Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz MaCS_70 #13 üzenetére

    Ezért építettem magamnak kifejezetten méretre szabott és magyar nyelvű szövegek létrehozására tervezett kiosztású mechanikus billentyűzetet pár éve. Az elrendezés a kezemhez méretezett és a magyar szövegekben használatos karaktergyakorisághoz lett tervezve. Elemeztem jópár regény szöveget, megszámoltam, melyik betűből, írásjelből mennyi van és aszerint alakítottam ki a karakterek helyét. Plusz arra is figyeltem, a kettős betűk (cs, ty, zs és társaik) elemei a másik oldalra kerüljenek. Aztán néhány heti használat után még módosítottam rajtuk és ez a jelenlegi kiosztás. Nem is kell felirat a billentyűkre, annyira sikerült megtanulnom tíz ujjal vakon gépelni rajta néhány hét alatt. A „klasszikus” billentyűzeteken ez a mai napig nem megy, pedig vagy harmincöt éve használom őket.
    A karakterek színe és helye a rajzon a „rétegeket” jelöli, melyik írásjel melyik réteg, vagy melyik billentyű kombináció. Pl AltGr+az adott gomb.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák