Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    Pár szösszenet az elmúlt napokból:

    Hétfő reggelre csak így, éhgyomorra küldenek egy userhez, akinek először is kisdoktorit kell előadnom arról, hogy a Novell és a Lotus Notes fiókoknak és jelszavaknak kb. annyi közük van egymáshoz, mint nekem a független palesztin államhoz, azaz semmi - ergo ha a kolléga átírja a Novell jelszót, a Lotus Notes jelszó nem fog megváltozni. Ezek után akadémiai székfoglaló következett a Caps Lock és a Shift billentyűk működése közötti különbségek feltárásából, különös tekintettel a Caps Lock visszajelző LEDjének a Shift megnyomásakor megfigyelhető inkompetenciájáról. Végezetül elképesztő kalandok után felfedeztük, hogy létezik jobb oldali Shift billentyű is és - minő meglepetés - pontosan ugyanazt csinálja, mint a bal. Mindezt csekély 10 percben, hosszasan vitatkozva. Ezek után a usertől távozván azon kezdtem el elmélkedni, vajh' mi lehet az "Anyád!" legfelső foka...

    Csörög a telefon, felveszem, user fogazatának kerítését a következők hagyják el:
    - Nem fontos, már megoldottam!
    Költői kérdés: akkor mégis mi a búbánatnak hívsz?

    User hív, hogy talált pár IT cuccot a fiókjában, visszaadná. Gyanús a dolog, mert egyrészt ha mi valamit odaadunk, azt nagyon ritkán adják vissza; másrészt pontosan ezen okoknál fogva nem is adunk oda semmit. Mindegy, ha lesz egy kis időm, elugrom érte, feleltem. Ő közölte, hogy kinn hagyja az asztalon, majd a kollégái megmutatják, mik is azok. Mire odaértem, ő már nem volt ott, de az egyik kolléga bátortalanul rámutatott az asztalra, ahol elvileg a user ül - aztán ketten vakartuk a fejünket, hogy az asztali lámpa és a starphone hogy a mákba került összefüggésbe az IT-val userünk zavaros gondolataiban... Végül a kolléga röhögte el magát előbb...

Új hozzászólás Aktív témák