Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Louro #5609 üzenetére

    Külön programmal. A DB csak tegye ki egy külön táblába, hogy kiknek kell emailt küldeni.
    Aztán majd egy külön program ez alapján kiküldi a saját workflowja alapján.
    Így a DB is csak azt teszi, amihez ért, és majd a programozó is azt teszi amihez ért (rem,élhetőleg). Ráadásul az email küldés egészen bonyolult is lehet retry policy-vel, fogadottság ellenőrzéssel stb....
    A mindent DB-vel megoldatásban óhatatlanul ott van a deadlockok, bármilyen más okból db lockok okozása, amivel vicces módon mondjuk egy sima email küldéssel akár a komplett DB-det is bedöntheted, pedig de jó ötletnek tűnt emailt küldeni a DB-ből (mondom ezt úgy, hogy bármikor elismerem nem vagyok DB szakértő, de régebben láttam már MS SQL-t megállni, valami ilyen huszadrangú jó ötletnek tűnt feature megakadása miatt).
    De nyilván mindenki akinek kalpácsa van, az utána mindent azzal akar megoldani, klasszikus probléma. Rám is igaz lehet az előbbi, hogy minél több mindent inkább külön programmal oldanék meg, simán lehetnek esetek, amikor nem ez a jó megközelítés pl. irdatlan adatmennyiségek esetén.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák