Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Viszlát #6772 üzenetére

    Mindegyikből van szinkronos.

    Studio 60-at régen néztem, az tényleg jó volt :)

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #6772 üzenetére

    Üdv!

    Időközben megnéztem ám az ajánlott részt. Angolul és magyarul is. Az amerikai angolt valahogy nem vagyok képes megérteni... =/ Mindegy.
    Szóval erre is azt mondom, hogy érdekes. :) Persze a körülményeket és az alapszituációt se ismerem, de érdekes volt látni, hogy egy ember képes kimondani az igazságot tényszerűen a többi pedig csak valami marketing demagóg dumát nyomat. Ezért is lenne érdekes a körítés.
    Mert volt egy ipse akinek a válasz az volt, hogy szabadság. Ami bullshit ahogy van a másik fószer meg is mondta. De akkor tanult ember mért mond ilyet egy olyan kérdésre, hogy mért Amerika a greatest country? Ez inkább arra a kérdésre lehetett volna egyéni vélemény, hogy miért szereted a hazádat. Mondjuk.
    De tanult ember nem mond ilyet ilyen kérdésre mert értelmetlen és nem ad választ. Ahogy az ismerősarcú színész is megmondta van egy rakás másik ország a világon akik szintén "szabadok".

    Tehát arra tudok gondolni, hogy a többi ember vagy buta, vagy elvakította a hazafiasság, vagy valamilyen okból demagóg klisékkel akarták mondani a közönségnek amit épp hallani akartak. Esetleg politikus, rájuk jellemző ez. Talán valamilyen politikai rendezvény volt az ott épp? Sima elemzők biztos nem lehetnek, mert azért az ennél tárgyilagosabb, tényszerűbb. Aki egy kicsit is átlát a saját rózsaszín buráján annak bizony az a meglátása / véleménye / válasza a kérdésre amit az ismerős arcú színész mondott.

    Ja egyébként amiről írok az egy kicsit hosszabb változat volt amiben még benne voltak az előtte lévők válaszai is. Azért jó egy kis körítést is ismerni hozzá.
    Mindenesetre felkeltette az érdeklődést. Kíváncsi lennék az előzményekre - utózmányokra meg persze, hogy ki kicsoda volt ott a teremben.

    Más.

    Haladok a Fringe-al is tovább. Mostmár kezdem sejteni mi lesz az a nagy meglepi! :D És tényleg érdekesnek tűnik. Kíváncsi vagyok mi lesz.
    Viszont ez a tipikus tudományos érdektelenség / magyarázatlanság továbbra is idegesít.
    Olyanra gondolok, és most Spoiler lesz:
    Hogy az egyik részben volt hogy a faszit kiteleportálták a börtönből. Aminek a tényét a doki közölte a többiekkel. A reakció kb semmi nem volt. Nulla. Talán volt egy huh és ennyi. Tanult emberek egy megbízható forrásból megtudják, hogy létezik működő teleportáció és semmi reakció? Egy darab kérdés sincs? Mintha csak valami újfajta csokifagyit receptjét ismertették volna velük, nem pedig egy a világot alapjaiban megváltoztató technológiai óriásugrást. És semmi különösebb meglepődés se semmi érdeklődés magyarázatra... Azért ez zavar egy kicsit. A doki persze mindent megcsinált 20 évvel ezelőtt és kész, ezzel le is van tudva a "tudományos" vagy legalább abból kiinduló magyarázat. Még ha valami techno-blablát nyomatnának, mint anno a Star Trek Voyager-ben, de nem.
    Mindegy még csak az első évad közepénél tartok, kíváncsi vagyok hová lyukadunk ki! :D De már kezd körvonalazódni és kezd értelmet nyerni a sok látszólagos értelmetlen gusztustalanság a filmben. :D

    A másik a Hazudj ha Tudsz! (Lie to me). Komoly nagyon! Határozottan tetszik. Kicsit House utánérzésem van bár azért annyira messze nem zseniális, de szvsz azért nincs olyan messze tőle.
    És most így a 5.-6. rész felé már komplikálódnak az események. Most már nem sikerül a rész felénél kitalálni ki / mi lesz a megoldás. Persze részeredményeket elérek, de összességében azért várni kell a fordulatra és volt pár pici meglepi is. :) Így azért jobb ha az embernek a film végéig járhat az agya vajon ki volt és miért.

Új hozzászólás Aktív témák