Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz poirot #51862 üzenetére

    Azért ha a Synology routeren meghaladja egyeseknél a Port átirányítás ....

    Aki még nem látták a felületet azoknak leírom, hogy :
    Van egy parancsikon hogy Hálózati központ itt rögtön van egy főmenü elem ilyen néven, hogy Port Átirányítás (jól el van dugva mi). Itt létrehozás gomb és kb a NAS kiválasztható egy listából ha valaki nem tudná az IP címét és utána meg lehet adni a nyilvános portot ami alapján a felület kitölti a privátot (nehogy szerencsétlen usernak 2 szer irkálni keljen) protokollnak alapból be van állítva a TCP/UDP tehát kb csak le kell ok -ézni.
    Ráadásul olyan szinten lusta barát, hogy vesszővel elválasztva 1 szabály alá fel lehet sorolni az összes olyan portot aminél a publikus és privát megegyezik ...

    De még az is, hogy a linkre rányomj amit írtam pár napja és a topikjába segítséget kérj.

    Az meg, hogy az UPnP -vel beállított szabályokat nem tudod szerkeszteni teljesen normális és nem Synology router sajátosság aminek megvan az oka. Mint ahogy annak is ha egy normális routerbe ha már egy port UPnP-vel "le lett foglalva" azt utána nem engedi beállítani már. Amit akár józan paraszti ésszel is megérthet valaki nem kell ehhez informatikusnak lenni ...

    Aki kicsit is tisztában van a UPnP működésével az amúgy se használja. Szóval inkább probléma az szerintem, hogy a Synology ad rá lehetőséget a lustáknak és egyáltalán van mint lehetőség ....

    vetranio
    Az elég furcsa, biztos, hogy a letöltés okozza? Mert ugye eddig azt írtad, hogy a 8-10 -letöltésnél csinálja csak .
    Nem akkor fagy ki amikor kész van egy és arról csinálná a hardlinket + adatbázisba ír át ezt azt (letöltés végén). Persze az se lenne 100%-osan normális.
    A resetet amit csináltál az a hosszú volt vagy a rövid ( ha rövid az nem old meg sajnos sok anomáliát)? Ping -re válaszol, ssh -n se tudsz rálépni (pld ha csak a webkiszolgáló száll el valamiért)?
    Szerintem ha valakinek nem lesz valami jó ötlete írj a Synologynak és nézzenek rá a logokra hátha mondanak okosat.

Új hozzászólás Aktív témák