Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Hintalow #12423 üzenetére

    Első körben tiszteletem a Kollégáknak. András vagyok, győri szakmatárs.

    Nálam porosodik egy fehér kenyérpirító, ha esetleg érdekel, szívesen átadó, 5k-ért.

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz LÁZ #12437 üzenetére

    Kábé egy éve volt egy picit hasonló szitum. Srác behozta a törött kijelzős gépét, hogy mit lehet vele kezdeni, mert garanciás még, de a márkaszervizbe horror pénzt mondtak neki. Mondom, megoldom úgy, hogy ne látszódjon, hogy kicseréltem. Szép óvatosan szétszedtem, másik panel betesz. Gép bekapcsol. Utólag visszagondolva itt a srác picit fészkalódni kezdett, de először nem értettem miért. Aztán... elindult a Windows. A srác és a csaja volt benn háttérnek, eléggé félre nem érthető pozícióban. Próbáltam fapofát vágni, és minél hamarabb leállítani a gépet. Srác égett mint rongy. Talán az az egy szerencséje volt, hogy nem a csajjal jött be, vagy nem épp a csaj hozta a gépet. Na, akkor lett volna ám amperszag :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Dorien #12442 üzenetére

    Na, ezt ugye nem nézted ki belőlem? :U :DDD Mondom, cefet gyorsan távozott fizetés után :DDD Ja, meg órákig szellőztettem, olyan égett szag volt.

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cafat #12445 üzenetére

    Most erre mit lehet írni? Kétélű a dolog. Ha túl keveset mondasz, vagy "hülyének néznek" -már elnézést- vagy ha felvesznek, akkor meg nem nagyon reklamálhatsz. Ha túl sokat mondasz, akkor meg azért kerülsz ki a kalapból. Azt látom, abonyi vagy. Helyben, vagy nagyobb városban lenne a bolt? Mert utóbbi helyen elbírják a magasabb igényt is. Másik fontos dolog, hogy az egész pénzt hivatalosan kapod meg, vagy minimálbér + boríték. Másik kérdés, van-e szombati nyitva tartás, van-e esetleg cafetéria, vagy más juttatás. én 100-110k-t tartok reálisnak. :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cafat #12450 üzenetére

    Max... ha nagyon nem jön be, visszamész :DD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz mongi #12456 üzenetére

    Ma iszonyat buta voltam. Bejött egy srác, valahogy első ránézésre lejött róla, hogy egy IQ Light... Enyhe emo fíling... A ruha egyszerűen röhejes volt rajta... Amikor megszólalt, már majdnem elröhögtem magam, majd amikor "intel duálkolor vagy valami ilyesmi" gép felől érdeklődött, egyszerűen nem bírtam magam visszafogni, és..hát.. szembe röhögtem... Bevallom, bő 11 éves hivatalos pályafutásom alatt ez volt az első ilyen. De most is röhögök, ha visszagondolok a szitura :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz szumo #12473 üzenetére

    Ez mi? Nyomtató, beépített egérrel :Y :DD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz eziskamu #12476 üzenetére

    Tengerimalac? :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Zofren #12483 üzenetére

    Nem feltétlenül jelent hekkelési kísérletet, de lehet az is. De lehet, hogy pl a gép(ek) egyik biztonsági szoftvere nyúlkál vissza a szerverre, csak kerülőutakat használ. Javasolnék egy IP cím cserét, ez pl ADSL esetén egyszerű, újra kéne aroutert indítani. KábelTV szerű (MAC klónolt) kapcsolat esetén ez csak 3-6 órás modem áramtalanítás, majd router újra konfigurálás után áll helyre. Mást nem tudok tanácsolni. Rosszabb esetben jegyezd fel az IP címeket, és tégy panaszt a szolgáltatódnál :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Mai szösszenet. Fiatal srác (~16) bekocog:

    - Adatkábelt keresnék.
    - :U
    - Ami alaplapra megy rá.
    - :F
    - Egyik vége sata, másik meg 2 sata
    - :C :Y :W
    Erre elé tettem egy 2 portos PCI-E SATA kártyát,
    - 4500Ft.
    - De ez sok, nekem csak kábel kell.
    - Mert? Nem elég a sata port az alaplapon?
    - Ja...
    - Ezért kell a kártya! Mert ha simán elosztanád csak, egy vezérlő honnan tudná kitalálni, hogy melyikre dolgozzon?? :W
    - Akkor mégis van ilyen kábel?? Itt gondolatban már fojtogattam...
    - Nem. Nincs. Szerinted miért adnám a kártyát?
    - De nekem ez drága. Más megoldás nincs?
    - Nincs.
    - És ha két kábelből összeforrasztanék egyet?
    - Persze, próbáld csak meg. De ugye, már nem garanciális az alaplapod?
    - De, itt vettem, gigabites, 3 év garanciával, az év elején.
    - Akkor nem fog a forrasztott kábellel sem menni.
    - ???
    - Ezen mit nem értesz? Nem fog menni.
    - De.. ennek mi köze ahhoz, hogy itt vettem? Ha nem itt vettem volna, akkor menne? Itt már megaláztam a hulláját is.
    - Csak annyi, ha kiderül, hogy nem rendeltetés szerű használat következtében tönkremegy az alaplap, vagy csak a SATA vezérlője, akkor bukod a garanciát.
    - Ahaaa... értem... Azért köszi... helló...

    Amikor elindult kifelé, akkor vettem észre a kezében levő szatyrot. Mivel magasított pult van, és ültem, amikor bejött, nem láthattam. Vékony szatyor volt, láttam benne egy alaplap dobozt, rajta a félre nem ismerhető matricánkat...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Allien #12491 üzenetére

    Ez feszegeti a hómméd réd vezérlő esetét :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz MR_Joe #12515 üzenetére

    Félre ne érts, de az már 286 kellett legyen. XT emlékeim szerint 4, 6, 8MHz CPU-val készült (4004, 606, 8008 CPU-k) :R

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #12896 üzenetére

    Asrock K7S41GX-et talán még találsz :U De azzal meg fog borulni neki a rendszer...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #12898 üzenetére

    ...és spórolsz neki egy rendszer újratelepítést is :K

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Hát, engem is utolért a "vég". Röviden a sztori:

    Kb egy hete júzer géppel bejön. Hibajelenség: fagy. Ok. Diag vége: alaplapcsere. AM2-es ASUS, volt maradék OEM M2N-VM lapom, az ment be helyére. XP.je is összeszedte magát, júzer másnap boldogan távozott. Ja, ő odavissza köszönt is.. :DDD

    Másnap jön megint. Köszön.

    - Helló. Tegnap vittem el a gépet. Van egy kis gond vele?
    - Hali. Mi a gond vele?
    - Nem indul elsőre, próbálgatni kell.
    - Oké, megnézem.
    Gép tesztpadra feltesz, magam felé fordítom, ekkor hirtelen:
    - Ja, történt egy kis baleset vele, amikor vettem ki a helyéről, elakadt a kábel,és ez lejött...
    - mutatja a kezében levő integrált VGA csatlakozó maradványait :Y :W :U
    (jaj, mondom) A tüskéket nagyjából széthajtogattam, hogy ne legyen zárlat, próbaindítás. Harmadikra becsippan, tölteni kezd. Ok, teszek bele egy VGA kártyát - integrált lapról lévén szó). Hiba ugyanaz, harmadikra indul el, ja, a PCI-E kártyán nem jön kép. :W Ok, BIOS reset, hátha... Hiba u.a.

    - Hát, ez úgy néz ki, cserélendő.
    - Mikorra lesz kész?
    - Mára már nem tudom bevállalni. Ja, és 16.000Ft lesz munkadíjjal együtt.
    - De... ez nem garanciális? -kérdezi félve.
    - Sajnos nem, mert fizikai sérült.
    - De tegnap vettem.
    - De a fizikai sérülés miatt a nagyker nem fogja elfogadni, mert sérült.
    - De.. a törés a hiba előtt megvolt már...
    - Azt értem, de az alaplap fizikai sérülése miatt NEM tudom kicseréltetni. És mivel külön videókártyával sem megy, így a bővítéssel történő javítást sem tudok megoldani.
    - Akkor... most vennem kell még egy alaplapot? De.. ezt tegnap vettük.
    Na, itt kezdett az amúgy szinte végtelen türelmem elfogyni.
    - Nézd. Bemész egy autókereskedésbe. Másnap visszaviszed, hogy karamboloztál vele. Szerinted meg fogják csinálni, illetve adnak másik autót...??
    - ....
    - Na erről beszélek.
    - Akkor tegnap a semmire fizettem ki a 16.000,- Ft-ot?
    - Nem, de nem kellett volna eltörni a csatlakozót...
    - Akkor...most hogy lesz működő gépem?
    - Adok bele másik alaplapot, fizetsz 16.000,- Ft-ot.
    - De a tegnapit is alig tudtam kifizetni... (itt már szinte bőgött)
    - Akkor itt hagyod, aztán ha lesz pénzed, kifizeted.
    - De akkor nem tudok gépezni... (aha, persze, májvip suncikat stírölni, mi?? :Y )
    - Pénz nélkül pedig nem fog menni.
    - :O :O :O
    Na, itt végleg megesett a srácon a szívem...
    - Hagyd itt, valamit kitalálok...
    Srác el, én meg beleraktam egy full integrált Asus P5VDC-X lapot egy 336-os Celeronnal, hadd örüljön. Gép menni fog neki, eddig is integrált VGA-ja volt, játszani azon se, ezen se tud. A lapot meg tényleg kukázhatom, mert az ASUS ezt már feltételesre se veszi át. Ja, nem kell valakinek egy AM2-es 2800+ Sempron, óccón??

    Ma elvitte a gépet működőképesen. Háromszor köszönte meg. Bár.. azt nem kérdezte, mivel tartozik. ;)

    Hát, végignézve mégse lett rövid... :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Notebook javítással bontással is foglalkozom. Ügyfél jött...

    - Hali! Lenne egy tósíbám, aminek betört a kijelzője. Megnéznéd?
    - Helló. Persze, szívesen.
    Megnézem. Toshiba L40-es. Szépen pókhálósodott, szétfolyt. Örööö, bódottáá...
    - Nos..? -kérdi bátortalanul.
    - Mi nos? Cserélni kell.
    - Ezt nem lehet javítani?
    - De, mindent lehet, csak kérdés, megéri-e.
    - Mennyi lenne a csere?
    - Bontott 25.000,- munkadíjjal, holnapra kész, új, kb 40k, 1 hét.
    - :Y :Y Az soook... Azért köszi, szia...

    2 perc múlva csörög a telefon, másik bolt a másik sarokról (győriek ismerik a dörgést)
    - Csá, Bandi vagyok, van kijelződ tosibaellnegyvenbe?
    - Persze, szokásos 20k.
    - Oké, kösz.

    5 perc múlva jön a Bandi a kijelzőért a tósíbába :DDD

    Annyi hozzátartozik, hogy ők még ugye erre rátesznek, és a munkadíjuk se olcsó. És még nálam sokallta a 25k-t... Kijelző, mert megérdemled!!!

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Azt hiszem, a lentebb részletezendő ügyletnek még lesz folytatásom:

    Indiai réjbennapszemüveges csóka beslattyog. De legalább köszön.

    - Csá. Kéne tőttő.
    - Telefonhoz nem árulok.- próbáltam kerülni a dolgot. Ezek állandóan ilyenekért szoktak bejönni hozzám. Teszkós "biztonsági" kamera vad villogásba kezdett, mozgásérzékelős lévén. :DDD
    - Ilyen izé, nótbukkhoz kéne. Hápés.
    - Hány wattos kell? És milyen dugós?
    - 90W-os, kis dugós -itt még kezdtem bizakodni, hogy lehet, hogy tényleg értelmes vásárlóval hozott össze a sors.
    - Eredetit tudok adni 9900Ft-ért.
    - Annyi sok.
    - Pedig ahhoz csak azt ajánlom. Az univerzálisokkal sorozatosan szopni szoktam, HP, Acer esetében

    Ekkor pechemre észrevette a még dobozban levő, de már felcímkézett, 6000Ft-os univerzális töltőket.
    - Ilyet kérek.
    - Neeeeee... De ezt nem ajánlom hozzá, mert nem méretpontos a csatlakozója, meg ezek csak 2 pólusúak, így nem fogja tölteni az akkudat.
    - Jó az, úgyiscsak irogatni kőőő. Ezakkó mennyi? 6eze'?
    - Igen... De mondom, ugyan drágább, de az eredetit ajánlom.
    - Figyimá, mondom, nincs rá pézem, jóleszez. Jó ez hápéötvenöthő'
    HP 550 létezik, 55-ösről nem hallottam, pedig egy ideje laptopozok már :U
    - Jónak kell, de nekem fenntartásaim vannak vele, mint mondtam.
    - Add, mer' mingyá szakad az eső...
    -Legalább tisztább leszel...
    - Esetleg nem tudod behozni a gépet, hogy kipróbálhassuk vele?
    - Nem, mer be vannak zárva (kár hogy nem a börtönbe a többi közé) meg nincsenek otthol.
    - Kérsz még mást? ezt csak udvariasságból szoktam megkérdezni, kár is volt.
    - Nem. Ja, de olyan izé világítósegeret még aggyá, óccsót.
    - Genius Netscroll 1500Ft-ért.
    - Kirakatba vót 1000-ér!
    - Az péeskettes, nem jó a laptopodhoz.
    - Nem nekem lesz. itt már :W
    - De mihez lesz?
    - Hát a laptophoz.
    - Akkor azért kell USB-s.
    - Milyen?? Nekem világítós kell!
    - Az a csatlakozója... Itt már félig sírtam.
    - Jóvan, akkó mennyi?
    - 7500,-
    Pénztárgépbe beütöm, majd várom a húszezrest, mert valami azt súgta, hogy a tízezrestavisszajáróbólkivevős trükk következik. De nem. Bár, amikor elővett egy nagy köteg tízezrest, akkor majdnem falnak mentem. Nesze, bazz, ezért dolgozok, hogy ezeknek a segélye meglegyen. :W Visszaadok, csávó el. Ja, kifelé már nem köszönt...

    Valami azt súgja, záros határidőn belül be fognak legalább ketten még jönni és hoznak egy égett notit, amit állítólag majd az általam eladott töltő "tett" tönkre :U De ne legyen igazam...

    [ Szerkesztve ]

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #13090 üzenetére

    Ofiszt telepíteni meg adjatok nekik egy másolt OPK lemezt, ott a MLK a kóddal, oldják meg vérpistikerendszergizda talán még ennyire képes. Ha meg nem, akkor sajnálni tudom azt a rendszert, amit az felügyel...

    Az eső leszakadt, indiai srác egyenlőre még nem jött vissza...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #13092 üzenetére

    :Y Céges gépre? Remek.. küldd rájuk a BSA-t :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Most volt itt nemrég. Épp nyakig vagyok cimbi ánusz emkettővé lapos gépébe, ami forralja a procit meg a vga-t. Felnézek, a réjbenes meg egy még egyszer akkora nyakigtetkós áll ott. Első blikkre nem tudtam még visszaköszönni se. Igen! Köszöntek!

    - Csá! Van egy kis gondunk...
    - hosszú nyelés, de megakadt a torkomba, fuldoklás közepette nehéz visszaköszönni. ...és mi lenne a probléma?
    - Nem tudtuk bedugni az egeret. -itt némileg megnyugodtam, de azt sejtettem, ilyen olcsón nem úszom meg. tui hogy pl beleerőltették pl a HDMI aljzatba, és zárlatot csináltak vele... Nehéz, de sajnos már volt ilyen ottoba ügyfelem.Sikerült neki. Meg kinyiffantani az egy hetes Dell N5010-est.
    - Az meg hogy lehet?
    - Nem ment bele, pedig próbáltuk! A másik indiai bőszen bólogatni kezdett. Atyaég, szegény USB-s Genius egérke, mit kellett kiállnod...
    - Hát ez érdekes, ilyet, hogy egy USB-s egér ne menjen bele egy laptopba, még nem láttam. Kivéve p1 és p2 lapit, amin ugye nincs uesbééé :DDD
    - Ez pedig pénégy. De van itt laptop, hogy milyenbe kő bedugnyi?
    Nem bazz, csak 48 laptop van épp a boltba ami bontásra, javításra vár, és egyiken sincs USB :W
    Mutatok neki egy Acer-t, amin kapásból 4 USB is van.
    - Há' a mijénken ilyen nincs! Visszaveszed?
    Eredeti csomagolásába, bontatlanul nyújtja vissza az egeret. Épp a nyugta miatt nyavajognék, amikor:
    - Ja, itt a nyugta is.
    Visszaadom az 1500Ft-ot. Közbe jár az agyam. a TÖLTŐ ?!?!?
    - Kösz. Ja, jó lett ám a tőttő! Na, kösz. Csá!

    :C :C :C

    Konklúzió? Sok gondolat kavarog bennem. De lehet, hogy az elején mindenre kitérő választ adva el tudom hajtani. De, sose lehet tudni. Lehet, hogy holnap bejönnek, és rendelnek 150rugóért egy gémer gépet. Vagy... bejönnek, és... elviszik a bevételt. Passz...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz DeFranco #13102 üzenetére

    Egen, nekem is furcsa volt. Most vagy varázslók, vagy.. izé.. khm... :DDD

    Ja, egy lodzsitek mxezrest hoztak vissza bontatlanba a géniusz helyett ;]

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz mongi #13180 üzenetére

    Bunkó módszer, de egyik nagykeremmel máshogy már nem bírtam. Alaplapot küldtem vissza 2x is ugyanazzal a hibával, hogy elsőre indul, de pl BIOS-ban beállítva a boot sorrendet, kilépve 10-ből 9-szer NEM indul újra a lap :U Mind a kétszer Teszt OK! felirattal visszajött, pedig részletes hibajelentéssel küldtem vissza. A végén oda fajult a dolog, hogy a chipset ic-ről lekaptam az alu bordát és szikével végigvágtam az IC tövében a nyákot. A borda kellően takarta, így még ha le is vették volna, akkor is nehezen észrevehető lett volna. Érdekes módon, azonnal (persze kb 2-3hét bevizsgálás után) cserélték azt a sarkontestétpénzértárulóhölgyemény alaplapot. Közben az ügyfélnek én már rég kicseréltem a lapot, mert tudtam, hogy amúgy is ráülnek, de így kb 2 hónap alatt lett cserélve a lap...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Látom, picit félreszaladt a topik, így visszaterelném a helyes mederbe. Utóbbi időben előkerült pár vérpistike típusú vevő, sajnos:

    1, Kissrác meg haverja bejön (utóbbit régebbről már ismerem, ért a dolgokhoz, ez a későbbiekben számítani fog).
    - Hali! 478-as alaplapot keresünk, 3gigás pénégyhez.
    Procit mutatja, 800FSB-s, prescott cucc.
    - Asus P4P 800 E-Deluxe lapon van kivételesen, 7500Ft.
    - Áááá, az soook.
    - Ja, van új, Asrock P4i65GV 17.900Ft. ;]
    - :Y :W ...megnézzük máshol...

    kb 1 óra mulva jöttek vissza.
    - Elvinnénk, de ki tudjuk próbálni?
    Összerakom, hűtő rá, ram be, VGA, egy CD rádug, MEMtestet hagytam kicsit rajta. Közbe leszedtem nekik XP-hez a drivereket meg kiírtam cdre. Fizettek, távoztak. Kaptak nyugtát, 1 hónap garanciát.

    Másnap jönnek.
    - Hali! Nem indul a lap!
    Kiveszi a nejlontacskóból. Tegnap ASUS-os antiszatban vitték el :U Nézegetem. Déli híd közepén iszonyat égésnyom. :Y :Y

    - A termék fizikai sérült, így nem tudom kicserélni!
    - De tegnap vettük, 1 hónap garanciát adtál rá.
    - Igen, de nem erre, hogy szénné égetitek.
    - De mi nem csináltunk semmit... (Itt láttam, hogy közel áll a srác a bőgéshez.)
    - Pedig de. Ekkor vettem észre, hogy a laphoz járó IEEE1394 kivezetést az USB kivezetésre dugták. Tény, nem tudom, ténylegesen ez nyírta-e ki a lapot. DE! Amikor elvitték, működött. A lengőalj ugyan nem volt rajta, de ez innentől indifferens volt már számomra. Ennek a kábelnek a rossz helyre kötésével csináltatok zárlatot. Mutatom nekik a rossz helyen fityegő kivezetést.
    - Akkor adsz másik lapot?
    - Bocs?!?! :Y
    - Ehelyett?
    - Persze, reggel vettem ki egy P4P800SE lapot, ez 6000Ft lesz.
    - Akkor visszaadsz 1500-öt?
    - Mert? Csak nem arra akarsz kilyukadni, hogy az Általatok tönkretett lapot ÉN bukom be? Orra alá dugtam egy garancialapot, amin ugye ez ki van részletezve, hogy fizikai sérülés esetén nyista garancia.
    - De ezt is alig tudtam kifizetni...
    - Sry, egyéni szocproblem. Amikor elvittétek, ki is próbáltuk. A garancia ARRA vonatkozott volna, hogy esetleg windows alatt adódnak gondok vele. Nem erre, hogy tönkreteszitek. Sajnálom.
    (Bőgéshatáron) - Akkor... nem adsz másikat.
    - De. 6000Ft lesz.
    - De tegnapvettü... - itt már tényleg kiakadtam, pedig nehezen jövök ki a sodromból. Nem akarom szaporítani a szót, de világosan és erőteljesen értésére adtam, hogy ezt bebukta. Sajnáltam szegényt, mert lehet, hogy 2 havi zsebpénzét bukta be, de más hülyeségét miatt NEM károlom el...

    2. Srác be, köszön.
    - Halo, Eszlonkettesprocitkérek.
    - :Y (beszéjnikicitenglis?) 250es-van, 13.900Ft, dobozos.
    - Hűtő van hozzá?
    - Persze, 250literes, duplafakkos önleolvasztós mélyhűtővel, fordítható ajtónyitással. Igen, azért dobozos.
    - Számlanélküláfanélkülnemlehetne?
    - Nem, pénzügyi bizonylat készül róla mindenképp. Számla, vagy nyugta a garanciajegy mellé.
    - Jó, akkor kérek számlát!
    Számla megír, természetesen a saját nevére (ez később derült ki), garijegy mellé.
    - Beépítés fog menni?
    - Persze, csináltam már ilyet.
    ...
    kb 2 óra múlva telefon cseng. Felveszem, és az előbbi srác ordítva hív, hogy fagy a gépe, meg valami büdös szag jön belőle. Visszahozattam vele. Lényeg, hogy a drága, hozzáértő úgy építette be a cuccot, hogy a procihűtőről nem vette le a műanyag takarót, ami a kencét takarja az alján, és a proci picit megolvasztotta neki. :U Bár azt se értem, hogy sikerült neki így ráfeszegetni a keretbe, de sikerült neki. Gratuláltam neki, vetettem vele egy utángyártott AM-es hűtőt, mert a bordák közé olvadt műanyaggal nem akartam szórakozni. Duzzogva kifizette a 2200Ft-ot (munkadíjat nem számoltam neki) majd távozott. Emberi hülyeség határtalan. Meg az univerzum. De az utóbbi nem biztos...

    3, Harminc felé járó srác be.
    - Hali! 478as procit keresek, ASUS P4P800 alaplapba. Égettdélihidasba? ;]
    - Van bontott 3GHz-es p4-em, hűtő nélkül 7000Ft-ért.
    - Kettőnégyespénégyetbeszámolod?
    - Csak ha Northwood, +5k akkor.
    Üzlet létrejött, srác el. Másnap vissza.
    - Nem jó a proci, nem indul el a gép vele.
    - :Y Tuti jó volt, Dell optiplex-ből lettek kioperálva, több darab is. Hát, milyen lapba is vitted?
    - Asus P4P800-ba. Ebbe simán kéne mennie, elvégre preszkott redi a lap.
    - Igaz. Akkor nem értem, miért nem megy benne. Lapot nem hoztad el?
    - Nem, csak a procit. - itt már ott voltam, hogy visszadom a pénbzt, meg ilyenek, amikor egy isteni szikra jött az agyamra, hogy én akkor is megmutatom, hogy ez működik, volt kéznél egy Asrock p4i65 lap. Aztán jött a feketeleves. Kiveszem a procit a dobozából (amibe gyárilag is csomagolják) és, először fejre fordítottam, amolyan rutinból, megnézni a lábait. Na, itt jöttek a gondnok! Egy sarkán két lábacska el volt hajolva! Ergo mókuska belefeszegette fordítva a procit! Innentől nem volt neki visszaút. Természetesen a legnagyobb óvatosság mellett történt visszahajlítási kísérlet kudarcba fulladt, mind a kettő letört... Ez a srác kicsit könnyebben lenyelte, hogy ezt bebukta, így 2000Ft-ért visszavette a 2.4-esét. Nekem meg lett egy lábtörött pénégyem... Más tészta, hogy utána a procit 2db tűzőgépkapocsból mókolt lábacskával kipótolva beépítve eladtam egy ismerősnek, azóta is azzal dolgoznak. Ergo túlélte a proci az amputálást és a fordítva beépítést.

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Üdv, mindenkinek!

    Nálam is szép formalom kerekedett a viharok miatt, tápok, rojterek és 1éb eszközök sorozatosan nem bírták a nagyobb áramot.

    Más.. nem tudom, ki keresett még XP-t közületek, de találtam megoldást! Egy volt osztálytársamék csinálják, megtalálták a kicsiéspuhánál rá a kiskaput. Azok duzzogva, de megadták nekik rá az engedélyt. Én már több hómot és pár ofiszt is adtam el a segítségükkel. Alapból mellékelik a lemondó nyilatkozatot, amivel ténylegesen jogosult leszel a cucc használatára!

    Leadtek tunert használok én is, egy MPEG2 chipes PVR3000 dübörög nekem is a gépemben. Természetesen NEM a saját driverével... legutóbbi alaplapcsaerénél is meggajdult szegény, 3 napom ráment, mire a chipset driverrel össze tudtam barátkoztatni :DDD De azóta legalább tudunk TV-t nézni :C

    És ha már ki kell borulni-topik...

    Vérpistike bejön.
    - Szia! Óccsóázusznótbúktőttőkkérekóccsón.
    - 3.42 vagy 4.22Amperes kell?
    - wft stílusú nézés
    - A kicsi, 4*10 centis, vagy a nagyobb 5*14 centis töltőd van? Igazából tökminegy lenne, mert az utángyártott töltők amúgy is 90W-osak, ergo elbírja a nagyobb gépet is, de nem hagyhattam ki ;]
    - Hát..olyan izé.. közepes!
    - Az IQ-d, az közepes. A gép típusszámát tudod?
    - Jaaa, azt? Izé, valami effes! F3 F5 széria gy.k.
    - Oké, a 90W-os jó lesz hozzá. 6000Ft lesz. - itt röviden elmagyaráztam neki, hogy válassza ki a csatlakozót hozzá, megmutattam, hogy fordítva nem lehet bedugni. 19V-ra be is állítottam neki. Fizet, örömmel távozik. (Egy sarokkal arrébb ugyanezért a típusét 9000Ft-ot akartak róla legombolni)

    Másnap szokásomhoz híven elaludtam, majdnem negyed 10re értem a bolthoz. Vérpistike ott vár egy idősebb úrral. Mint kiderült a faterja. Még csak a rácsot nyitottam, már sír/ordít, hogy az általam eladott vacak sz@r tönkretette a gépét! nem az apja, pistikeee

    A töltő majd a gép rövid vizsgálata során megállapítást nyert, hogy a töltő K.O. a gép pedig akkuról még bekapcsol, de le is áll 8lemerült az akku, másik akkuval próbáltam, még pár percet ment) de másik töltővel sem működik, töltést nem veszi. Alsó fedél eltávolítása után sajnos láttam, hogy a tápcsatlakozó után randa égésnyomok vannak ellenállásoknál és a töltésvezérlő IC-nél. Itt már sejtettem, hogy gond lesz. Pistike sipárgott, hogy a filmjei, meg zenék, megatöbbidolgamosteltűnik?!?! Apuka itt még csak figyelt. Közöltem, a hdd külön egység, annak nem lett baja, ugye akkuról még win elindult. Közöltem, a töltő tényleg rossz, azt kicserélem, de a géppel nem tudok mit csinálni. Apuka itt szólalt meg először, és közölte, hogy az általam saccolt kb 20-30e Ft-os javítást velem szeretné kifizettetni. Hát, ehhez hirtelen nem volt túl sok kedvem. A töltőt jobban szemügyre véve ekkor vettem észre valamit. Ugye ezek az univerzális fejűeknek két, de nem egyforma tüskéje van, pont a hülyeség elleni védelem miatt, hogy ne köthesd be rosszul. Pistikét kérdőre vontam, hogy is üzemelte be töltőt.

    - Hát, bedugtam a kettőhuszba, majd a tőttőbe a madzagot. Ahogy mondtad, megkerestem, melyik fej megy bele az ázuszba, majd rá akartam kötni a töltőt...
    - Állj! Úgy akartad, hogy a fej a notiba volt dugva, és a töltő már áram alatt volt???
    - ...iggeeeennn...
    - Ok, akkor sajnos a nem megfelelő beüzemelés miatt sikerült a gépet és a töltőt is tönkretenned, mert sikerült ellentétes pólusra hozzáérintened!
    - De..de.dee... azt nem mondtad.. hogy..öö... nem hagyhatom rajta!!!!
    - Érdekes, te vagy az első és rohadtul remélem az utolsó is aki így akarta bekötni, mert így baromi macerás.
    Az apján már láttam, hogy elismerte a gyerek hülyeségét. Végeredményként a gyerek által tönkretett töltőért "cserébe" kaptak egy 2.5" hdd házat meg némi KP-t vissza. Amikor kimentek, már csak egy csattanást hallottam. Meg vérpistike bőgését... :B

    [ Szerkesztve ]

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Üdv, Kollégák!

    Mai szösszenet. Srác délelőtt hozza F5-ös ázusz notiját.

    - Hali! Proci kéne a gépe,be, mert kiégett!
    - :Y :C És ez miben nyilvánul meg?
    - Túlmelegszik, mert bekapcsolás után azonnal kikapcsol.
    - Ok, nézzük meg, szerintem nem ez a baja.
    - Nem, tuti ez! Amúgy is cserélni akartam már benne, mert csak Keleron van benne.
    - Ok, van bele valóm, de ki kéne próbálni.
    - Csak rakd bele, mert akkuja K.O. töltőt meg nem hoztam magammal.
    Oké. Raktam neki bele egy másik F5-ből bontott valami duálost. Mentségemre legyen szólni, ha akartam se tudtuk volna kipróbálni, mert nem volt épp hozzá kéznél töltőm. De gyanús volt a dolog, az A6 és az F3/F5 széria is hajlamos ilyen ki-be kapcsolós hibát produkálni chipset hiba esetén. Gyerek levágja a pultra a 6k-t, amit a prociért kértem, még nyugtát se volt időm adni, elviharzik. Nem jött vissza 2 percen belül APEH-es igazolvánnyal, így megnyugodva mentem el Jazzos kollégával elkölteni jól megérdemelt ebédemet.

    3 fele visszajött.
    - Te, ez ugyanúgy nem jó. Most is kikapcsol.
    - Bocs, miről van szó?!
    - Délelőtt raktál nekem ebbe procit, tudod.
    - Nyugta/számla/garancialevél?
    - Nem adtál...
    - Bocs, most mondhatnám, hogy semmiről se tudok. DE nem vagyok ilyen. Hoztál hozzá töltőt, legalább?

    Rövidre fogva, konklúzióként, chipset hibás a gép. Lúzerjúzer sápítozás, jajafilmeimképeimzenéimanyukámkönyvelése edisön. Ő is kapott egy satás házikót a vinyónak, még össze is szereltem neki, meg le is teszteltem ( :U :U ) neki, hogy tényleg jó-e. Jó, megdolgoztam a pénzemért, mert egy épp telepített gépre fel kellett raknom egy hádészentinelt, csak hogy megnyugodjon. Illetve még akartam volna neki visszaadni, de ő nagyvonalúan nem kérte. Kevésbé viharsebesen, de némi megnyugvással távozott. Meg anyuci biztonságba helyezett könyvelésével és bevallásaival...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #14123 üzenetére

    Győrben, egy garázsban lenne vagy 8-10db tuti :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Egy héten belül másodszor van komolyabb áramszünet nálunk. Öröö.. bódottá... Legalább rádöbbentem, hogy a 800VA-s szünetmentesünk akkuja a végét járja. :U Ma 2 perc alatt feladta a harcot. Enenk örömére a 4.5V-os helyett kap egy 9V-osat az iparielektronikától...

    Az ejony se nyomja rosszul, kb 10 perc után 3-szor is "beleszakadt" a fülembe a vonal, amikor hisztizni akartam náluk, hogy "ménincsáramvazze" ... Nesze neked telefonyosügyfélszolgálat...

    Ma - köszönhetően a elmúlt napi "kis" viharoknak megint megszórtak javítani valóval. Az egyik külön misét meg fog érni majd. Eleve oldallapok nélkül érkezett. Cbfman hányatott életű egyik szerelményével szerintem vetekedik. Képek és bővebb sztori holnap, be kell hoznom a digitálist, mert ez valami brutál. Pedig kb fél éve cseréltem benne tápot, akkor ki lett takarítva. Addig is kitartást ;)

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz True #14175 üzenetére

    Hát igen. Erről nekem is eszembe jut hasonló szitu:

    Alapszitu: Tábla szerint 5-ig vagyok nyitva, de ugye jó sztahanovistaként (meg hogy egyedül csinálok mindent) rendszeres a túlóra,, még ha zárt ajtók mögött is.

    Egyik este már kiütöttem az esti zárást, kinn beszélgetek a bolt előtt unokatesómmal. A két ajtó csukva, a külső rács egyik fele teljesen, másik félig behajtva. Zárva tábla természetesen kinn. Kivételesen fél 6-kor megtettem mindezt, meleg is volt, meg nyűgös is voltam. Srác jön, és nyomul befelé. rács kihajt, külső ajtó kifelé, másik befelé. Itt szóltam utána, hogy az értő olvasást általános iskola 2. osztályában elméletileg megtanították... Értetlenkedve néz..
    -Mé, zárva vagytok??
    - Á, 2 ajtó becsukva, zárva tábla kifelé, meg rács félig becsukva.. Szerinted? Szaunát készülök nyitni épp :W
    - Csak egy cédédévédé kéne.
    - Bocs, kassza kiütve, nem tudok adni. Következő sarkon van még egy bolt, ők 6-ig nyitva vannak.
    - De csak 1...
    - KÖVETKEZŐ SAROK...!!! Őrjöngvefojtogatósesernyőtfeldugóséskinyitvakihúzós emotion

    Másik...

    Karácsonyi hajtás, este ilyenkor rendszeres túlóra. Szerintem már öreg este (kb 8-9 óra) volt. Rácsok csukva (belülről nem tudom magamra zárni) ajtók csukva. Benn szerelgetek, zene elég hangosan szól. Egyszer csak felnézek, srác ott áll a pult túl oldalán. Hát, a szívem kihagyott egy ütemet...
    - Bocs, kérhetnék még mittudoménmicsodát?
    - Izé, már ne haragudj.. de.. rács, ajtó, satöbbi??
    - Hát, láttam, világos van, és be tudtam jönni, hát.. megpróbáltam...
    Mákja volt, kassza még nem volt kiütve, így végül is boldogan távozott. Én meg lábon hordtam ki egy fél infarktust...

    Itt határoztam el, hogy zárni fogom a külső ajtót... De ez se segített. Pár nap múlva a szó szoros (nem sz@ros, vagy hányatott :DDD ) értelmében rám törte a külső ajtót. Amikor már vagy egy perce cibálta akkor odamentem az ajtóhoz, és az üvegen keresztül mutattam, hogy ZÁRVA tábla vazz, meg mutattam az órát a bal csuklómon hogy I.J B.M. De hallottam, hogy kiabál, hogy "csakaztakaromkérdeznihogymennyiazezmegazmegizéhozé" Ekkor jobbra mutattam, a nyitvatartást mutató táblát és visszaballagtam szerelni a pult mögé. A fószer izomból bevágta a rácsot és elviharzott. Ilyenkor az anyós mértékegysége jut az eszembe... MEGAQRVAANYÁD...

    Szóval, tényleg nagy az isten állatkertje. Csak.. nem ez a baj.. alacsony a kerítés...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz TheReMiXeR #14177 üzenetére

    Inkább porcukorba tunkold :DD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz mephi666 #14190 üzenetére

    Aha, persze.. másnap TUTI beütötte a kasszába :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Hát.. ma a totyikhoz hűen tényleg kiborultam.... egyrészt a cefet meleg miatt. Másrészt az ádéesellmodemésrojterközé útípíkábelelosztós vérpistike, a hápéhezóccsódenemjóuniverzálistöltőtaggyá izompólós seggfejtől, illetve a 90+D+ kosarú barnahajú, vetőmagboltotkereső, illatfelhőthúzó bambabombacsajtól. Szívem szerint bezárnék és kifeküdnék a Rába-partra az árnyékba :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    A hdd őrültes topikban már ordítoztam, de itt is fogok. Részlet egyik nagyker főlapjáról:

    A HDD piacon kialakult helyzet miatt sajnálattal közöljük,
    hogy 2011. november 7-től határozatlan ideig
    nem áll módunkban a garanciális ügyintézés céljából behozott winchestereket cserélni,
    csak a vételi áron jóváírni.

    Megértését köszönjük.

    Erre jön a következő sztori:

    Most akartak egy még garanciális Gigabyte 9800GT 1GB-ost jóváírni, az "aktuális" (nak gondolt) 12k+áfás áron, mert nem tudják cserélni. Erre közöltem velük, hogy nem, köszönöm, vagy 9800GT, vagy 37k+áfa vissza. Ha már a vinyókat így csinálják. Mert ugye a figyvéd törvény alapján az én vevőmnek is az eredeti ár jár vissza, vagy AZ alapján kell vele elszámolnom. Ami ugye ráadásul több, elvégre nem a két szeméért hoztam neki a kártyát. Erre hosszú qss náluk, majd közöltem, hogy oké, ha a 9800ast aktuálisan írják jóvá, akkor visszaküldök nekik 3db 500GB-os WD-t, de akkor AZT is aktuális áron lesznek szívesek jóváírni. Erre "némi" anyázás, bunkózás a háttérből, majd közölték, hogy "most az egyszer" visszakapom az eredeti árat... És még ÉN vagyok bunkó... :W :W

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz santaclaus #15167 üzenetére

    Erről mindig az jut eszembe, hogy egy lükegyerekkel már játszottam ilyesmit. Egy régi Asus A3-asba (amibe eredetilem valami semprony ketyergett) raktam neki bele egy T5250es dualos procit, mert az istenenk nem akarta megérteni, hogy NEM lehet belerakni. Igaz, nem a foglalatba, hanem csak úgy, hűtőborda mellé feszegettem be. Aztán még Ő nézett hülyén, amikor közöltem vele, hogy 12k lesz. Nem értette, hogy miért oda raktam, nem a foglalatba... s754 vs mikroPGA478. Problem?? Majd amikor közöltem, hogy Ő akarta, még meg is sértődött...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz santaclaus #15172 üzenetére

    ...vagy amikor a lúzerjúzer az utólag vett AM2-es Spire hűtőt, és másnap ordítozva hozta be agépet, hogy mijensz@rtattááá meg büdösmeglekapcsolmegkülönbenisaddvisszaapénzem hűtttőt adtam én neki... :U

    Aztán amikor szétszedtem, és mutattam neki a rajta hagytott polírozott talpon a védőfóliát, akkor lett igazán égett szag a boltban. :DDD

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #15252 üzenetére

    Üdv, Kollégák!

    Na, mi történt? Vihar előtti csend?

    Tegnap behoztak egy, előzetesen táphibásnak diagnosztizált gépet. Júzer biztosítékot is cserélt benne, melynek következtében felrobbant benne pár FET és 1éb fincsiség. De azért behozta, hogy "esetleg hátha javítható". Teszt nélkül vágtam a sarokba...

    Jó kis 450W-os 12cm-es ventis M-Tech táp elővesz (óccó javítászt kért a báci) lapra rádug, 230V be, kapcs átnyom. Lapon karácsonyfaeffektus, gomb nyomkodás, gép indul, bepostol. (a két HDD, ODD nem volt rádugva) OK, kikapcs, hdd-k, odd rádug. Indítani próbálom, SEMMI. :Y :Y Ejj, a 3ból egyik nem jó? Ok. odd, 1ik hdd le, így se. Na, EZ a hibás :C Azt is lehúzom, megint nem indul. :Y :W WTF??? :U Minden lehúz, tápteszter tápra fel, jónak tűnik. Újra beköt, MEGINT nem indul :F :F :W Alig használt 300W-os merkuri táp elő, beköt. EZ SE INDUL! Na, itt dobta el az agyam az ékszíjat!

    Tudni, kell hogy nálam (kis bolt, ergo sok hely nincs) keresztbe állnak a gépek a tesztpadon, hátuljával felém. Ergo félig vakon nyúlkálok előre a bekapcs/reset gombokért. Kiderült, EZ szívatott meg most is, folyamatosan a RESET gombot nyomkodtam!!!!! :W :W :W Szegény júzer akart szólni, de nem mert szólni. A gépen kivételesen egyforma méretűek voltak a gombok, EZ kevert meg. Alig volt égett szag a boltban :DDD

    A 450est beépítve és HELYESEN indítva pöccröff ment a gép. User fizet, távozik. Én meg fél délelőtt szellőztettem magam után :))

    [ Szerkesztve ]

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Üdv, Kollégák!

    Mai szösszenet:

    Tegnap elvittek egy 2GB-os Kingston mikro SD +mini + normál átalakítós szettet. Ma délután a nő őrjöngve viharzik be:
    - A nagykártyanemműködik, kérem vissza a pénzt!
    - Kezét csókolom. ÉS a kis kártya?
    - Az a lányom telefonjába van, de eznemműködik, aszongya a gép, hogy nokárd vagy mi! Azonnal adjon egy jót...!!!!
    - Tetszik tudni, az egy ÁTALAKÍTÓ, amibe a kicsi kártyát kell belerakni, ÚGY a fényképezőgépbe...
    - ...öö... akkor mit teszek a lányom telefonjábaaaa???
    - (majd én a nemesebbemet a nála levő aljzatba :DDD ) Van külön csak kis kártyám, az ennyimegannyi.
    - Nem kell! De ez akkor miért nem működik ?!?!?!
    - Mondom, ez csak egy Á-T-A-L-A-K-Í-T-Ó... (.. :W ..)
    - De kellegggyyy a fényképezőbeee isss!
    - Tessék itt van csak egy kiskártya, belecsúsztatja, és mehet a fényezőgépbe. :K
    - De.. nem ver át..???
    Pechére a vaterás üzleteim miatt van nálam egy Minolta Z1-es, amibe belepróbáltam neki a 2GB uSD + átalakító együttest. Nagy duzzogva kifizette, de még az ajtóból visszaszólt:
    - Ha nem lesz jó, holnap visszahozom!!!! ;] ;]
    - ...bmajka... szekszualizáld meg a jó utcalány nőnemű felmenődet

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Sunsetjoy #15323 üzenetére

    A s462-es procik elhalálozásra hajlamosak, ergo kellene keresztpróbát csinálni valahogy. Nekem speciel van lap+procim is, de Győrben... :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Fél 5, csávó full motoros cuccban (bőrszerkó, kesztyű, sisak) berongyol, lekapja a hátizsákot és előkap belőle egy... notebookot! A víz kivert, mindenre számítottam...

    - Ebbe kéne íííbetűűű...!!!
    Gép kinyit, német kiosztás. Billencs ép, gumi is megvan. Eddig oké is lenne. OK. Felfordít, márka és típusszám keresés... G200N EW2 ennyi.... WTF.??? Barátunk a gugli. Optimus mittudoménmi. :Y :W Egyre jobb... Laptopparts-on végre valami infó. "Önmagával kompatibilis." :O :W
    - Sajnálom, dem tudok hozzá.
    - Nemá, van itt egy csomó géped, látom, nem igaz, hogy egy roh@dt "I" betűd nincs...
    - Sajnálom, de nem fogom mind a tizenhuszonakárhányak Neked egyesével rápróbálgatni, mert ahány, annyiféle az aljuk.
    - De.. nem lehetne, hogy esetleg....
    - NEM. 500Ft-ért nem fogok neked most ennyi meló mellett még gombot keresni, ne haragudj.
    - MMMiiii??? 500Ft-ot kértél volna EGY gombért??? :Y :Y
    - Mert? Vaterán 5-800Ft + posta egy.
    - ...... Válogatott káromkodások

    Ez így kellett még mára....

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #15333 üzenetére

    Maga a gomb hiányzott,az "I" betű, az U és az O között. Nem a hosszúíííí... Sry, félreérthető voltam :B

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #15335 üzenetére

    Sok nem hiányzott hozzá :DDD De én a normális megoldások híve vagyok ;]

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz TheReMiXeR #15343 üzenetére

    Überellek!

    Középkorú fószer bejön:
    - Elemet árulnak?
    - Hát, csak tölthető akkuk vannak, ceruza és mini ceruza méretben.
    - Ebbe kéne... - és elővesz egy autó táviránytót.
    - :W :W :U - Javaslok órás vagy egyéb üzletet...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz madgie #15345 üzenetére

    De még szerencse, hogy nem a kirakaton keresztül mennek be :DD Bocs, nem hagyhattam ki :))

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #15360 üzenetére

    Ismerős téma... Anno pécéábécés koromban történt még:

    Péntek kora este, 6-7 környékén párommal andalgunk a Baross úton, erre odajön a csávó, hogy:
    - Te figyi, eztmegaztmegamaszt mennyié' veszitek be???
    - Ad 1, nem vesszük BE, maximum ÁT. Ad 2, a bolt (is) bezárt 17:00-kor, ergo NEM dolgozom, és a fejem se káptalan, honnan a túrósból tudjak árakat mondani?? Ad 3, nem látod, hogy épp rohadtul nem alkalmas időben zavarsz??
    - De csak azt akartam kérdezni...
    - NEM! Majd hétfőn, 9 után, leszel szíves...!!!! :((

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz alázógyík #15421 üzenetére

    Akkor én is átköltözök Győrből pl Nagymegyerre! :U Velky Meder

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Bódottágost a Kollégáknak, én vasárnap rövidítettel ünneplem majd a 34-et :))

    Ma jó napom lett, a szomszédtól elhappoltam egy vevőt, sarkot tévesztettek, nem tudtak a saját papírjukról olvasni :DD Így egy 110k-s gép építés alatt :C

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz mongi #15495 üzenetére

    Erről a korábban posztolt usbre fájörverkivezetés rádugós ázusz alaplap :U Ott is nehezen értettem meg a kiccsávó, hogy I.J.

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz Jester01 #15506 üzenetére

    Ez nem OFF, ellenben csak a "Villámkár és másodlagos hatásai" címmel fizet. Erre meg ez nem igazán húzható rá... :U

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    válasz cbmfan #16039 üzenetére

    Hasonló szitu, bácsika betotyog.. Körbenéz...

    - Ahogy nézem, kenyeret nem árulnak...
    - ...(fuldokolva fetrengés a pult mögött, bősz fejrázással...)

    Tudni kell, sok-sok évvel ezelőtt ez a bolt egy kis ábécé volt.. de vagy 10 éve...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

  • tserrof77

    senior tag

    Üdv, Kollégák!

    Mai szösszenet (nem szőke vót)...

    - 'pot.. (legalább valamit nyekegett)
    - Jó napot kívonák, mit segíthetek?
    - Föstékkéne...
    - A nyomtató típusszáma, esetleg a patron száma kellene.
    - Olyan..izé.. hápés.
    - Értem, gép száma, vagy a patroné?
    - Mittomén. Adjon egyet, aztán ha nem jó, visszahozom.
    - Sajnos erre nincs lehetőség, hacsak nem eredeti, bontatlan csomagolásban hozza vissza.
    - Akkor hogy a francba próbálom ki???????
    - Nem bontja ki, hanem az üres patronon levő számot összehasonlítja a dobozon levő számmal...
    - Ááá, hagyjuk, ha ennyire nem akar eladni, akkor megyek máshová... -és elviharzott a bitbót irányába....

    Ha ez skype lenne, akkor (finger) ...

    Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Új hozzászólás Aktív témák