Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosanke

    senior tag

    válasz seiko #14425 üzenetére

    Szia!

    Alig akartam hinni a fülemnek. Ugye nemrég írtam, hogy beszéltem a központi Seiko Ügyfelessel, egy hölggyel. Ő nem tudta megmondani pontosan, hogy milyen acél anyagból van a kérdezett (Lorus RS901AX9) óra. Tehát a történet; - pár perccel ez előtt csörög a telefonom és a vonalban egy ott dolgozó Seiko szervizes szaki. Meg is lepődtem, hogy miért hívott.
    A szervizes órás elmondta, - remélem mindent megjegyeztem -, hogy a Seiko és ezen belül a Pulsar/és Lorus órákhoz is csak orvosi fém tisztaságú anyagokat használnak az óra tokozásban és a fémszíjaknál is, meg a bőrszíjak fém csatjainál is. Ezért ezek is antiallergén tulajdonságúak.( a titán az más tészta)
    Azaz ezek az SS (Stainless Steel=rozsdamentes acél) jelölésű órák nem tartalmaznak a bőr irritációját okozó fémeket, mint például: - nikkelt, berilliumot, chromot, rezet ... stb. Rákérdeztem, hogy a 316L típusú nemesacélt használják-e? Azt mondta, hogy a Seiko máshogy jelöli (valami 900-al kezdődően) de hasonló tulajdonságú az is és garantáltan nem okoznak irritációt, így nyugodtan lehet ezeket minden nap viselni. Az óra tok/csat anyaga fel van tüntetve az óra hátlapján és a csaton is. (stainless steel). Innen lehet tudni azt, hogy nincs benne semmilyen olyan ötvöző anyag (réz, alumínium, nikkel ...) ami miatt gyengébb minőségű acél lenne az anyaga.
    Még azt is megtette, ha már ilyen jól elbeszélgettünk, hogy - kérésemre - lemérte a kiválasztott óra súlyát és vastagságát. (84 gramm/8,7mm)

    Mondjuk az én titaniumos órám alig könnyebb ennél. 68 gramm és 8,2 mm vastag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák