Új hozzászólás Aktív témák

  • Mosanke

    senior tag

    válasz ktz76 #15251 üzenetére

    Nézd. Én a történethez annyit tudok még hozzátenni, hogy ezt az órát ez az idős órásmester saját magának újíttatta fel. Azt mondta, hogy neki volt egy ilyen órája még régen, de az már nincs meg és most ez a felújított teljesen olyan mintha az eredeti, 60-as évekbeli gyári akkori órája lenne. Hittem Neki mert az órás idős kora után ítélve és hát nem is mostanában kezdhette az órás szakmát, ezért azt gondolom, hogy van pár évtizedes tapasztalata, így semmi nem indokolta, hogy ne mondjon igazat és még emlékezhet ezekre az órákra. Sőt akkoriban, fiatalabb korában még bőven javíthatta is ezeket, mint futó típusokat. Egyébként azt az órát nem akarja eladni, és én azért léptem be hozzá a kis műhelyébe, mert megláttam a kirakatban. Nagyon vonzotta a szememet. :)

    #15250 seiko
    Nem arany óra volt, "csak" acél tokozású.
    Egyébként láttam egy másik órásnál is, ez egy fiatal srác volt, a kirakatban néhány régi, '60-as évekbeli órát. Egyik közülük egy Omega volt, acél tokos és eléggé jó állapotban, megkímélten, de azért már látszott rajta a néhány évtized. Ár az nem volt kitéve egyik mellé sem, hát bementem és rákérdeztem. 120 ezer az Omega! Volt mellette egy Doxa is, ez már lepusztultabb állapotban. Ennek az ára már csupán 90 ezer volt! Állítólag megszervizelve és átnézve!

    Ha valaki ennyit ad értük, akkor hajrá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák