Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dsk976

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eladtam a 100/140W-os Videoton hangfalaimat és minden régi "hifi" cuccomat, hogy valami kompakt megoldásra cseréljem. A régi hifinél nekem túl sok volt a mély, ami a beszéd illetve énekhangoknál volt kifejezetten zavaró akár zene hallgatás akár film nézés közben. Van a konyhában egy Xiaomi Smart Network Speakerünk, aminek a hangjával nagyon meg vagyok elégedve, a de a nappaliba már határesetnek érzem. Annál alább semmiképp sem szeretném adni és nem tudom, hogy a lent felsoroltak hozzák-e vajon legalább ezt a szintet? Max. 50e Ft-ig gondolkodom, így jött be a képbe az LG SJ4 (nem tetszik, hogy van hozzá mélyláda, és olvastam, hogy hadilábon áll a magas hangokkal) vagy az olcsóbbak közül a Blitzwolf BW-SDB1 esetleg a Xiaomi soundbar (erről meg azt írják, hogy túltolja a mélyeket). Igazából csak egy set-top-box-hoz lenne kötve analog vagy optikai kábelen, de leggyakrabban a bluetooth kapcsolatot használnánk telóról vagy notebookról (film nézéshez). Viszont ebben a kategóriában egyik se tud aptX-et.

    Aztán most bejött a képbe a GGMM M3, ami itt már lehet, hogy offtopic, de hátha valakinek van vele tapasztalata. Szóval jelenleg ott tartok, hogy veszek egy M3-at olcsóbban, mint az LG SJ4, majd ha beválik, akkor néhány hónap múlva veszek neki egy párt, hogy kihozhassam belőlük a maximumot, és akkor a következő 20 évre el van intézve a nappaliban a hangrendszer. :) Ja, és a GGMM M3 már az aptX-et is támogatja. OK, nincs neki számtalan bemenete, de nem is nagyon akarok mást rákötni, csak a set-top-boxot (ez analog kábelen lenne megoldható) és bluetooth-os hangforrásokat. A két fontos szempont a hangminőség és az ár, más nem számít. Ha meg később nagyon kell, akkor bluetooth+aptX-et egy harmadik eszközzel bármiből lehet csinálni.

    Mi a véleményetek, érdemes a GGMM M3-ra beruházni, vagy maradjak az olcsóbb megoldásoknál?

  • dsk976

    csendes tag

    válasz wierra #5996 üzenetére

    Itt van német raktárból:
    https://www.aliexpress.com/item/GGMM-M3-Wireless-Speaker-Smart-Digital-with-Built-in-Bluetooth-Wi-Fi-Multi-room-Function-Stereo/32587882431.html

  • dsk976

    csendes tag

    válasz daniel2121 #6017 üzenetére

    Facebook marketplace-en adtam el. Egy napon belül volt vagy 5 érdeklődő, pedig olyan kitétellel hirdettem meg, hogy nem postázom, csak személyes átvétel jöhet szóba. Előtte próbáltam Vaterán is, de a kutyát nem érdekelte, aki meg leütötte, az kamu vásárló volt.

  • dsk976

    csendes tag

    válasz dsk976 #5995 üzenetére

    Mivel a kérdésemmel kapcsolatban senki se tudott tanácsot adni, ezért leírom az eddigi tapasztalataimat, csak hogy meglegyen, ha más is ide téved hasonló dilemmával.

    Tehát addig olvasgattam, amíg az olcsó kínai soundbarokat elvetettem, az LG SJ4-nél nekem a mélyláda megléte nem volt szimpatikus és kinézetre is elég gagyinak tűnik az egész. Úgyhogy megrendeltem egy GGMM M3-at, és még olcsóbban is kijöttem, mintha LG-t vettem volna. A TV-hez analóg (AUX) csatlakozón nekem tökéletes, de amúgy is annyira megtetteszett, hogy végül vettem hozzá egy párt is, hogy sztereóban szóljanak. Nem bántam meg, nekünk a nappaliba tökéletes. Kicsi, szép és nagyon jó hangja van. Letöltöttem a Sony-tól egy 96kHz/24bit-es minta fájlt és a 44kHz/16bites párját, és tényleg hallható a különbség. Sajnos nekem nincsenek hi-res audio fájljaim, de ezek után még lehetnek. :)

    Egyelőre Spotify-t hallgatunk rajta sztereóban (wifi-mód), illetve amikor a TV véletlenül be van kapcsolva, akkor annak a hangja megy az egyikre. Annyit meg módosítok majd a konfigon, hogy a TV set-top-box két ananlóg hangcsatornáját két külön kábelen elviszem a két GGMM M3-ra, így ott is meglesz a sztereó hatás.

    Filmnézés meg laptopról bluetoothon keresztül fog történni, persze megint csak az egyik hangszórót használva, mert párban úgy nem lehet. Ha sikerülne linuxról kinyomni rájuk a hangot wifi módban (DLNA), akkor már csak az A/V szinkront kellene megoldani és az is mehetne rájuk egyszerre, de egyelőre ez nem működik. (A pulseaudio-dlna nekem nem működik úgy, ahogy kellene.)

  • dsk976

    csendes tag

    válasz Clever0 #6326 üzenetére

    Persze, de nálam nem a bluetooth veszteséges tömörítése lesz a szűk keresztmetszet, mert ha szökőévben egyszer nézünk is filmet, akkor is általában a mozicsillagról tesszük, ami már eleve olyan amilyen. (És egy ősöreg ASK A9+ projektorral vetítjük ki a falra.) Szóval nem vagyunk se hardcore filmnézők, se audiofil zenehallgatók. Bár az tény, hogy egy átlagos mp3 és egy 24bit/192kHz flac között ezzel a cuccal (wifi-n lejátszva) már én is hallom a különbséget.

Új hozzászólás Aktív témák