Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    pénteken 1,5 órán keresztül ajánlottam ki notebook-okat egy kedves és számítástechnikához analfabéta családnak. Annyi támpontot kaptam, hogy volt egy sms-ük, amit felolvasott:
    - 1,6 ghz, 1024, hdd nagy, alaplap jó és nagy, esetlef infra, asus, acer, toshiba, fujitsu siemens
    Ezekről nem tudta, hogy miről van szó, csak ezek kellenek bele neki. Gyorsan elmagyaráztam neki, hogy hogyan is néz ki egy noteszbukesz, alaplapot, vga-t és egyebeket nem úgy cserélgetünk bent, mint egy asztali gépben.
    Ezután ajánlottam neki 6 külömböző gépet, az elsőn átfutottuk, hogy mi mire való, majd csinálhattam újra a 2., 3., 4. ... gépnél is, mert nem volt képes felfogni, hogy mi-mi...
    A 6. típusnál is visszakérdezett, hogy mi a wlan, mire kell a nagyobb hdd...
    Összehesonlítottam neki mindent minddel (melyik miért jobb, miért rosszabb)
    Majd elémrakta a végén az összeset, hogy válasszak. Felállítottam neki egy sorrendet felszereltség és ár alapján. Két Asus-t hagytam a végére, és bejelöltem neki, hogy az egyikben bluetooth és nagyobb proci van, a másikban firewire csati és olcsóbb.
    - nekünk ezek közül mire van szükségünk (ekkora már tisztáztuk, hogy mi mire való)?
    - el kell dönteni, hogy kell-e a nagyobb teljesítmény, és akkor nincs firewire alapban bent, vagy olcsóbb noti kissebb teljesítmény kékfog nélkül, de firewire csatlakozóval.
    - jó! majd a férjem megnézi.
    - kedvezményt kapunk?
    - ezek már kedvezményes árak.
    - ebből nem kaphatink még kedvezményt?
    - ebből már sajnos többet nem tudok adni.
    - biztos?
    - igen! biztos!
    notit alapban ''kedvezményes'' áron (egy alacsonyabb százalékkal, mivel relative nincs vele dolgunk, csak átadjuk) szoktam kiajánlani...
    - holnap jelentkezünk, hogy melyik típust választottuk, és akkor megrendelük.
    Azóta nem jelentkeztek...valahogy éreztem.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák