Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dilajoska1

    őstag

    válasz Deskdiver #55649 üzenetére

    Azt hiszem Tissot Sculpture a legdrágább.

    Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

  • MK VII

    veterán

    válasz Deskdiver #55649 üzenetére

    Nem a két óra közt húztam párhuzamot hanem kérdés volt,hogy számomra mi számít minőségi órának... És amit ott leírtam szerintem benne is van...
    Nem az,hogy éppen milyen szépen van kidolgozva egy tok hanem abban,hogy,ha meg kell rajta javítani valamit akkor az úgy történik ahogy a nagy könyvben meg van írva és nem úgy,hogy még én mókolok az új alkatrésszel,hogy bemenjen a helyére... És ott a különbség,hogy ezek az alkatrészek milyen számban kerülnek ki forgalomba... Míg egy Breitlingnél alig pár % ez az arány addig egy Tissotnál többszöröse.
    És itt a különbség óra és óra közt,hogy egy gyár mennyire figyel oda ezekre a dolgokra...

    Szóval nálam már egy Breitling is minőségi órákat csinál.. Természetesen ott is márkán belüli különbségek vannak..

    Vagy ott van pl egy Heuerben levő 7750-es szerkezet... Koránt sem olyan jó minőségű mint egy Breitling 7750.
    Sokkal pontosabban vannak kidolgozva az alkatrészek a Breitlingbe készült 7750-esben mint egy Heuerében.
    De ez nem azt jelenti,hogy egy Heuer nem olyan jó. Csak pl egy breitlingen beállítom a pontosságot +4-5 mp/ napra egyik oldalon és a másik oldalon is 99%-ban ugyan azt tudja.. Míg egy Heuerben ugyan ezt megcsinálom és a másik oldalon vagy élére fordítva az órát már teljesen más az érték és össze vissza ugrál a pontossága... Hordás közben ezek az értékek úgyis kiegyenlítik egymás szóval a felhasználó észre sem vesz belőle semmit.

Új hozzászólás Aktív témák