Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Huma #20 üzenetére

    Hacsak nem csináltak valami radikálisat a Csanádék (nem hiszem), akkor a M.Á.K.O.S. rendszerét jónak az életben nem nevezném. T.Á.P.O.S.-nak igen. De az sajna nem egyenlő a jóval. Engem pl marhára irritált, hogy kb 30 perc komoly felkészülés után összeraktunk egy olyan partit, ami ellene (1. szintüként) hagyományos halandónak halvány esélye sem volt. Mondjuk attól a bandától nem is nagyon vártunk mást:D Ha valaki régebb óta ismeri az ADnD-t akkor talán már hallott a +7-es Vorpal Holy Avenger buzogányról, és arról, hogy merre lehetett vele találkozni rendszeresen;]
    Ha igazán jó rendszert kéne keresnem, akkor talán a Warhammer RPG-t tudnám említeni iszonyatosan kiegyensúlyozott anti táp rendszer, amiben vért izzadsz mire lesz egy erősebbnek mondható karaktered, viszont nem bonyolít annyira, hogy megund a játékot közben.
    A ''frisebb'' rendszerek közül a WhiteWolf Storyteller-je jött be nagyon (full szabadság, csak annyi szabály van amennyit akarsz), illetve talán tetszik a D20-is, de még nem vagyok benne biztos (meg hát a szanaszéllyel toldozott-foltozott ADnD mutánsunk, de az csak azért, mert túl sok munkánk fekszik benne:DDD)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • Predator666

    aktív tag

    válasz Huma #20 üzenetére

    Bocsi, hogy okoskodok, de a varázsló nem könyvmoly, hanem csak mérhetelen gőggel képviseli saját tudományát amit nem úgy használ mint egy boszmes, vagy tűzvarázsló mert ők nem ismerik a varázslataik működését. Ezt hívják tapasztalati mágiának. A szerafisták egész mások.
    Ők azok akik lepaktálnak egy démonnal egyezségetkötve, hogy használni tudják az erejüket.
    Ajánlom figyelmedbe ezzel kapcsolatban az Anyrok alkonya és Lobogók hajnala című magus könyvet abban megismerkedhetsz az ókori Ryeki Shaddokkal majd a későbbi szerafista Shraddokkal (igazából azutóbbi könyvben lesz szó a Shraddokról).
    Vissza térve a varázslókra:
    Lehetnek egyesek akik könyvmolyok, de azok nem kalandoznak...
    Így hirtelenjben ennyi...:o
    Ha kell még vmi itt megtalálsz.

    Az új Magus egyébként (d20) megvette az ad&d rendszerét és hozzátette a magusét. Kb 80-20% arányban.
    Mellesleg Kerály:C

    [Szerkesztve]

    Kivettem, mert volt, kit zavart.

Új hozzászólás Aktív témák