Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz FLx #234847 üzenetére

    Én azért jóhiszeműbb vagyok ennél, a legtöbb ember döntését szerintem befolyásolják a topicban kapott tanácsok. Van, hogy valakinek tetszik egy óra, aztán kap egy jobb tippet (mint rögtön a legelején én is Gonzitól).

    #234861 trassher

    "Az viszont tény, hogy nem lehet mindenre az a válasz, hogy Seiko-Citizen-Casio. :)"

    Ezt mondom én is, egyenesen vicces szintet ért már el a dolog. :)

    #234862 @mriya@

    "Az olcsó svájciak kimúltak, az exkluzív órák drágák (van rá külön topik).
    A 100-200 ezres sávban a japók az egyeduralkodók."

    Erről a Roamer is tud? :N

    #234881 hallador

    Milyen villantásról beszélsz? És hol, a lakótelepi gíroszosnál? Lehet, de esélyes, hogy hamisnak nézik. :D Tudod mivel lehet igazán villantani? Azzal, ami látszik az Opten cégtárban, nem egy szaros órával.

    Az van, amit mondtam: a vevők egy részének a közismert keleti óramárkák olyanok, mint amikor Karácsony felesége bugázott egy fosszínű inget a főpolgármesternek valami turkálóban. Egyszerűen nem hangzik jól. Ezek az emberek egy európaibbnak ható divatmárka óráját is szívesebben hordják. Pedig műszakilag semmi gond a Casióval, de a márkának a közvélemény egy részénél van egy alsópolcos megítélése, amivel nem szeretnek azonosulni. Nem kis részben az ilyen vásárlók tarthatják el a kisebb óramárkákat.

    "Mert ugye egy menő Német cégnél dolgozó szingli manager csaj, vesz egy ilyet Németországban akár egy Audi A1-et, vagy BMW 1-est, azt értem a kultúra része, de, hogy egy sokkal szerényebb megélhetést biztosító országban ennek mi értelme lenne, azt nem nagyon lehet elmagyarázni..."

    Hú, ezek a beszélgetések de nagyon messziről indulnak... Először is próbáld elengedni ezt a szánalmas előítéletességet és nem eleve azt feltételezni, hogy csakis nyálverésből vesz valaki ilyen autót. Mennyire beteg gondolkodás ez? :U Mellesleg hasonlítsd össze az árát egy Golféval és rájössz, hogy nem is olyan drága, mint amilyennek hitted. A Mercedes A-Klasse egy prémium kompakt. Nem csak a nevében, a belső kialakításában és extráiban is, ezért is kérnek érte többet. Olyan rétegződés ez, mint a Volkswagen konszernnél a Skoda-VW-Audi, ahol az azonos műszaki alapokra épülő modelleknél is megfigyelhető az árlépcső. Neked nem ér meg az igényesebb kialakítás némi felárat, másnak meg igen, ennyire egyszerű.

    Azokba a legendás történetekbe pedig inkább bele se mennék, hogy majd jól elolvadnak a svájci kvarcórák X év után... :N A Roamer eleve ad 7 év garanciát, vajon mi lesz a 8. évben? Leolvad a festék és felpúposodik a számlap? :D

Új hozzászólás Aktív témák