Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilizmo

    addikt

    válasz borges7 #5512 üzenetére

    Senkinek ne tiltsuk meg, véletlenül se mondtam ilyet (sőt, élvezem a sokszínűséget). Egyszerűen csak a tényszerű, objektív helyzet értékelésre törekszem. A "siránkozós" jelző alapján te eléggé leegyszerűsíted, szubjektívan látod a helyzetet.

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

  • Mr K

    senior tag

    válasz borges7 #5512 üzenetére

    Számoljunk. Én kb. 27 ezer percet hallgattam zenét (ez kb. 450 óra), amiért kb. 22 ezret fizettem, amiből kb. 17 ezer jutott a spotify-nak. Ha kb. 5 perces track-eket hallgattam, akkor kb. 5 és fél ezer jutott a zenészeknek (mínusz az adó, nem tudom mennyi). A második előfizetésemen sokkal kevesebb hallgatás volt, az kb. 500 forintot termelt (a zenészeknek). A Spotify akkor jár rosszul (jogdíjakat nézve csak), ha valaki több mint 85 ezer percet hallgat zenét (kb. 1400 óra, ami kb. napi 4 óra).

    Ennek a számolásnak persze így nincs sok értelme (mert nem vagyok reprezentatív előfizető, és mert változnak a díjak is (országonként, csomagonként)), inkább a költségek - nyereség - jogdíjtömeg hármasból kellene kiindulni, de azokat nem ismerem. (Azért az látszik, ha szignifikánsan több jogdíjat fizetnének, akkor már rajtam sem keresnének sokat.) De ha Spotify nem kiugróan nyereséges (és nem kiugróan pazarlóan gazdálkodik), akkor több jogdíjat csak az előfizetői díj emelésével tudna kigazdálkodni.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák