nem ember készítette, hanem MI szigorú előre tanult , lenyűgöző, de részletekkel nem törődő "szabályrendszer" szerint.
[ Szerkesztve ]
„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei
-
NandoXXL
senior tag
Boldog életet kívánok nektek, és azoknak akiknek nincs élete az AI virtuális világában Eddig is komoly probléma volt az india, pakisztáni szint, ami azt jelenti: gondolkodni, kretivitásra képtelen emberek fejlesztenek, supportálnak globális szinten. Maga a sajtó is olyan irányba mint egy tartalom generátoros script. Magyartalan, fogyatékos, vissza maradott, embertelen.
V.R.S.N.S.M.V.-- S.M.Q.L.I.V.B
-
veterán
Szövegírókra biztosan nem lesz szükség az ő munkájukat teljesen ki tudja váltani az Ai már a közeljövőben is....
A fejlődés pedig exponenciális.
Ai-k olyan közepes minőségű egyetemi szakdolgozat megírására képesek már most, amilyenre sok felsőoktatásban küszködő gyenge tanuló nem.
Pár évtized múlva pedig a jelenlegi mesterséges intelligenciáknál milliószor hatékonyabbak, gyorsabbak lesznek. -
Ghoosty
őstag
Azért játékok esetében nagyon tudnék értékelni AI-t. Képzelj el egy MMORPG-t, amiben nem kell az új tartalomra hónapokat várni, ami real time képes alkalmazkodni a játékokosokhoz. Lehetnek nem előre megírt beszélgetések, hanem mondhatod pontosan azt amit te akarsz, mint ahogy egy P&P RPG-ben a kalandmester leköveti a játékosok tetteit. Ha neked az jut eszedbe, hogy gunfight helyett rárobbantod a házat az ellenségre, akkor úgy csinálod. Nincsenek elpusztíthatatlan falak, láthatatlan akadályok.
De ha csak egy sima FPS-ről beszélünk. Kérhetünk bármikor új pályát. Mondjuk ha azt mondom az AI-nak, hogy a parlamentben akarok Counterstrikeolni, akkor generál nekem egy parlamentes pályát. stb. -
kilua
senior tag
Mondjuk sok dolgot leegyszerűsíthet az ai. Elképzelem hogy nem kell egy AA játékban sokat dolgozni azon hogyha a játékosnak át kell sétálnia egy erdőn hanem az AI megcsinálja az erdőt. A harmadrangú NPCk párbeszédjeit is simán GPT írhatja (ha dlsiteos nsfw játékról van szó akkor dreamily ) stb
Sőt ezzel akár egy ember képes lesz komolyabb játékot írni hogy a lényegtelen részeket rábízza AIra (ezeken kívül mondjuk a sidequestek részleteit) míg inkább olyan részen dolgozik ő maga amihez kreativitás kell, ami lehet nem olyan rossz dolog.
[ Szerkesztve ]
-
ceia
őstag
Az AI sosem fog élethű dolgokat generálni, mindig furcsán fog hatni, amit csinál. Akkor már jobb, ha ember rajzolja azt az erdőt, mert az erdő lesz, az AI-é pedig fák összessége. A művészetet nem lehet kiváltani AI-val. De a fantáziát sem. Persze azért megpróbálják. Az emberek leváltása lesz a fő célja, amit a költségcsökkentés fog indokolni, ha majd már olcsó lesz. Az emberi munkaerő mindig túl drága. Ha kiváltható lesz, a cégek kapni fognak az alkalmon. Már most azon vannak, hogy a taxisofőröket, tömegközlekedés vezetőit lecseréljék önvezető járművekkel. Miért is ne menne ez majd tovább más területekre is, ha lehetségessé válik?
#9 Ghoosty Parlamentben? Én inkább egy nagy, komor épületkomplexumban, mint amilyenben a Kóma c. film játszódott. De nem CS-ezni, inkább valami sci-fi fps, mint a Half Life 2.
[ Szerkesztve ]
it's more fun to compute
-
Zedz
addikt
Biztosan szükség lesz, csak lehet nem abban a formában ahogy jelenleg. Programozókra sem lesz szükség, mert képes apró dolgokat készíteni a ChatGPT? De, szükség lesz, mert az AI hibázhat, és ezeket a hibákat észre kell venni és javítani kell. De csak az fogja ezeket észrevenni, aki tapasztalt és tudja mit kell keresni. Teljesen megbízni az AI-ban nem szabad és nem is lehet.
-
Apollyon
Korrektor
Generációk múlva sem, pláne nem művészetekben. Az emberi változatosságot és művészeti érzéket egy AI nem fogja tudni felülmúlni, de még lekövetni sem. Az első kommentedben körülbelül olyan víziód van, mint a '80-as években volt, amikor azt hitték, hogy 2014-re már repülő autók lesznek meg légdeszka.
Ez az AI bármennyire is fejlődik, 1-1 részfeladatot fog tudni kiváltani, amit amúgy ember akkor sem csinálna, de legalábbis az mást fog helyette. Plusz nem ettől lesz elbutulás, pont, hogy az AI fog segíteni sok mindenben. Persze elbutulás van és lesz, csak éppen mástól.
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
Dare2Live
félisten
Ha azt mondod neki élethű legyen akkor olyat generál ha meg azt, hogy fantasy vagy scifi... erdőt akkor olyat.
Nagyon komoly gond, hogy már most is nagyon nehéz megkülönböztetni az emberi művészt az AItól.Nagyon x hol fog robbanni. Nekem az egyik tippem a call centerek. Kreatívnál pl háztervezés. Már most se ritka...
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
MichaelSD
őstag
Szövegíróként? A játékok 99%-ának pocsék a sztorija (miért most más kérdés). A jelenlegi AI képtelen kontextusban gondolkodni, az internet tükrözi csupán. Ugyhogy nagyon messze van a jó szövegírotól.
A szakdolgozat milyen? Amig reál tantárgyakrol van szó addig jó az AI. Human tantárgyaknál gyarkran nincs jó / rossz válasz, na ott gyenge. Nem véletlen, hogy pszichologusok és irodalmárok döntik be nagyon gyorsan a jelenlegi AIokat.
Az biztos, hogy sok ismétlödő elemet és munkafolyamatot kivált majd az AI. De még nagyon messze van az összetett gondolkodástól.
XMPP: sdmichael@kdetalk.net
-
Dare2Live
félisten
ld "Nagyon komoly gond, hogy már most is nagyon nehéz megkülönböztetni az emberi művészt az AItól."
A megközelítés meg felűlmúlás ezen a területen meg nagyon problémás.don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
kilua
senior tag
válasz Dare2Live #17 üzenetére
Aki például úgynevezett "robotoló művész" azaz háttérmunkát csinál animációhoz az is kb mehet a levesbe.
Valaki a múltkor írta hogy a GPT4 tud megfelelő reklámszöveget írni de a jobb reklám szakemberek szintjétől még messze van, na akkor a jobb reklám szövegírókon kívül a többi már most mehet a levesbe, a GPT 5 után meg a jobbak is.
Én mondjuk olyan ai-t szerenték hogy a sor melletti robotmunkát kiváltja és akkor jöhet az alapjövedelem, talán nem is olyan SciFi az ma már.
[ Szerkesztve ]
-
flexxx2
őstag
válasz MichaelSD #16 üzenetére
Egyetértek a silány, "túldumált" és ismétlődő játék történetekkel, felőlem ki is hagyhatnák, annyi duma kéne ami a hangulat keltéshez kell.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy az AI nem fog tudni ilyen "silány" szövegkönyveket generálni, nagyon gyorsan meg fogja tanulni, pár évre tippelem. -
btprg
senior tag
Csak aztán ha véletlenül olyan játékot generál az AI, ahol a gonosz nácik lesznek a hősök, és New York-ot kell bombázni atommal, akkor HAL rögtön le lesz kapcsolva
"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)
-
secretgarden
aktív tag
Szerintem már egy ideje létezik "match three"/"match the colors" tipusu atuomatizalt játék fejleszto szolgaltatas/tool amennyi ilyen Candy Crush/Lily's Garden/stb. tipusu játék klón van a Play Store-ban
-
SkyLine3000
addikt
Na, akkor annyi a Rockstarnak. Ereszthetik szélnek a brigádot.
-
CapriBoy
tag
válasz SkyLine3000 #23 üzenetére
Lehet, hogy már meg is tették
-
Dare2Live
félisten
válasz szupermacs #25 üzenetére
pl digitart.... vonalon elég nagy gond, hogy evvel foglalkozók is alig/nem tudnak difit tenni AI és művész által készített képek közt. És már egyre inkább nem csak digitart vonalon. És akkor az átlagnépesség 99.99% végképp nem. Nekik már ki is váltotta.
Most pl kijött a midjourney v5 és elég impresszív.
Tényleg csak egy pl.
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
btprg
senior tag
válasz szupermacs #27 üzenetére
A manapság teret nyert általános igénytelenség mellett szerintem az lesz a szűk réteg akinek nem felel meg.
"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)
-
Dare2Live
félisten
Plusz kérdés, hogy mennyire és mennyiért szolgálja majd ki a 99% nem ért hozzá "igénytelen" plebsz igényeit a művész és mennyire az AI.
A mennyiért az kb ismert. Az elöbb említett midjourney 30$/hó. Ha csak 10 képet generáltatsz akkor 3$/db.
A minőség meg már most is elég jó és hát a nem ért hozzá "igénytelen" plebsz nem hiszem azon fog fennakadni, hogy a midjourney v4ben a kezek kidolgozottásga sokszor problémás volt. V5ben aszem már javították.don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
A Molyember
tag
Ez sem holnap lesz, de szerintem se jo ez az irany.
Szerintem ezt a temat nem lehet puszta hatekonysag szempontjabol vizsgalni. Az alkotasban az emberi tenyezo a legfontosabb.
Minden muvesznek, ironak megvan a sajat maga stilusa, egyenisege, amit belevisz az alkotasaba. Ezt az egyeniseget pedig az elete soran szerzett tapasztalatok osszessege alkotja, ami mindenkinel eltero, es egyedi, es megismetelhetetlen. Nem ertek ugyan sem a muveszetekhez, sem az irodalomhoz, de ezt hivhatjak ugy, hogy “van lelke” az alkotasnak.
Na most, minket profilozhat ugy, ahogy akar a Meta, a TikTok, a Google, a Microsoft, az Apple, meg az Istennyila is, ezekhez a mely, egyeni tapasztalokhoz, amik alkotjak az embert, sosem fognak hozzaferni, igy lemasolni sem fogjak tudni.
Felhalmozhat a generativ AI tobb szaz evnyi emberi tudast, megalkothatja ezekbol a legzsenialisabb konyveket, leggyonyorubb festmenyeket, megirhatja a legfaszabb dialogusokat, de velemenyem szerint pont a fentebb taglaltak hianyoznanak beloluk, es egy igen steril, lelketlen, mesterseges tokeletesseg lenne az eredmenye, ami mar teljesen idegenen hatna mindenki szamara.
Egyszoval a fszom se akar AI-t olvasgatni.
[ Szerkesztve ]
-
Csak egy kis magán vélemény.
Szép meg jó az irány de, hogy hova fejlődik ki az egész az jó kérdés.
Biztos, hogy jó sok helyre be fog épülni, de úgy gondolom, hogy ahol kell felelős ott, mindig ember lesz a folyamat végén.
Illetve ha már SW oldalról nézzük akkor a tesztelők munkája tűnik a legbiztosabbnak. Különösen azért is, mert a specifikációk is sokszor hagynak némi kívánni valót maguk után.Illetve sok cégnél szerintem ahol ilyennel akarnak költséget csökkenteni ott az érintett középvezetők el fogják szabotálni a dolgokat, ahogy szokott lenni. Amíg nincs külső kényszer a változásra addig ez megmarad pár területen.
Amúgy számomra kicsit furcsa, hogy a ChatGPT alkotott vmi nagyot aztán most hírtelen mindenki ezt akarja meglovagolni. Nekem nagyon hype szaga van a dolognak. Nem lepődnék meg ha ebből a sok AI-os kezdeményezésből/fejlesztésből évek múlva se lenne semmi. Szerintem a legtöbb az olyan kérész életű lesz, mint a legtöbb coin.
BTW, elvileg a meta is fejleszt és használ AI-t, de mikor lengén öltözött lányos fotóval tört magyarsággal rámírnak és jelentem az acountot, mindig az jön vissza, hogy minden rendben...
A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!
-
kilua
senior tag
A tesztelésre is ki lehet találni valami ai automatizációt, nagyon sok szoftver tesztelés is unalmas robotmunkát jelent például egy játékban "készíts egy mentést méterenként és töltsd vissza aztán figyelj hogy nincs e valami hiba" akár erre is be lehet vetni gépi tanulást ami még tudja állapítani hogy mi számít hibának.
Az a baj hogy a fizikai munkát tudják nehezebben kiváltani robotokkal, mert egy "biorobot" kiváltásához olyan értékű gépet kellene vásárolnia egy cégnek amennyit a dolgozónak évtizedek alatt nem fizet ... habár a tömeggyártás itt is lenyomhatja az árakat idővel
[link](már csak azon kéne változtatni hogy az idetelepülő gyárak ne új munkahelyek száma hanem a megtermelt gdp alapján kapjanak támogatást és ha sok bevétele lesz az államnak de egyre több elégedetlen munkanélküli akkor jöhet az alapjövedelem)
[ Szerkesztve ]
-
gabor7th
addikt
50 év múlva...
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Pikari
addikt
A film/rajzfilmgyártásban már 5-10 éve használnak ai(szerű) toolokat az animálás, mozgatás segítségéül. Gyorsabban és hatékonyabban lehet dolgozni vele, látványosabb lesz a végeredmény, stb. Nem szorított ki senkit, csak olcsóbb, gyorsabb, egyszerűbb és könnyebb lett dolgozni így, te pedig nézőként több műalkotás közül válogathatsz. Van olyan is, ahol megbukott az ai. Pl van történetíró AI, de értelmes dologra még nem sikerült használni tudtommal soha. Szóval jó kezekben jó dolog lehet az ai. Rossz kezekben pedig Orwell 1984-éből ismert szerelmeskönyv-író számítógépprogramja elevenedik meg.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
proci985
MODERÁTOR
tesztelessel az a baj, hogy egy elegge mernoki terulet. ertsd, a teljes input lefedese matematikailag lehetetlen: pl egy szeknel tudod hogy ha 160 kiloig birja a terhelest, akkor 155.2 kilonal nem fog eltorni es 130 kilonal ha egy pillango szall ra nem fog szint valtani. erre a coverage megoldas, de ott meg megint van egy csomo problema: pl egy sima line coverage (~edge coverage) technikara van jo automatizalt generator, ameddig parameterkent nem kell objektumot (vagy stringet) bekuldeni. pl Microsoft PEX / IntelliTest ezt tudja stabilan, meg talan van meg 1-2 ipari alkalmazas.
ami a jo, hogy amin bukik a dynamic domain reduction alapu random generacio (pl funkciok nem-numerikus inputtal), arra az LLM megoldas lehetne. intellitestnel szamitok erre, hogy kovetkezo VSnel valszeg orulni fogunk.
eloero automatizacioja egyebkent kozel se annyira egyszeru, egy ponton kb a test frameworknak sajat test framework kene.
Dare2Live: muveszeti kepeknel nagyon ugy nez ki, hogy neuralis haloval eleg jol lehet tippelni, hogy valami AI generalt.
dal-E bizonyos helyzetekben nagyon jo munkat tud vegezni, de az a baj, hogy input prompttol fuggoen vagy elegge determinisztikus az eredmeny, vagy human szemlelonek elsore feltuno.
---
cikkhez: chatgpt egesz jo pontossaggal ossze tud rakni egy egyszerubb jatekot OO nyelven, szoval par dolog lescriptelese mukodokepes. kb egy elso feleves comp science hallgato szintje egyelore ugy nez ki elerhetonek tunik, senior dev szintet viszont nem tud elerni.
egyelore meg sajnos nem latszanak az implikaciok (es potencialis problemak), de elegge nagy a zsongas a teruleten.
bizonyos szemszogbol en latok parhuzamot a 80as evekkel, amikor a C gyakorlatilag folyamatosan kiszoritotta a low-level kodolast. aztan elnezve pl egy C78 vs kurrens Androidot (/Kotlint) latszanak a hasonlosagok, de azert az is, hogy azert tortent egy es mas a teruleten. es valoszinuleg kollektive kapnank hulyet, ha meg egy sima sorting algoritmust is az embernek minden alkalommal maganak kene megirnia a beepitett fuggveny helyett.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
strogov
senior tag
"bizonyos szemszogbol en latok parhuzamot a 80as evekkel, amikor a C gyakorlatilag folyamatosan kiszoritotta a low-level kodolast"
Én folyamatos evolúciót látok. Ma már a nyelvek felveszik a trendeket nem új nyelvek születnek. Java és .NET ég és föld a 20 évvel ezelőtti verzióhoz képest. Ugyanígy ég és föld az IDE és framework környezet is 10 év alatt.
Az AI támogatás tök jó plusz lesz. Copilot-nak nem érdemes megmondani mit akarsz, de ha már írod a kódot akkor egész jó javaslatokat tud tenni ... vagy nem, de akkor is gyorsít. Nem kell template-eket készíteni, mert pillanatok alatt "átlátja" a template szerű kódokat, és dobja be amikor kell.A nagy cégeknél a managerek úgy néz ki nagy költségcsökkentéseket vízionálnak, de ha olcsó(bb) lesz a munka akkor odaférnek a kicsik is akik sokkal több kreativitást, rugalmasságot hoznak. Nagygépes környezetet anno leuralták a mamutok, és erre a piacra nem tudott új cég belépni. Aztán garázsban összerakott kisgépekkel jött a "forradalom".
Az AI szerintem egy sor kis cégnek lehetőség, hogy olyan pályán játszanak ahol eddig nem tudtak. Corp slave-eknek szar lesz. -
Pikari
addikt
Annyit hozzá tennék, hogy a chatbot sosem fog a valóságban programozni helyetted azon túlmenően, hogy leiratsz vele mondjuk valami 8 éves gyerek szintjén összegooglizható problémát. Ilyen problémákat már nem tudsz megoldatni vele, hogy hé chatgpt, ott az egyik modellben átlóg a polygon valamiért, csináld már meg De abban egyetértek strogov-al, hogy az ilyen corporate slaveket kiszoríthatja, ha pl meg tudod kérni, hogy rakjon össze valami reszponzív honlapot egy menülistával javascriptben a weboldaladhoz, leírod neki, hogy nézzen ki, stb, mondjuk legenerálja neked 80-90 sorból, akkor máris nem kell weboldalt iratnod 200ezerért.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Dare2Live
félisten
A sosem egy elég erős szó. Inkább legyen 10-30év. De még ez se tuti mert reménykeltő/félő/valószínű, hogy az AI fejlődése exponenciális/szingularitás lesz. Aztán lehet soha mert elöbb felrobbantjuk magunkat.
[ Szerkesztve ]
don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...
-
proci985
MODERÁTOR
persze, boven van fejlodes, meg kell is
en mondjuk pozitivan latom ezt, meg eleve ha akarnank se tudnank megallitani a fejlodest.
Pikari: fut egy kisebb projekt eppen amire ralatok es az alapjan egy egyszerubb jatekot (kb comp sci elso ev) megold a chatgpt.
neztem redditen a blender subot, ott azert meglepoen jo eredmenyekre jutnak.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
Necroman_Mk2
őstag
Kezdetben a játékfejlesztőknek minden grafikai elemet maguktól keleltt a nulláról megcsinálnia. Ez alacsonyabb bonyolultság esetén még anyagilag megtérülő volt, de (az AAA játékoknál maradva) a mai komplexitás esetében már nem biztos, hogy kifizetődő. Emiatt is jelentek meg a különféle grafikai csomagok, amiben a fejlesztő kiválaszthatja a már elkészült modellek közül, hogy melyik asztal vagy virágtartó kerüljön az adott szobába. No, én ebben (is) látom az AI segítságét, azaz a fejlesztőnek nem kell mind az 500 darab asztalt/széket/virágtartót végignézni, hanem pár paramétwer alapján javasolhat az AI valamit.
Ugyanakkor a történet esetében én nem érzem, hogy jó húzás volna az AI-ra bizni. Ez pont az a rész, ahol az emberi kreativitás (elméletileg) határtalan, és kb. egy ember is meg tudja csinálni.
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
Tasunkó
senior tag
A (magyar?)házi feladat megoldására, vagy dolgozatírásra sose lesz képes. Évszázados hagyomány, hogy a tanárok tudnak olyan hülyén feltenni egyszerű kérdéseket hogy azt nem fogja tudni értelmezni. És ha még ez sem lenne elég, ott a tankönyveket író marslakók, akik az Évának 2 almája jellegű feladatokat is képesek úgy előterjeszteni, hogy minél inteligensebbé válik az AI, annál kevésbé fogja tudni értelmezni. Az egyetemekre ez a képesség hatványozódik, esetleg ha írnak egy AI-t ami lefordítja az oktatás világából jövő kérdéseket, de erre kicsi az esély. Leginkább az AI irány rossz, nem az Intelligens-t kéne becélozni , hanem az MH kéne Mesterséges Hülyét, mert így ez semmire se lesz jó, ha sikerül.
[ Szerkesztve ]
Kérek egy számot a jútútú. Európai macskakilátókő Nugáton a helyzet változatlan
Új hozzászólás Aktív témák
- Motorolaj, hajtóműolaj, adalékok és szűrők topikja
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- Projektor topic
- S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl - Befutottak az első tesztek
- Gumi és felni topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Opel topik
- Milyen egeret válasszak?
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest