Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz szumo #10307 üzenetére

    Heh, akkor megnyugodhatsz :)

    A #10304-ről nekem az jut eszembe, amikor egy fiatal lányhoz mentünk szervizelni. Mert hogy én is csináltam ilyet egy rövid ideig :D
    Szal probléma az volt, hogy nem volt net. Hoppá de mért. Első dolgunk ugye a kábel és a modem ellenőrzése. Modem rendben volt, legalábbis annak tűnt, a kábel is helyén volt a gépben, viszont a hálókártya már nem :DD
    Az lifegett ide-oda a pci slotban.
    Szétkaptuk a gépet, ha már szétszedtük, akkor meg is tisztítottuk. Ezer éves gép volt. Le volt törve(?) a bővítőkártyák csavarját tartó kis fém lapka. Ezért a hálókártya csak be volt tolva a slotba és kész. Nem lehetett odacsavarozni.
    Ettől függetlenül még simán megállt benne a kártya, ha nincs basztatva, huzigálva az UTP, akkor semmi gond. Persze a júzer esküdözött, hogy ő aztán nem nyúlt hozzá. Okés semmi gond.
    Mondtuk neki, hogy ennyi a probléma, vagy vesz egy használható házat (mert azért mi se fogunk odahegeszteni egy foglalat félét), vagy nem basztatja a kábelt és gépet.
    Ez rendben is volt.
    Viszont azután még 2x kb 1-1 hét elteltével kihívott minket, hogy nem megy a net. És mind a 2, összesen már 3 alkalommal a PCI-os kártya volt kilazulva a helyéről!
    Nem akartam elhinni. Ennyire nehéz volt megérteni, hogy ne basztassa a kábelt? Meg egyáltalán minek kell neki ahhoz nyúlni? De hogy őőő nem...
    Pedig aztán nekem is volt pár ilyen gépem, ahol a kártyát nem tudtam rendesen lefogatni, de nem jött az ki magától! Persze ha az ember hátulról betolja az utp, akkor ki lehet lökni a kártyát, de neki erre nem volt szüksége.
    Szal inkább fizette 3x az óradíjat+kiszállási díjat, mint hogy megértette volna mi is a szitu.
    Pedig a csaj, egy fiatal egyetemista volt!

Új hozzászólás Aktív témák