Keresés

Aktív témák

  • LordVader80

    senior tag

    válasz L|zsidoboz #10046 üzenetére

    én is gondolkoztam egysze, mit csinálnék, ha hajléktalan lennek.

    Arra jutottam, hogy beállnék katonának.... akkor van szállás+kaja+fizu is

    May The Force Be With You!

  • WindyJoe

    aktív tag

    válasz L|zsidoboz #10046 üzenetére

    2. "Te alkalmaznál hajléktalant dolgozni? :U
    Ha igen, akkor te vagy az 1%, ha már ennyire százalékokkal dobálózunk."
    Ebből visszafelé számolva: a lakosság kb 95%-a munkavállaló 5%-a munkáltató (én így saccolom, lehet tök más arány, de a számolás menetét nem befolyásolja). Namármost, ha ennek az 5%-nyi munkáltatónak az 1%-a alkalmazna hajléktalanokat, akkor ha a lakosság 0,95%-a hajléktalan lenne, akkor annak mindnek lenne munkája. Viszont nincs munkája mindnek (igazábol sztem 1%-uknak van kb., aki valóban akar. Lehet pl hírlapot, szatyrot is árulni az útmellett, meg ilyenek, na mind1). Ezekből következik, hogy a lakosság 0,95 azaz kb 1%-ának legalább hajléktalannak kell hogy legyen, ha van olyan hajléktalan, aki nem dolgozik.

    3. Nem csak ez a 3 van amit felsoroltam, rengeteg meló lehet, amit egy rászoruló kis pénzért is elvégez, akár szállás+ellátás fejében. Még mindig jobb, mint hajléktalanak lenni.
    Elárulom neked, hogy pl csongrád megyében, de lehet az ország más részein sem alkalmaznak "bűnözőket" közmunkára, azaz nincs közmunka. A bűnözőkről meg annyit, hogy pl a közlekedési szabálysértést is elvileg le lehet közmunkázni. Méghozzá nem is rossz órabérrel lehetne. Ha érdekel nézz utánna. Tehát ez sem ingyé van a városnak, hanem jelentős bevételkiesés fejében. (HMHM vajon miért is szüntethették be...?)

    4. Nincstelen != hajléktalan. Attól, hogy elveszted minden vagyonodat, még nem azt jelenti, hogy kopott szakatt redvás ruhákban alszol a híd alatt. Azért az embereknek általában van rokona, barátja, jó ismerőse, akiktől kaphat egy kis támogatást (Nem feltétlenül pénzt). Hacsak nem lesz alkoholista, és ezáltal még aki segítené is elfordul tőle.

    5. Ha csak kajálsz meg piálsz, akkor csöves maradsz. Lehet pl ruhát venni belőle, hogy kultúráltabban nézz ki, és esetleg tényleg felvegyenek valahová dolgozni.
    Ehhez hozzátartozik, hogy a pia azon kívül, hogy másnaposságot okoz. Egyéb kártékony hatása is van. A nagyobb mennyiségű fogyasztás valóban agykárosító hatású, éshát a hajléktalan aki majdnem egész nap részeg, elég durván ebbe a kategóriába tartozik. (És nem hinném hogy az utcárakerülés után kezdte el...)

    A hajléktalanokkal pont az a baj, hogy nem is akarnak dolgozni (Mint a legtöbb kreol egyed, beleértve a 12 éves takonypócot is... Ha akarnának, hidd el, hogy lenne valami legális pénzszerzési lehetőség. (Itt hajléktalan esetében ne a lustaságot értsd, hanem az elkeseredettség, a sorsába beletörődés, stb...)

    Szerintem magyarországon menő lenne egy Csöves sim játék, alias hogyan legyél hajléktalanból miniszterelnök. (:
    (Lehetne választani, hogy legális dolgokat csinálsz, vagy illegálisokat. Nyilván az illegálisakkal lehetne gyorsabban haladni, kezdve a zsebtolvajlással, egészen a saját részre történő privatizálásig.)

    SpyK333: Azt úgy vettem észre nem volt nekik, annyira nem fejlettek... (:
    MOD: Ja igen, lándzsájuk volt, azzal rohangáltak, meg hajigáltak. (:

    [ Szerkesztve ]

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

Aktív témák