Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz doc #279 üzenetére

    Persze. Tudom, hogy ellentétes, de szeretnék egy olyat megalkotni ami azért valahol középúton van.
    Amit most csinálok abban különféle harci taktikák, manőverek és stílusok vannak amiket különböző fegyverkategóriákkal lehet végrehajtani. Pl egykezes vágóval mestervágást, egykezes zúzófegyverrel erőből ütést, kétkezes fegyverrel elsöprő rohamot. Stb.
    Ezeket a harci trükköket külön kell tanulni és a fegyverforgatás képzettségtől függnek.

    Magas szinten már többféle fegyverrel sok trükköt ismerhet valaki, de külön erre csináltam egy olyan oldalt a karakterlapon ahová csak a forgatott fegyvereket és a stílusokat lehet beírni. Így, hogy előre ki vannak számolva a harci értékek, nem kell játék közben osztani-szorozni. Egyszerűen csak annak a harci taktikának a sorát nézem amit épp használok. Így máris változatosabb a harcrendszer. Többféle lehetőség közül választhat valaki és azok jelentősen eltérhetnek a választott fegyvertől függően.

    Köszönöm! A Time Lords-ot megnézem. De ha túl van komplikálva a harcrendszer akkor nem lesz jó.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz doc #279 üzenetére

    Átfuttottam a Time Lords harcrendszerét. Első nekifutásra túl komplikáltnak tűnt. Jó sok mindennel számol.

    Az enyémben csak kiválaszt valami harcmodort ill manővert az ember és dobja a támadást és utána a sebzést ha talált.

    Azt nem mondtam hogy az összes különleges harci manőver ill stílus AP-be (akciópontba kerül). Minden 3-ik fegyverforgatás szinten kap egyet a karakter. Minél több van annál több manővert hajthat végre ill annál erősebbet több pontért.

    De aztán az is lehet, hogy törlöm az egész manőveres-stílusos dolgot és csak az AP marad. Mondjuk a 1AP=1HM (harcérték módosító) és minden körben oda rakja ahova szeretné. Növelheti vele a támadását ill a védelmét. Vagy akár a sebzését. Ezzel is lehet szimbolizálni, hogy mire koncentrál inkább. A támadásra vagy a védekezésre esetleg mindkettőre.

    És ezen kívül csak az alap harcmódosítók maradnának. Pl roham, védekezőharc, stb.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák