Új hozzászólás Aktív témák

  • Sirpi

    senior tag

    Előre is bocs, ha kicsit hosszú lesz, de kicsit komplex, amit tervezek, és szeretném, ha hozzászólnátok, láttok-e bármi buktatót.

    Szóval adott az asztali gépem: Ryzen 5800X, MSI B550 Toma alaplap 2 M.2 foglalattal, ADATA SX8200Pro 2TB SSD PCIe 3.0 (2020 nyarán vettem).
    Valamint adott a laptopom: ASUS M3500QC-L1080. Ebben 512GB-os SSD van, és kezdem kinőni (csak a Forza 5 vagy 150 giga).

    Vennék egy új 2TB PCIe4.0 SSD-t, azt tenném az asztali gépbe, az ADATA-t pedig át a laptopba. A kérdés, hogy el tud-e ez a projekt csúszni bármin? Láttam, van program, ami szektoronként át tud másolni egy SSD-t egy másikra (nem szeretnék mindent 0-ról újrarakni). Gondolom ehhez egy 3. SSD-ről illene bootolni, porosodik is egy 240GB-os SATA a fiókban. Ha ez megvan, az ADATA menne a laptopba (lehetnek kompatibilitási problémák?). A windows licence-ekkel mi fog történni? Az asztalin Win11 retail fut, a laposon OEM.

    Egyébként a Kingston Fury Renegade 2TB, amivel szemezek, nyers erőben a Samsung 980 Pro-val van egy szinten, de utóbbit a firmware mizéria óta inkább hanyagolnám. Ajánljátok?

    És tudom, egyszerűbb lenne simán a laposba vennem egy SSD-t, de ha már 60K-t költök rá, akkor az asztali gép legyen a gyors, mert azt napi szinten használom, a laptopot meg leginkább akkor, ha hosszabb időre elmegyek itthonról. Jönnek a nyaralások, azért is gondoltam, hogy mostanra érett meg ez a dolog.

    Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

Új hozzászólás Aktív témák