Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz rsf #4287 üzenetére

    Egyébként nézegettem az új fw újdonságait az RT1900ac -hoz (Release Notes for RT1900ac: [link] ) és szemet szúrt néhány apróság.

    Az első mindjárt: What's New / 1. Supports deploying a mesh Wi-Fi system with low-band 5 GHz uplinks if 5GHz DFS channels are not available.

    Ugye a RT1900ac nem támogat mesh -t semmilyen formában (mesh Node sem tud lenni). Ha már beraknak mesh -el kapcsolatos bejegyzéseket a RT1900ac release notes -jába, akkor legalább megjelölhetnék, hogy mely típusokra vonatkozik ... Ez persze igaz az összes többi pontra is. Így lehet "filózni" azon, hogy végül mely pontok érvényesek az RT1900ac -al kapcsolatban és melyek nem.

    Aztán még egy említésre méltó: Fixed Issues / 40. Fixed multiple security vulnerabilities regarding FragAttacks on RT2600ac and MR2200ac

    No itt legalább írják, hogy ez nem érvényes a RT1900ac -al kapcsolatban. Ugyanakkor szinte közvetlenül utána ez: Known Issues & Limitations / 2. SRM 1.2 will be the last upgradable version for RT1900ac. RT1900ac will continue to receive critical and security updates until further notice.

    Azaz, hogy a kritikus és a biztonsági frissítéseket továbbra is kapja(/kapná) a típus. Na most a kettő utoljára kiemelt bejegyzést egybenézve, akkor kapja vagy nem kapja?

    Egyébként osztom a véleményt, hogy 90K HUF -ot AC -s routerre már nem érdemes költeni. Jön-e AX -es típus? Szerény véleményem szerint idén a kiemelt prioritás Synology oldalon a DSM7 (tudom ez NAS üzletág) bevezetése és annak első frissítései fogják jelenteni. Aztán lassan ideje dolgozni (kijönni még nem fognak szerintem vele idén) az új Celeron -os NAS vonalon, ahol meg komoly architektúra újítások miatt CPU oldalon (elsősorban PCIe -re gondolok) azért el lesznek foglalva ...

    1 szó, mint 100 szerintem Synology oldalon a hálózati (pontosabban router) üzletág sosem volt igazán magas prioritás. Most, hogy a cég jövőjét alapjaiban befolyásoló fejlesztések illetve bevezetések vannak éppen napirenden lehet túl sok reményt nem fűznék sajnos új router típushoz. Az is igaz mondjuk, hogy a Synology nagyon jó abban általánosságban, hogy az új típusairól idő előtt ne nagyon szivárogjon semmi ...

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz I2oli #4289 üzenetére

    Igen, nekem is szinte a kezdetektől megvan a router és elégedett is voltam vele. Gyakorlatilag a leghosszabb ideig kiszolgáló routerem volt ezidáig (igaz ebben korábban volt más ok is - pl. családon belüli ajándékozás stb.). Azért valljuk meg a kezdetekben rá is fért rendesen a routerekre a gyakori fw csere ... :)

    Amennyiben mondjuk jön 1.3 SRM komoly újításokkal és kvázi teljes értékű VLAN támogatással, akkor az jelzésértékű is lehetne, hog mégis szeretnének mit kezdeni a router üzletággal is valamit a jövőben.

  • dkess

    őstag

    válasz Sanya #4291 üzenetére

    Az RT1900ac -n pl. nincs mesh. OK, ezt most el is engedtem.

    A "teljes értékű VLAN támogatás" amit emlegettem már önmagában kimerítené a "komoly újítás" fogalmát. OK, nem kell elborult dolgokra gondolni, mondjuk inter-VLAN routing, STP -vel, ehhez igazított tűzfal beállítással, QOS- és parental control funciókkal, mondjuk 3+1 VAP csoport (WiFi) ilyesmi. Persze lehetne komoly SD-WAN funkciók, VPN Mesh akármi ... Minden más gyakorlatilag "ajándék" lenne.

    Félreértés ne essék ahogy írtam a maga kategóriájában komoly kis routerek (voltak) a Synology -k. Inkább csak az új modellek hiányán megy itten a kesergés valójában ...

  • dkess

    őstag

    válasz the.odzsy #4297 üzenetére

    A kérdező szerintem a legfrissebb fw -re (Release Notes for RT1900ac: [link] ) gondolt amiről szó is volt előtte. Igen, nem ajánlja még fel automatikusan, de kézzel lehet telepíteni ...

Új hozzászólás Aktív témák