Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz solgew #30296 üzenetére

    Persze, van jogod, csak butaságokat írsz, ami nem baj, mert lehet, hogy pék vagy, vagy cukrász, de leginkább tanárra hasonlítasz. Én mérnökként fél évig tribológiát is tanultam, talán el kellene fogadnod a tudományt, és nem kételkedni benne. Ha két anyag súrlódik egymással, akkor ott bizony egyrészt hő, másrészt kopás keletkezik. Mindegy, hogy milyen mozgásból származik, forgó, egyenes vonalú elmozdulás, stb, de ezen a tényen a hitetlenkedésed nem tud változtatni, és ez akkor is így van, ha nem nézek ki az ablakon, Ha két különböző keménységű anyag találkozik, akkor a keményebb a puhábból bizony anyagot fog leválasztani. Továbbá nagy terhelés, és elmozdulási sebesség hatására hő keletkezik, amitől a két anyag akár össze is olvadhat. Én nem ismerek olyan szerkezetet, amiben az egymáson elmozduló anyagok ne lennének kenve. Az autóiparban még több pénzt költenek fejlesztésekre, mint az óraiparban, és ezekből a dollárcsilliárdokból sem tudták még megoldani a kenés nélküli mechanizmusokat. Lehet, hogy az én ablakom szélesebb egy kicsit, mint a Tied. Rólad az jut eszembe, amikor még anno mentünk osztálykirándulásra, és az osztályfőnök kinyitott térképpel szállt fel a buszra, és meg akarta mutatni az autóbusz vezetőnek, hogy merre kell menni Budapestre! :D

    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák