Új hozzászólás Aktív témák

  • bence2000

    csendes tag

    Pár hónapja megvásároltam a korábbi céges laptopomat (Lenovo T510), ami előtte tökéletesen működött. Sima vinyó volt benne. Mivel ez a laptop gyorsabb volt, mint az én otthoni gépem, ezért gondoltam ezt kezdem el használni fő számítógépként. A korábbi gépemben egy OCX Vertex3 60GB-os SSD működött, gondoltam ezzel még gyorsabb lesz a notebook (az adattárolást egy külső vinyóval oldottam meg). Szépen el is kezdtem használni, de véletlenszerűen vannak furcsa jelenségek: valamikor a Lenovo boot képernyőjén megáll a betöltés, valamikor pedig kiír konkrét hibaüzeneteket, pl.:
    Error 2100 - Hard drive initialization error (3)
    Legutóbb a BIOS képernyőre dobott, és ott próbáltam egy HDD ellenőrzést végezni, de azt mondta, hogy az elsődleges vinyót nem találja. Aztán szétszedtem a vinyó részen, összeraktam, működött.

    Amúgy ha már bebootolt, akkor tökéletesen működik. Nézegettem a SMART értékeket, és az SSD life-ot is, minden tökéletesnek tűnik, semmilyen hibát nem mutat.

    Valahol olvastam, hogy lehet, hogy rosszul érintkezik az SSD a csatikhoz, ezért párszor szétszedtem, összeraktam, kicsit kipeckeltem (hogy jobban szoruljon), de utána is jönnek ezek a hibák (leggyakrabban az, hogy nem jut túl a boot képernyőn, bár ez sem olyan gyakori, mondjuk 10-ből 1x).

    Minek a hibája? A notebook-é, az SSD-jé, az SSD firmware-é, vagy mié? :)

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák