Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wg5113

    aktív tag

    válasz phranxinatra #87042 üzenetére

    Nekem volt Tudorom Hydronaut II. Volt megbontva pontosítás céljából (pontosság mániás vagyok) és egyértelműen modósítottak rajta ,nem "legenda".Persze ettől nem lett 3135-ös Roli.Alapból stabilabb valamivel a 2824-2,mint 6R15,mert az is volt és vannak tapasztalataim.Mindezek ellenére a két óra között jelentős ár különbséget a műszaki megközelítés nem indokolja,de ha kapom akkor legyen egy tökéletes kidolgozású tokom egy egész elfogadható szerkezettel és nem jön szembe érzéssel.

  • squir

    aktív tag

    válasz phranxinatra #87042 üzenetére

    Az, hogy miről szól maga a brand, az egy dolog. A Tudor, mint márka 1946 óta forgalmaz órákat a Rolex "védőszárnyai" alatt. Eredetileg az volt a cél, hogy Rolex minőséget árusítsanak kedvezőbb áron (szerkezet sorozatgyártott, tok és a többi Rolex. A Tudor órák hátlapján Rolex márkanév szerepelt. Pl a Tudor Jumbo hátlapján: "original oyster case by Rolex Geneva" és a Rolex-korona). Volt olyan "gent's watch", ahol a számlapon egyszerre volt jelen a Rolex-Tudor márkanév! Persze a Rolex felül... :DDD Gyakorlatilag a kedvezőbb ára miatt nagyobb számban eladott, minőségi órák tartották életben a Rolex-et a nehezebb időkben is, amikor nem vásároltak az emberek minden nap egy lakás-autó értékű órát. Nem a Tudor-t védem, szerintem is túl van árazva. Viszont minőségi és igen is neves gyártó, komoly presztízst képviselő modellekkel (Jumbo, Black Bay, Big Block, stb). Egy ilyen gyártó nem engedheti meg magának, hogy egy "széria" szerkezetet dob a tokjába annak optimalizálása nélkül, a sorozatgyártás minden lehetséges hibájával együtt. Az IWC is használ ETA-Valjoux szerkezeteket, de változtatás, teljes szétszedés-javítás-újra összerakás nélkül nem használja.

Új hozzászólás Aktív témák