Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsi23

    addikt

    válasz fagyalllo #225387 üzenetére

    Pedig esküdni mertem volna, hogy valamelyik Seiko-n láttam a "trükkös" megoldást, mert fémszíjas Casio-k nem nagyon fordultak meg nálam, Citizenem meg csak tömör szíjas volt.
    Viszont ez a félbehajtott szem még annál is trükkösebb, komolyan azt hittem, hogy az full tömör (bár szerintem is tekinthetjük annak), csak a gyártás során került a csík az oldalára... ma is tanultam valamit. :D

    (#225383) hdanesz:
    Jah, minőségérzet leginkább, mert egy tömör szíj is megnyúlhat, vagy akár szét is eshet, ha olcsó stifteket használnak benne. A nagy súly szvsz. inkább hátrány, de van, aki szereti érzeni. Ami még a tömör szemek felé billenti a mérleget, hogy kevesebb koszt tud összegyűjteni.

    "Ebből nekem még nem egyértelmű hogy az ott bent fullon, tömören belehajtogatott cucc vagy csak a szélén egy lemezcsík."

    Ahogy írtad, beleHAJTOTT, vagyis ugyanúgy hajtogatott, akár a szélén van, akár az egészben. És ezzel a megoldással úgysem tudják olyan hézagmentesen megoldani, mint a fenti Seiko esetén; az engem is átvert. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák